Uudised

Ansambel U: õpitubade sarja "Residentuu:r" fookuses on muusikasalvestised

Ansambel U: avalike õpitubade sari "Residentuu:r" on 2022. aastal fookusesse võtnud teema muusikasalvestised. Esimene kohtumine toimub tuleval kolmapäeval, 26. jaanuaril kell 18 Vabamu arutelutoas.

„i nagu interpreet“ pakub publikule kõrgetasemelisi kontserdielamusi

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ning SA Eesti Interpreetide Kontserdid koostöös toimuv sari ootab alates jaanuarist kuulajaid EMTA kontserdi- ja teatrimaja suurde saali (Tatari 13), et pakkuda parimas võimalikus keskkonnas suurepärast muusikat tipptasemel interpreetide esituses. Sarja selle aasta esimesel kontserdil, 26. jaanuaril astuvad üles Marcel Johannes Kitse ja Sten Heinoja.

Kromaatiline kannel 70

Laupäeva, 15. jaanuari õhtul kell 17 algab Teatri- ja Muusikamuuseumis kromaatilise kandle 70 aasta juubeli kontsert-kohtumisõhtute sari.

Kuidas kõlab (eesti) nüüdismuusika eesti rahvapillidel?

Ansambel U: seadis endale järjekordse väljakutse ja küsis: “Kuidas kõlaks (eesti) nüüdismuusika eesti rahvapillidel?”. Tulemust saab kuulata ja vaadata teisipäeval, 18. jaanuaril toimuval kontserdil “URR-32: Eesti asi”, kui eesti rahvapillidel tulevad ettekandele teosed eri aastakümnetest (Udo Kasemets ja Jaan Koha 1960. aastate teosed, Lepo Sumera 1990-ndatest ning Märt-Matis Lille, Andres Lõo ja Liis Jürgensi teosed 2000. aastatest).

Tõnu Kõrvitsa teose “St Michael Songs” esiettekanne USA-s

16. jaanuaril toob Lõuna-Mississippi Ülikooli koor The Southern Chorale esiettekandele Tõnu Kõrvitsa uue kooritsükli „St Michael Songs“ Emily Dickinsoni sõnadele. Koori juhatab Gregory Fuller.

Uus sari portreteerib Eesti heliloojaid. Esimene "Autoritund" toob rambivalgusesse Kristjan Randalu

21. jaanuaril Tartu Ülikooli aulas ja 22. jaanuaril Tallinna Filharmoonia Mustpeade majas algab uus kontserdisari "Autoritund", mis portreteerib Eesti heliloojaid läbi nende loomingu. Igal kontserdil on kavas ka helilooja uue teose esiettekanne. Sarja kavad on koostanud Tõnu Kaljuste.

Ester Mägi 100

10. jaanuaril on meie seast 99-aasta vanuses lahkunud armastatud helilooja Ester Mägi 100. sünniaastapäev. Tähtpäevasündmused leiavad aset nii kontserdisaalides kui ka raadios ja televisioonis. Ester Mägi muusika kõlab Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Suures saalis, Estonia kontserdisaalis, ERSO kontserdil ning kammer- ja koorikontsertidel.

Marcel Johannes Kits ja Sten Heinoja esinevad Saksamaal

Tšellist Marcel Johannes Kits annab Pinnebergis ja Berliinis kokku kaks soolokontserti, kus üheks tema ansamblipartneriks on pianist Sten Heinoja. Kavas on André Jolivet’, Francis Poulenci, Alfred Schnittke ja Johannes Brahmsi tšellolooming.

Corelli Musicu suurkontserdid “Gloria” Tartus ja Tallinnas

Corelli Music kutsub lõpusirgele jõudva jõulumuusika festivali “Kirikupühad Maarjamaal” aastalõpu suurkontsertidele 28.–29. detsembril Tartu ja Tallinna kirikutes ning festivali lõppkontserdile kolmekuningapäeval, 6. jaanuaril Keila-Joa lossis.

Trio HETK esines Itaalia nüüdismuusika festivalil Nuova Consonanza

Tunnustatud muusikutest koosnev Eesti-Hollandi trio HETK astus 18. detsembril üles ühel vanimal ja väärikamal Itaalia nüüdismuusika festivalil “Nuova Consonanza” Roomas. Ettekandele tuli mh ka spetsiaalselt festivali tarbeks tellitud Tatjana Kozolova-Johannese teos flöödile, bassklarnetile ja klaverile.