Uudised

Uue elektroakustilise muusika kontsert

Laupäeval, 25. septembril kell 19 toimub ERRi I stuudios kontsert “Treffpunkt #5 – Times and Spaces”. Kavas on esiettekanded Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia üliõpilastelt, Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia ja kunstide instituudi loominguliste koostöödena valminud muusika ning juba klassikaks saanud elektroonilised ja elektroakustilised helitööd.

Narva Linna Sümfooniaorkester avab sügispealinna kultuuriürituste kalendri

22. septembril saab Narvast taas Eesti sügispealinn, mis tähendab, et kolme kuu jooksul toimub erinevates linnapaikades palju kontserte, teatrietendusi, näitusi ja erinevaid festivale. Sügispealinna kultuuriürituste sarja avab 22. septembril kell 18 Geneva kontserdimajas Narva sümfooniaorkester kontserdiga „Bachist Morriconeni“.

Arvo Pärdi ja Tõnu Kõrvitsa muusika võidab austajaid Itaalia festivalidel

Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Tallinna Kammerorkester ja mõlema kollektiivi peadirigent Tõnu Kaljuste olid kontserdireisil Itaalias, kus esitatati Arvo Pärdi ja Tõnu Kõrvitsa loomingut kahel festivalil – Anima Mundi ja MITO SettembreMusica.

Sten Lassmanni töö Heino Elleri klaverimuusikaga jõudis seitsmenda plaadi ilmumiseni

Pianist Sten Lassmann on esimesena ette võtnud Heino Elleri klaveriloomingu tervikliku lindistamise. Juba aastakümme tagasi alustas ta Londoni plaadifirmaga Toccata Classics sarja „Heino Eller: Complete Piano Music“, mille seitsmes helikandja on nüüd kättesaadav.

Algab Arvo Pärdi Keskuse 4. hooaeg

Hooaja avakontserdil 19. septembril algusega kell 17 rändab klaveritrio koosseisus Anna-Liisa Bezrodny, Jan-Erik Gustafsson ja Mackenzie Melemed ühes kuulajatega 20. sajandi külluslikus helimaailmas, kus keskse teosena tuleb Eestis esiettekandele Claude Debussy poeetiline ja tundesügav „La mer” („Meri”) Sally Beamishi seades. Lisaks on kavas Tõnu Kõrvitsa „Kolm pala viiulile ja klaverile“, Arvo Pärdi „Fratres“ viiulile ja klaverile ning „Mozart-Adagio“ klaveritriole, Esa-Pekka Saloneni „YTA III“ soolotšellole ning Leoš Janáčeki „Pohádka“ tšellole ja klaverile.

Reedel algab Tartus XIV Rahvusvaheline Kandlefestival

Tänavusel festivalil on ainukordne võimalus keskenduda eestlastest kandlemängijatele. Kolme päeva jooksul saab kuulda nii autentset rahvamuusikat, kannelt koos elektroonikaga kui ka orkestri saatel kandlekontserti esitamas. Kontserdid toimuvad Heino Elleri Muusikakoolis, Eesti Rahva Muuseumis, Erinevate Tubade Klubis ja tARTu poes.

Ilmus uus eesti jazzi noodikogumik

Septembri alguses ilmus uus noodikogumik „Eesti jazz noodis 2“, mis koondab enda alla Eesti jazzmuusikute hetkel aktuaalse loomingu. Väljaandes on esindatud 68 helilooja teosed, kogumiku annab välja Read Kirjastus.

Algab Pärnu Rahvusvaheline Ooperimuusika Festival PromFest

Pühapäeval, 12. septembril algab Pärnu Endla teatris Gioacchino Rossini koomilise ooperiga „Türklane Itaalias“ festival PromFest. Ooperilavastus, mille muusikaline juht ja dirigent on Erki Pehk ning lavastaja Andrus Vaarik, valmis koostöös Kaunase Riikliku Muusikateatriga ning etendub Endlas veel kahel järgneval õhtul.

Collegium Musicale tähistab Arvo Pärdi sünnipäeva kontsertidega Tšehhis ja Poolas

Kammerkoor Collegium Musicale alustab täna kontserdireisi, mille raames antakse kontserdid Tšehhis ja Poolas. Kontsertidel kõlab Arvo Pärdi muusika ning nendega tähistatakse helilooja 86. sünnipäeva.

Aare Tammesalu ja Irina Zahharenkova esinevad Itaalias

Tšellist Aare Tammesalu ja pianist Irina Zahharenkova esinevad 10. ja 11. septembril kontsertidega Itaalias Carinolas. Kavades kõlab eesti heliloojate Mirjam Tally, Andrus Kallastu ja Arvo Pärdi teoste kõrval ka Fryderyk Chopini, Felix Mendelssohni, Luigi Boccherini, Ludwig van Beethoveni, Jean Philippe Rameau’ ja Maurice Raveli muusika.