Uudiskiri

2024

Eesti muusika ja muusikud kodus ja maailmas
APRILL

31.03–6.04 Rahvusvahelised Trompetipäevad 2024. Rahvusvahelised Trompetipäevad on pika ajalooga festival, mis on toimunud juba 36 aastat. Festivali kavas on kontserdid, meistrikursused ja konkurss. Trompetipäevade kontserdid leiavad aset Tallinnas MUBAs, Hopneri majas, Jaani kirikus ja Nõmme kultuurikeskuses. Esinevad maailmas tuntud nimed nagu Grammy võitja Charlie Porter, Hispaania riikliku orkestri peatrompet Adan Delgado Illada, üks andekamaid naistrompetiste Judit Martin Gonzalez, Xiang Guo Hiinast, Brasiilia trompetist Fabio Brum jpt.
31.03 kõlab Neeme Otsa (trompet) ja Henn Rebase (akordion) esituses Henn Rebase originaallooming trompetile ja akordionile.
4.04 tuleb Tallinn Brass Academy kontserdil esiettekandele Timo Steineri uudisteos brassansamblile ning trompeti- ja tromboonisolistile, mis on esmakordselt sellisele koosseisule kirjutatud Eesti helilooja teos. Teiste seas tuleb ettekandele ka Harri Otsa "Prelüüdid", mis on sümboolne kummardus festivali rajaja Aavo Otsa ja helilooja Harri Otsa pikaajalisele koostööle. Kontserti Jaani kirikus juhatab Kristjan Järvi.
Oma kontserdikavadesse ka varem Eesti muusikat lisanud Adán Delgado Illada teeb 5.04 Hopneri majas Helena Tulve soolotrompetiteose "As if Dreaming" Eesti esiettekande.
Konkursi "Trompetitalendid 2015" võitja Xiang Guo ning Brasiilia trompetivirtuoos Fabio Brum kohtuvad 6.04 MUBA laval pianist Jaan Otsaga, et tuua publikuni tõelistest trompetimuusika pärlitest koosnev kava sh Hillar Kareva loomingu.
Väga oluline festivali osa on olnud aastaid trompetistide konkurss "Trompetitalendid". Osalejad on erinevates vanusegruppides vanuses 5–35 eluaastat ja osavõtjaid üle 50 kogu maailmast. Festivali korraldab Aavo Otsa Muusikastuudio.

1.04 Klassikaraadio sünnipäevakontsert. Klassikaraadio sünnipäevakontserdil esineb rahvusvahelise haardega noor pianist Tähe-Lee Liiv. Kaastegev on Tallinna Keelpillikvartett koosseisus: Olga Voronova, Yana Mägila, Toomas Nestor ja Levi-Danel Mägila. Ettekandel on Soome heliloojate Einojuhani Rautavaara ja Jean Sibeliuse looming kõrvuti Eesti autorite Arvo Pärdi ja Ester Mägi teostega. Esmakordselt kõlab raadioeetris Mägi Klaverikontserdi seade klaverikvintetile, mille autor on Mari Amor. Kontserti saab kuulata Klassikaraadio otse-eetris. Saatejuht on Johanna Mängel.

1.04 Klaveriduo Maila Laidna–Tiiu Sisaski kontsert Urmas Sisaski muusikast. Klaveriduo Maila LaidnaTiiu Sisask esitavad EMTA suures saalis Urmas Sisaski Tähistaeva tsükli nr 3 "Eesti rahva taevas" op. 94 ning "Spiraalse sümfoonia" op. 68. 2013. aastal tegevust alustanud duo liikmed õpivad Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia doktorantuuris kammeransambli erialal ning on saavutanud silmapaistvaid tulemusi rahvusvahelistel konkurssidel.

1.–9.04 Kadri-Ann Sumera soolokontserdid "XX sajandi esimene kümnend". Mitmekülgne pianist Kadri-Ann Sumera annab erinevates Eesti paikades viis soolokontserti esitades 20. sajandi esimesel kümnendil kirjutatud klaveriteoseid. Kontserdil kõlavad Nikolai Medtneri Sonaat-triaad op. 11, Claude Debussy "Estampes" ("Gravüürid"), Aleksandr Skrjabini "Quatre Morceaux" ("Neli pala") op. 51 ning valik palu Mart Saare klaveriloomingust aastatest 1902–1910. Kontserdid toimuvad 1.04 Tartus Heino Elleri Muusikakooli Tubina saalis, 3.04 Rakveres Lääne-Virumaa Keskraamatukogus, 5.04 Tallinnas MUBAs (sarjas "MUBA meistrid"), 8.04 Viljandis Muusikakooli Orkestrimajas ja 9.04 Valga Muusikakoolis.

