Uudised

Estonian Voices ja Eesti Kontsert kutsuvad uuele festivalile

22.–25. oktoobrini kõlab Tallinnas vaimustav vokaalmuusika. Esimesel Tallinn A Cappella festivalil astub publiku ette neli vokaalansamblit, kes on a cappella maailmas erilised ja omanäolised tegijad. Kontserdid leiavad aset Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Jõhvis.

Jumalikud proportsioonid muusikas: Pärnu Linnaorkester toob uue ja vana klassika lavale Martin Kuuskmanni soleerimisel

Pärnu Linnaorkester jätkab muusika ja arhitektuuri seostele pühendatud hooajaga. Sel laupäeval, 23. oktoobril kell 19 astub kontserdil „Kuldlõige“ lavale kahekordne Grammy nominent Martin Kuuskmann. Dirigent Risto Joosti juhatusel tulevad ettekandele Erkki-Sven Tüüri Fagotikontsert, Anna Clyne’i „Sound and Fury“ ning Wolfgang Amadeus Mozarti Sümfoonia nr 39.

Hans Christian Aaviku ja Karolina Žukova debüütplaadi esitluskontserdid Laulasmaal ja Viimsis

Viiuldaja Hans Christian Aavik ja pianist Karolina Žukova on andnud välja oma esimese albumi pealkirjaga „Aeternus“. Plaat loob silla erinevate muusikaliste perioodide vahel ning ühendab Bachi, Schuberti ja Pärdi loomingu. Kontserdid leiavad aset 22. oktoobril Arvo Pärdi Keskuses ja 27. oktoobril Viimsi Püha Jaakobi kirikus.

Esimene rahvusvaheline Arvo Pärdile pühendatud teaduskonverents Eestis

15.–16. oktoobril 2021 toimub Arvo Pärdi Keskuses ja veebikeskkonnas stream.arvopart.ee rahvusvaheline teaduskonverents „Arvo Pärt – tekstid ja kontekstid“, mille korraldajad on Arvo Pärdi Keskus ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia. Tegemist on esimese Arvo Pärdi loomingule pühendatud rahvusvahelise teaduskonverentsiga Eestis.

Tallinna Kammerorkester esineb Uppsala kitarrifestivalil, esitades koos nimekate solistidega Argentiina ja Hispaania muusikat

14. ja 15. oktoobril osaleb Tallinna Kammerorkester Uppsala rahvusvahelisel kitarrifestivalil, esitades koos Põhjamaade solistide ja külalisesinejatega Joaquín Rodrigo „Concierto de Aranjuezi“ kitarrikontserti ning musitseerides „Ástor Piazzolla 100“ autoriõhtul.

Baltimaade muusikud tähistavad koos 30. aastapäeva taasiseseisvumisest

Kolme Balti riigi professionaalsed koorid alustasid uudse koostöövormiga, millega tähistatakse 30. aastapäeva Leedu, Läti ja Eesti taasiseseisvumisest. Kontsertidel kõigis Balti riikides tutvustab iga koor oma maa kultuuri ja muusikat. Täna annab Eesti Filharmoonia Kammerkoor Tõnu Kaljuste juhatusel kontserdi Vilniuses Püha Jaakobi kirikus, kus kõlavad Arvo Pärdi ja Maurice Duruflé’ teosed.

Martin Kuuskmann esitab USAs Mingo Rajandi ja Tõnu Kõrvitsa teoseid

Fagotist Martin Kuuskmann, kes on resideeriv muusik Tucsoni Sümfooniaorkestri juures, esitab 9. ja 10. oktoobril Arizona osariigis Tucson Symphony Centeris Mingo Rajandi teose „Trees Talk” soolofagotile ja kammerorkestrile ning Tõnu Kõrvitsa soolofagotiloo „Laul kaugele sõbrale“.

Eesti Kontsert tähistab oma 80 aasta juubelit suure galaga

Eesti Kontserdi 80. sünnipäeva juubeligala toimub 7. oktoobril Pärnus ja 8. oktoobril Tallinnas. Eesti suurima kontserdikorraldaja sünnipäevakontserdil on kavas teosed, mille sünni juures on juubilaril olnud oluline osa või mis on otseselt seotud Eesti Kontserdi ajaloolise kodu – Estonia kontserdisaaliga. Kontserdi avab Artur Lemba esimese sümfoonia esimene osa – haruldane teos, mis kõlas Estonia kontserdisaali avamisel 1913. aastal ja on teadaolevalt teose ainus esituskord Eestis.

Tallinna Uue Muusika Ansambli kontserdid Austria ja Tšehhi nüüdismuusikafestivalidel

Tallinna Uue Muusika Ansambel annab 8. oktoobril kontserdi ORF Musikprotokoll festivalil Grazis, Austrias, kus toob maailma esiettekandele kuulsa austria helilooja Georg Friedrich Haasi uudisteose. Kontserdi kannab üle ning salvestab Austria ORF raadiojaam. 11. oktoobril esineb TUMA Tšehhis MusicOlomouc festivalil, kavas teiste seas Elo Masingu ja Tatjana Kozlova-Johannese teosed.

Eesti Filharmoonia Kammerkoori album Schnittke ja Pärdi loominguga pälvis Diapason d’Or auhinna

Eesti Filharmoonia Kammerkoori CD-plaat „Schnittke, Pärt – Choral Works 2” pälvis oktoorbikuu Diapason d’Or auhinna, mida annab välja Prantsuse klassikalise muusika ajakiri Diapason. Albumile on Kaspars Putniņši juhatusel salvestatud Alfred Schnittke „Koorikontsert” ja „Kolm vaimulikku laulu” ning Arvo Pärdi „Sieben Magnificat-Antiphonen” (1988/1991). Salvestusprotsessis osales tunnustatud helirežissöör Jens Braun ja plaadi andis välja BIS Records käesoleva aasta suvel.