Uudised

Arvo Pärt pälvis Rootsi mainekaima muusikaauhinna Polar Music Prize

Rootsi tähtsaima muusikaauhinna Polar Music Prize pälvisid tänavu Benini päritolu laulja ja laulukirjutaja Angélique Kidjo, plaadifirma Island Records asutaja ja muusikaprodutsent Chris Blackwell ning helilooja Arvo Pärt.

Ainukordne kontsert PÄRNU PÄEVAL!

Pärnakad tähistavad sel aastal Pärnu Päeva erilise levimuusika paraadiga. Ainukordsel muusikaõhtul astuvad 1. aprillil koos Pärnu Linnaorkestriga Pärnu Kontserdimajas lavale pea 70 muusikut, sealhulgas Erki Pärnoja, Sibyl Vane, Liisi Koikson, Bedwetters, Marko Matvere, The Boondocks, The Belka solist Ivo Orav ja The Tuberkuloited. Solist Villem Sarapuu esitusel kõlab ansambli Keeris looming ning esimest korda mängitakse orkestriseades Madison Marsi ning Syn Cole’i teosed. Kõikidele kontserdil ettekantavatele lugudele on Pärnu Linnaorkester tellinud spetsiaalselt seaded erinevatelt eesti arranžeerijatelt.

Selgusid „LHV uue heliloomingu Au-tasu 2023“ nominendid

Muusikakollektiivid, -organisatsioonid ja eraisikud esitasid tänavu nüüdismuusika preemiale 54 helitööd 38-lt heliloojalt. Konkursi žürii valis välja nominendid: Alisson Kruusmaa, Andrus Kallastu, Arash Yazdani, Elis Hallik, Elo Masing, Krõõt-Kärt Kaev, Liisa Hõbepappel, Madli Marje Gildemann, Maria Kõrvits, Riho Esko Maimets, Tatjana Kozlova-Johannes, Tõnu Kõrvits ja Ülo Krigul.

1. aprilli kontsert Tallinna Barokkorkestrilt

Tallinna Barokkorkester ja tema kapellmeister Andrew Lawrence-King kutsuvad koos Tallinna Filharmooniaga lahkesti 1. aprillil kell 19 Mustpeade majja kuulama 16.–18. sajandi humoorikat muusikat Itaaliast, Hispaaniast, Prantsusmaalt ja Portugalist.

Tallinna Kammerorkester tähistas lähenevat sünnipäeva

Nädalavahetusel andsid EMTA suures saalis kontserdi Tallinna Kammerorkester ja Saksa tippviiuldaja Florian Donderer. Tähistati orkestri 1. aprillil saabuvat 30. sünnipäeva ning Eesti heliloojatest kõlas kontserdil Tõnu Kõrvits ja Veljo Tormis.

EMTAs algas VIII vanamuusikafestival Ceciliana

Neljapäeval, 23. märtsil sai alguse nädala lõpuni kestev Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia VIII vanamuusikafestival Ceciliana, mis toob kuulajateni oma ala professionaalid ja muusikaüliõpilased nii Eestist kui ka välisriikidest. Sel aastal astuvad üles külalisesinejad Hispaaniast, Saksamaalt, Poolast ja Soomest.

Märtsiküüditamise mälestuskontserdil kõlab Robert Jürjendali „Seitse valgusluike“

Laupäeval, 25. märtsil möödub 74 aastat päevast, mil Eestist küüditati Siberisse üle 22 000 inimese, küüditatute seas oli palju lapsi ja vanureid. Selle mälestuseks kõlab kell 19 Tallinna Jaani kirikus kammerkoori Collegium Musicale esituses Robert Jürjedali teos „Seitse valgusluike“. Kontsert on tasuta.

Pianist Kalle Randalu pühendub oma soolokontsertidel Beethovenile

Oma kevadistel soolokontsertidel Tartus, Pärnus ja Tallinnas kannab pianist Kalle Randalu ette Beethoveni kolm suursugust klaverisonaati. Kontserdil kõlab ka võimas „Hammerklavier“, mida peetakse helilooja klaveriloomingu kõrgpunktiks.

Organist Aare-Paul Lattik annab Niguliste kirikus soolokontserdi

Hinnatud organist Aare-Paul Lattik annab neljapäeval 23. märtsil soolokontserdi Niguliste muuseumis. Taasavatud Niguliste kiriku orelil kõlab läbilõige prantsuse heliloojate orelimuusikast.

Algas Pärnu muusikafestivali piletimüük

XIII Pärnu muusikafestival avalikustas kontserdiprogrammi ja nimekad solistid, kes 12.–21. juulil astuvad Pärnus lavale Paavo Järvi ja Eesti Festivaliorkestri ees ning Järvi Akadeemia kontsertidel.