2.04 Kontserdiagentuuri Corelli Music kontsert sarjas ''Kirikupühad Maarjamaal'' Tartu Jaani kirikus. Corelli Music tähistab agentuuri 20. juubelisünnipäeva ning toob sarjas ''Kirikupühad Maarjamaal'' publiku ette ülestõusmispühade puhul barokiajastu tähtteose Händeli oratooriumi ''Messias''. Suurteost esitavad Martin Sildose dirigeerimisel Maria Listra (sopran), Ivo Posti (kontratenor), Endrik Üksvärav (tenor), Taavi Tampuu (bass), kammerkoor Collegium Musicale ja Corelli Barokkorkester ajastu pillidel. Sama kavaga esinetakse 31.03 Tallinna Jaani kirikus.

2.04 Ansambel U: kontsert "URR-42: Läbikukkumine". Hetkel Eesti aktiivseim ning tuntuim uue muusika ansambel Ansambel U: esineb kontserdisarja "URR - Ansambel U: Rahvusringhäälingus" raames ERR Uudistemaja 1. stuudios. Sellekordse kontserdi eesmärgiks on uurida erinevaid tahkusid olukordadest, kus muusikud ei suuda püstitatud ülesannetega toime tulla ning kuidas erinevad heliloojad on seda kunstilise potentsiaalina teravmeelselt ära kasutanud. Kavas on Mark Applebaumi "Pre-composition" (2002) 8-kanalisele lindile või kaheksale lugejale, Peter Ablingeri "Weiss/Weisslich 4" (1992) klaverile ja saateansamblile, Tom Johnsoni "Failing, A Very Difficult Piece For Solo String Bass" (1975) versioon soolotšellole ning Frederic Rzewski "Les Moutons de Panurge" (1969) mistahes arvule muusikutele meloodilistel pillidel ja mistahes arvule mittemuusikutele millel iganes. Ansambli koosseisus musitseerivad Tarmo Johannes (flööt), Helena Tuuling (klarnet), Vambola Krigul (löökpillid), Taavi Kerikmäe (klaver), Merje Roomere (viiul) ja Levi-Danel Mägila (tšello). Kaasa teevad Doris Hallkivi, Ekke Västrik ja Theodore Parker.

3.04 Mati Turi ja Martti Raide kontsert "Juugendstiil ja soololaul Läänemere idakaldalt". Rahvusvaheliselt hinnatud tenor Mati Turi ja pianist Martti Raide annavad EMTA Kontserdi- ja Teatrimaja suures saalis kontserdi, kus kõlab Mart Saare, Jānis Mediņši ja Leevi Madetoja muusika. "Meistrid laval" on Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia (EMTA) kammermuusika sari, kus kõrgetasemeliste ja eriilmeliste kontserdikavadega esinevad EMTA õppejõud ja külalised.

3. ja 5.04 Duo ObSolute ülestõusmispühade kontserdid ''Mu süda ärka üles''. Duo ObSolute koosseisus Jaanika Kuusik (sopran) ja Riivo Kallasmaa (oboe) annavad ülestõusmispühade puhul kaks kontserti: 3.04 Tõrva kirik-kammersaalis ja 5.04 Viimsi Püha Jaakobi kirikus. Duo esituses kõlab vaheldusrikas põimik keskaja- ja renessanssmuusikast ning rahvakoraaliviiside seadetest.

3.–6.04 Kontserdid ''Brasiilia serenaad''. Grammyle nomineeritud muusikud – virtuoosne fagotimängija Martin Kuuskmann ja Brasiilia pianist ning helilooja Jovino Santos Neto – toovad eesti publikuni brasiilia heliloojate lüüriliste palade valiku. Kõlavad Hermeto Pascoali, Antônio Carlos Jobimi, Jovino Santos Neto jt muusika värvikad ja temperamentsed tõlgendused. Kontserdid toimuvad 3.04 Pärnu kontserdimajas, 4.04 Estonia kontserdisaalis, 5.04 Vanemuise kontserdimajas ja 6.04 Jõhvi kontserdimajas.

