Uudised

Organist Aare-Paul Lattik annab Niguliste kirikus soolokontserdi

Hinnatud organist Aare-Paul Lattik annab neljapäeval 23. märtsil soolokontserdi Niguliste muuseumis. Taasavatud Niguliste kiriku orelil kõlab läbilõige prantsuse heliloojate orelimuusikast.

Algas Pärnu muusikafestivali piletimüük

XIII Pärnu muusikafestival avalikustas kontserdiprogrammi ja nimekad solistid, kes 12.–21. juulil astuvad Pärnus lavale Paavo Järvi ja Eesti Festivaliorkestri ees ning Järvi Akadeemia kontsertidel.

Corelli Musicu ülestõusmispühade kontserdid „Jubilate Domino” sarjast „Kirikupühad Maarjamaal”

Corelli Music tähistab ülestõusmispühi 9. aprillil kell 19 Tallinna Rootsi-Mihkli kirikus ja 11. aprillil kell 20 Tartu Jaani kirikus. Esinevad kontratenor Martin Karu ja Corelli Barokkorkester ajastu pillidel Martin Sildose juhatamisel.

Tallinna Kammerorkester jätkab 30. sünnipäeva tähistamist

Reede õhtul tõid Tõnu Kaljuste ja Tallinna Kammerorkester Eesti esiettekandele Erkki-Sven Tüüri teose „Deep Dark Shine“. Samuti oli kavas Vivieri üks väljapaistvamaid ja tuntumaid teoseid „Lonely Child" (solist Yena Choi) ning Tüüri üheksakümnendate aastate loomingu üks väljendusjõulisemaid töid „Action.Passion.Illusion“. Õhtut raamisid Haydni ja Mozarti sümfooniad, mis sünnipäevakontserdile kohaselt kandsid numbrit 30.

Lätis algasid laupäeval Balti Muusika Päevad

Balti nüüdismuusikale keskenduv festival toimub igal aastal erinevas Balti riigis ning korraldusjärg on jõudnud Lätini. Cēsises ja Riias on kavas on üheksa kontserti, kus kantakse ette 11 esiettekannet Läti heliloojatelt. Eesti heliloomingut esindavad Erkki-Sven Tüüri, Helena Tulve, Tatjana Kozlova-Johannese, Tõnu Kõrvitsa, Madli Marje Gildemanni, Mirjam Tally ja Märt-Matis Lille teosed. Festival kestab 18.–31. märtsini.

Eesti Muusika Päevad avalikustas programmi

Eesti suurim esiettekannete festival Eesti Muusika Päevad (EMP) avalikustas programmi ja piletid 26. aprillist 7. maini toimuvatele nüüdismuusika kontsertidele on saadaval. Festivali kaks keskset teemat „Hing ja Vaim“ paigutavad Tallinna ja Tartu kontserdiprogrammidesse erinevad rõhuasetused, mis samas teineteist täiendavad ja ühist tervikut loovad. Kunstilise visiooni kujundavad heliloojad Helena Tulve ja Timo Steiner. Tartu programmi kureerib Eesti Heliloojate Liidu esimees, helilooja Märt-Matis Lill.

Tõnu Kaljuste nimeline stipendium helilooja Alisson Kruusmaale

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Fondi Tõnu Kaljuste nimelise allfondi komisjon valis 2023. aasta stipendiumi laureaadiks helilooja Alisson Kruusmaa.

Eestis jõuab esmakordselt lavale Monteverdi taastatud ooper „Ariadnet otsides“

Claudio Monteverdi sajandeid varjusurmas olnud ooper „Ariadne“ jõuab briti vanamuusikakorüfee Andrew Lawrence-Kingi rekonstruktsioonina Eestis lavale esmakordselt. Teos pealkirjaga „Ariadnet otsides“ etendub 16. märtsil Pärnu kontserdimajas ja 18. märtsil Estonia kontserdisaalis, esitavad Eesti Filharmoonia Kammerkoor ja Floridante barokkorkester Lawrence-Kingi juhatusel.

Eesti esiettekandele jõuab Tüüri „Deep Dark Shine“ ja „Action.Passion.Illusion“ saab 30

17. märtsil toovad Tõnu Kaljuste ja Tallinna Kammerorkester Eesti esiettekandele Erkki-Sven Tüüri teose „Deep Dark Shine“. Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontserdisaalis kõlab ka Tüüri üks enimmängitava teoseid „Action.Passion.Illusion“, mille viimane osa valmis 30 aastat tagasi Tallinna Kammerorkestri esimeseks kevadkontserdiks.

Algas piletimüük XVII rahvusvahelisele koorifestivalile „Tallinn 2023“

13.-15 aprillil leiab aset XVII rahvusvaheline koorifestival „Tallinn 2023“, mille raames toimub Tallinnas 8 kontserti, kohtumised Tallinna koolikooridega, meistriklass koostöös MUBAga ning publikule avatud konkurss kõigile kooriliikidele, kus saab kuulata erinevate stiilide ja -ajastute muusikat.