Muusikauudised

„Ood jõulule“ – uus jõululaulude CD-plaat Euroopa Kultuuripealinna Segakoorilt

10. detsembril kell 19 esitletakse Niguliste kirikus Euroopa Kultuuripealinna Segakoori jõulukontserdil uut heliplaati pealkirjaga „Ood jõulule“, mis salvestati 2016. aasta augusti alguses Tori Eesti Sõjameeste mälestuskirikus.

Plaadil „Ood jõulule“ kõlavad armastatud jõululaulud nii segakoori, solistide kui ka koori ansambli Ring esituses. Kõik laulud on eestikeelsed, osadel lauludel on klaveri-, oreli- või saksofonisaade. Esitatakse näiteks Arvo Pärdi, Urmas Sisaski, Kristo Matsoni, Tõnu Kõrvitsa, Jean Sibeliuse loomingut; lisaks igihaljale klassikale kuulub osa plaadile valitud teostest kergemuusika žanri või on uudislooming, mis on helikandjale salvestatud esmakordselt.

Plaadi kandvaks ideeks on pakkuda kuulajale sooja ja südamlikku jõulutunnet tekitavat elamust. CD-plaadi „Ood jõulule“ ümbrisega on kaasas ka laulusõnad; plaadiümbrise tekstid on eesti- ja ingliskeelsed.

Euroopa Kultuuripealinna Segakoor loodi 2008. aastal. Koori asutajaliikmed olid seotud 2011. aaasta Euroopa Kultuuripealinna programmi korraldamisega ja sellest sai koor ka oma nime. Koori rajamisega sooviti esile tõsta koorilaulu kui üht Eesti rahvuskultuuri olulist osa ning tutvustada seda ka mujal maailmas. Tänaseks Eesti suurim segakoor on pälvinud koorikonkurssidel Hiinas, Vietnamis, Indoneesias, Austrias, Lätis ja Maltal kuld- ja hõbediplomeid, osalenud 2011., 2013. ja 2014. aasta laulupidudel ja andnud kontserte nii Eestis kui ka välismaal. Koori peadirigent ja kunstiline juht on Veronika Portsmuth.

Vaata ka:
www.kultuurikoor.ee
www.facebook.com/segakoor

Tagasi