Uudised

PÖFF tähistab juubelit Tarkovski-ooperiga

Pimedate Ööde filmifestival tähistab 25. sünnipäeva kauaoodatud nüüdisooperiga „Tarkovski. Kaheksas film”, mille toob välja Eesti Kontsert. Ooperi idee autoriks, libretistiks ja lavastajaks on austerlane Thomas Desi, muusika autoriks ja esitajaks ansambel NIHE ehk Taavi Kerikmäe, Tarmo Johannes ja Ekke Västrik. Tarkovskit kehastab Gilbert Handler.

Muusikapäeva programm 2021 on avalik

Rahvusvahelisel muusikapäeval, 1. oktoobril toimub üle Eesti hulgaliselt kontserte, päeva esimeses poole loeng-kohtumiste sari koolides ja õhtul traditsiooniline muusikapreemiate tseremoonia. Eesti Muusikanõukogu üleskutsega korraldada meeldejääv muusikasündmus just enda kodukohas liitusid mitmed kultuurikorraldajad üle Eesti. Muusikapäev kulmineerub muusikapreemiate galaga Rahvusooperis Estonia, kus Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapital ja Eesti Muusikanõukogu annavad üle iga-aastased muusikapreemiad.

VHK keelpilliorkester esitab Jõgeval ja Viimsis varajast muusikat

VHK keelpilliorkestri kontsertidel „Värske ja vana” kõlab orkestri esituses 26. septembril Jõgeva kultuurikeskuses ja 27. septembril Viimsi Püha Jaakobi kirikus varajane muusika tuntud heliloojatelt nagu Johann Sebastian Bach, Antonio Vivaldi, Arcangelo Corelli, Henry Purcell, Alessandro Scarlatti ja Heinrich Biber. Orkestri juhendajad on Reinut Tepp ja Villu Vihermäe.

Eesti Filharmoonia Kammerkoor esineb vastavatud Zürichi Tonhalles

25. septembril annab Eesti Filharmoonia Kammerkoor Tõnu Kaljuste juhatusel kontserdi Zürichi äsja renoveeritud Tonhalle kontserdimajas Arvo Pärdi ja Maurice Duruflé' loominguga. Kaastegev on organist Kadri Toomoja.

Eesti Rahvusmeeskoor toob ettekandele Mart Jaansoni ja Tõnis Kaumanni uudisteosed

Eesti Rahvusmeeskoor annab järgmisel nädalal Tartus ja Tallinnas kontserdi pealkirjaga „Centuries“, kus lisaks Mart Jaansoni ja Tõnis Kaumanni uudisloomingule tulevad esitusele Giovanni Bonato kooriteosed ning kontserdi nimilugu – Vladimir Agopovi “Centuries” (esiettekanne). Kaastegev on Meelis Vind (bassklarnet).

Uue elektroakustilise muusika kontsert

Laupäeval, 25. septembril kell 19 toimub ERRi I stuudios kontsert “Treffpunkt #5 – Times and Spaces”. Kavas on esiettekanded Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia üliõpilastelt, Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia ja kunstide instituudi loominguliste koostöödena valminud muusika ning juba klassikaks saanud elektroonilised ja elektroakustilised helitööd.

Narva Linna Sümfooniaorkester avab sügispealinna kultuuriürituste kalendri

22. septembril saab Narvast taas Eesti sügispealinn, mis tähendab, et kolme kuu jooksul toimub erinevates linnapaikades palju kontserte, teatrietendusi, näitusi ja erinevaid festivale. Sügispealinna kultuuriürituste sarja avab 22. septembril kell 18 Geneva kontserdimajas Narva sümfooniaorkester kontserdiga „Bachist Morriconeni“.

Arvo Pärdi ja Tõnu Kõrvitsa muusika võidab austajaid Itaalia festivalidel

Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Tallinna Kammerorkester ja mõlema kollektiivi peadirigent Tõnu Kaljuste olid kontserdireisil Itaalias, kus esitatati Arvo Pärdi ja Tõnu Kõrvitsa loomingut kahel festivalil – Anima Mundi ja MITO SettembreMusica.

Algab Arvo Pärdi Keskuse 4. hooaeg

Hooaja avakontserdil 19. septembril algusega kell 17 rändab klaveritrio koosseisus Anna-Liisa Bezrodny, Jan-Erik Gustafsson ja Mackenzie Melemed ühes kuulajatega 20. sajandi külluslikus helimaailmas, kus keskse teosena tuleb Eestis esiettekandele Claude Debussy poeetiline ja tundesügav „La mer” („Meri”) Sally Beamishi seades. Lisaks on kavas Tõnu Kõrvitsa „Kolm pala viiulile ja klaverile“, Arvo Pärdi „Fratres“ viiulile ja klaverile ning „Mozart-Adagio“ klaveritriole, Esa-Pekka Saloneni „YTA III“ soolotšellole ning Leoš Janáčeki „Pohádka“ tšellole ja klaverile.

Sten Lassmanni töö Heino Elleri klaverimuusikaga jõudis seitsmenda plaadi ilmumiseni

Pianist Sten Lassmann on esimesena ette võtnud Heino Elleri klaveriloomingu tervikliku lindistamise. Juba aastakümme tagasi alustas ta Londoni plaadifirmaga Toccata Classics sarja „Heino Eller: Complete Piano Music“, mille seitsmes helikandja on nüüd kättesaadav.