Uudised

Eesti Filharmoonia Kammerkoori album pälvis Diapason d’Or aastaauhinna

Kaspars Putniņši ja Eesti Filharmoonia Kammerkoori CD-plaat „Schnittke: Choir Concerto; Three Sacred Hymns; Pärt: Seven Magnificat-Antiphons” sai auhinna „Diapason d'Or de l'Année”, mida annavad välja Prantsuse ajakiri Diapason ja raadiokanal France Musique.

Arvo Pärdi teose „Swansong. Hamburger Fassung“ esiettekanne Elbphilharmonies

Elbphilharmonie kontserdimajas Hamburgis kõlab 5. ja 6. detsembril Arvo Pärdi orkestriteose „Swansong“ Hamburgi redaktsiooni esiettekanne. Teose toovad kuulajateni Hamburgi Liidumaa Filharmooniaorkester ja selle peadirigent Kent Nagano, kelle tellimusel teose redaktsioon on sündinud.

Festival “Eesti muusika nädal” tõstab tähelepanu keskpunkti eesti helikunsti

Eesti Interpreetide Liidu ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia koostöös on sündinud uus, eesti heliloomingule pühendatud muusikafestival „Eesti muusika nädal”. Iga kontsert on tervenisti pühendatud ühele Eesti heliloojale. Festivali neli autoriõhtut EMTA Suures saalis keskenduvad Artur Lemba, Erkki-Sven Tüüri, Eino Tambergi ja Ester Mägi loomingule. Hinnatud interpreetide esituses kõlab lemmikute seas ka vähetuntud või sootuks mängimata palasid.

Tartu Ülikooli Rahvusmõtte auhinna pälvis helilooja Erkki-Sven Tüür

Tartu Ülikooli rektor professor Toomas Asser kuulutas rahvusülikooli 102. aastapäeval välja tänavuse Rahvusmõtte auhinna laureaadi, kelleks on helilooja Erkki-Sven Tüür. Auhind koos tekstiilikunstnik Anu Raua loodud vaibaga anti üle 30. novembril Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis.

IV Tallinna rahvusvahelisel pianistide konkursil astub võistlustulle 31 pianisti 12 riigist

Täna loosib üle maailma kokku tulnud 31 noort pianisti enda esinemisjärjekorra, avades sellega pidulikult IV Tallinna rahvusvahelise pianistide konkursi. Konkurss toimub kolmes voorus Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia suures saalis ja võitja selgub 3. detsembril.

Ilmunud on noodikogumik „100 kitarripala Eesti heliloojatelt“

Eesti Kitarriselts on välja andnud kogumiku Eesti heliloojate kitarripaladega. Noodikogumiku esitlus toimub sel laupäeval, 27. novembril kell 14 Tallinnas Kirjanike maja saalis

Eesti Filharmoonia Kammerkoori album Schnittke ja Pärdi muusikaga on GRAMMY nominent

Eesti Filharmoonia Kammerkoori ja Kaspars Putniņši CD-plaat „Schnittke: Choir Concerto; Three Sacred Hymns; Pärt: Seven Magnificat-Antiphons” on esitatud 64. GRAMMY auhindade nominendiks parima kooriesituse kategoorias.

Pärt Uusberg ja VHK orkester annavad kontserte Viljandis, Paides ja Tallinnas

Käesoleva nädala lõpul annavad VHK keelpilliorkester ja dirigent Pärt Uusberg kolm kontserti. 25. novembril Viljandis, 26. novembril Paides ning 27. novembril Tallinnas kõlavate kontsertide kava keskmeks on põhjamaisus, kõlab Pärt Uusbergi, Arvo Pärdi ja Edvard Griegi looming.

Esmakordne festival „Eesti muusika nädal“ toob publikuni tuntud lemmikute kõrval seni mängimata teoseid eesti heliloojatelt

Tänavu esmakordselt toimuva festivali „Eesti muusika nädal“ kontserdiõhtud on tervenisti pühendatud kodumaisele heliloomingule. Hinnatud interpreetide esituses kõlavad Artur Lemba, Erkki-Sven Tüüri, Eino Tambergi ja Ester Mägi teosed. Kontserdid toimuvad 5.–11. detsembrini Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia suures saalis.

Kinodesse jõuab film Rein Rannapist

Dokumentaalfilm „Päris Rannap“ portreteerib populaarset heliloojat ja pianisti Rein Rannapit.