Uudised

Uma Pido toob laulukaare alla rekordarvu esinejaid

Võrukeelne laulu- ja rahvapidu Uma Pido toob laupäeval, 1. juunil Põlva Intsikurmu laulukaare alla 3900 esinejat, kes tunnevad koos publikuga rõõmu Vana-Võromaa rikkaliku kultuuripärandi ja ummamuudu ilmakaemisõ üle. Seekordse peo keskmes on mäng, mis pakub lihtsat rõõmu koosolemisest, kooslaulmisest ja kooshingamisest.

VHK keelpilliorkester annab hooaja lõppkontserdi Viimsi Artiumis

Vanalinna Hariduskolleegiumi keelpilliorkester ja dirigent Rasmus Puur lõpetavad sel neljapäeval, 30. mail kontserthooaja Viimsi Artiumis. Kontserdil „Tabula rasa“ kõlab Arvo Pärdi, Pjotr Tšaikovski ja Myroslav Skoryki looming. Soleerivad Harry Traksmann, Robert Traksmann ja Marrit Gerretz-Traksmann.

Rudolf Tobiase 151. sünniaastapäevale pühendatud kontserdid

29. mail toimuvad Hiiumaa Kultuuriseltsi eestvedamisel Rudolf Tobiase loomingule pühendatud kontserdid paigus, kus meie muusikaajaloo üks suurkujudest Eestis elanud on – Hiiumaal, Kullamaal, Tallinnas, Tartus ja Haapsalus.

„Aavik Salzburgis“ sarja lõppkontsert

25. mail Tallinnas ja 26. mail Tartus toimunud „Aavik Salzburgis“ kontserdisari täitis viiulisolisti Hans Christian Aaviku unustuse esitada kõik Mozarti viis viiulikontserti ning tutvustada tema jaoks tähendusrikkaid teoseid. Lõppkontserdiks liitusid solisti ja Tallinna Kammerorkestriga ka Eesti Filharmoonia Kammerkoor ja dirigent Tõnu Kaljuste.

Eesti Filharmoonia Kammerkoori algatatud avalik arutelu keskendub muusika ja tehnoloogia seostele

Eesti Filharmoonia Kammerkoor korraldab avaliku arutelu „Ühismõtlemine: muusika ja tehnoloogia“ 28. mail algusega 14.30 kammerkoori proovisaalis, et leida ühenduslülisid muusika ja tehnoloogia valdkondade vahel. Sündmust saab jälgida otseülekandes ERRi kultuuriportaali vahendusel.

„Aavik Salzburgis“ sarja lõppkontserdil tähistatakse näidendi „Thamos, Egiptuse kuningas“ 250. sünnipäeva

25. mail Tallinnas ja 26. mail Tartus toovad „Aavik Salzburgis“ viimased kontserdid kuulajate ette Mozarti muusika näidendile „Thamos, Egiptuse kuningas“, Mozarti viiulikontserdi nr 5 ning Arvo Pärdi teose „Mozart-Adagio“.

Eesti muusika edu rahvusvahelisel heliloojate rostrumil

13.–17. maini toimus Vilniuses 70. rahvusvaheline heliloojate rostrum. Eestit esindanud Liisa Hõbepappeli „Rosa majalis“ ja Liisa Hirschi „Maa sooned“ valiti rostrumi soovitatud teoste nimekirja.

Ilmub Jüri Reinvere autoriplaat „Ship of Fools“, kus helilooja muusikat esitavad Eesti Festivaliorkester ja Paavo Järvi

Sellel nädalal ilmub plaadifirmalt Alpha Classics Jüri Reinvere autoriplaat „Ship of Fools“, kuhu on salvestatud kolm Pärnu Muusikafestivalil esiettekandele tulnud teost Eesti Festivaliorkestri esituses ning Paavo Järvi dirigeerimisel.

Eesti Filharmoonia Kammerkoor avastab koos tipporkester Concerto Copenhageniga uusi tahke Arvo Pärdi loomingus

Eesti Filharmoonia Kammerkoor alustab koostööd Euroopa juhtiva barokkorkestri Concerto Copenhageniga Tõnu Kaljuste juhatusel, et Eesti tähtsündmustel ja mitmel pool Euroopas tuua publiku ette kava Arvo Pärdi ja Georg Friedrich Händeli loominguga. Arvo Pärdi loomingut salvestatakse sama koosseisuga plaadifirmale Berlin Classics.

Mustpeade majas toimub haruldane kontsert: Tõnu Kaljuste ja Tallinna Kammerorkester esitavad Bachi viimase teose „Fuugakunsti“

18. mail toovad dirigent Tõnu Kaljuste, TKO ja solist Ene Salumäe Mustpeade majas publiku ette Johann Sebastian Bachi viimase teose „Fuugakunst“. Olles tänaseks läbinud kogu Bachi esitamise teekonna, lubab Kaljuste saabuvast kontserdist enneolematut polüfoonilist kuulamiskogemust.