3.–7.04 Tallinn Music Week. Tallinnas toimuv uue muusika ja linnakultuuri festival Tallinn Music Week (TMW) koosneb kolmest osast: muusikafestival, konverents ja linnafestival. Muusikaprogramm leiab aset 4.–6.04 Telliskivi Loomelinnaku, Noblessneri, Kopli ja Kalamaja klubides ja kontserdipaikades. Kokku esineb festivalil 165 artisti 35 maalt üle Euroopa, Põhja- ja Lõuna-Ameerikast, Ida-Aasiast, Aafrikast, Austraaliast ja Okeaaniast. Eesti artiste on kavas 70. Eesti Kooriühingu laval Telliskivi rohelises saalis kõlab 5.04 heliloojate Pille-Riin Langeprooni ja Karl Tippi autorikontsert "Ood päikeseloojangule" kammerkoor Avis Animi esituses ja dirigent Leiu Ryland-Jones’i juhatusel. Kontserdil tulevad kuuldavale ka mitu esmaettekannet. Kaasa teeb elektrikitarril Tõnis Leemets. Väliskorraldajatest osaleb TMW programmiloomes esmakordselt Euroopa juhtiv klassikalise ja nüüdismuusika esitlusfestival Classical:NEXT, mille Telliskivi rohelise saali programmis kõlab 5.04 ISCM-i noore helilooja auhinnaga pärjatud Madli Marje Gildemanni teose "Osmosis" ettekanne Eesti nüüdismuusika kollektiivi Ludens esituses. TMW korraldajad on MTÜ Muusikanädal ja Shiftworks OÜ.

3.–27.04 "Musica Sacra" kevadkontserdid Pärnus ja Tartus. 3.04 kõlavad Marie-Helen Aavakivi (viiul) ja Irina Zahharenkova (klaver) esituses Tartu Jaani kirikus Beethoveni viiulisonaadid nr 8 ja nr 10. Sama kava esitatakse 6.04 Pärnu Eliisabeti kirikus. 13.04 toob pianist Lauri Väinmaa Pärnu Eliisabeti kirikus publiku ette kava 19. sajandi romantilisest klaverimuusikast. Kõlavad Beethoveni "Kuupaistesonaat" ja Ferenc Liszti "Viini õhtud. Valss-kapriisid Franz Schuberti järgi". 17.04 esineb Väinmaa sama kavaga Tartu Jaani kirikus. 20.04 annab Pärnu Eliisabeti kirikus soolokontserdi pianist Alina Zahladko. Tema esituses kõlavad Johann Sebastian Bachi / Ferrucio Busoni Chaconne d-moll, Brahmsi Tre Intermezzi op. 117, César Francki Prelüüd, fuuga ja variatsioon op. 18 ning Artur Lemba "Fantaasia eesti rahvaviisidele". Sama kava kõlab 24.04 Tartu Jaani kirikus. 27.04 esinevad Pärnu Eliisabeti kirikus sopran Kai Kallastu ja klaveril Andrus Kallastu. Nende esituses kõlab itaalia vokaalmuusika heliloojatelt nagu Bellini, Rossini, Respighi, Tosti ja Verdi.
"Musica Sacra" on kontserdisari, mille eesmärk on kanda ette uudisloomingut, anda interpreetidele võimalus teostada kunstiliselt eredaid kontserdikavu, kaasata eestlastele lisaks kõrgel tasemel külalismuusikuid ning viia kontserdiprojekte Eestist välja. Kontserdisarja korraldab Pärnu Ooper. Sarja kunstiline juht on Andrus Kallastu. Kontserdisari jätkub mais.

4.04 Tallinna Kammerorkestri kontsert "Pöörane Bach. Oreliõhtu". Tallinna Kammerorkestri sari "Pöörane Bach" toob kuulajate ette barokikuninga Johann Sebastian Bachi sooloteosed orelile, aga ka klavessiinikontserdid, kus solistiks on seekord orel. Soleerib Kadri Toomoja. Lisaks kõlab Tallinna Kammerorkestri solistide esituses särav Brandenburgi kontsert nr 3. Sarja kunstiline juht on dirigent Tõnu Kaljuste.

4. ja 6.04 Barokkansambli LaBande kontserdid "Flora pidustused". Barokkansambli LaBande uus kontserdikava "Flora pidustused" on üles ehitatud miniooperi vormis, milles ainsaks (pea)tegelaseks on looduse tärkamist, aga ka südamete ärkamist tähistav kevad. Rokokoolikult naiivsed ja elurõõmsad retsitatiivid ja aariad pärinevad Joseph Bodin de Boismortier’ loomingust. Tantsulugude eest vastutab sama ajastu helilooja Jean-Marie Leclair. Oma kevadisi tähelepanekuid lisavad ka mitte vähem tuntud Honoré d’Ambruys, François Couperin ja Jean-Philippe Rameau. Ansamblis musitseerivad Helis Naeris (metsosopran), Reet Sukk (barokkflööt), Melissa Jõesaar (barokkviiul), Tõnu Jõesaar (viola da gamba) ja Kristiina Are (klavessiin). Kontserdid toimuvad 4.04 Heino Elleri Muusikakoolis ja 6.04 Kadrioru kunstimuuseumis.

4.–7.04 Eesti Kultuuripäevad New Yorgis 2024. Eesti Kultuuripäevadel New Yorgis on esindatud muusika, teater, loengud, konverentsid, näitused, töötoad, filmid ning söök ja jook. Muusikaprogrammist leiab kaks päeva Veljo Tormisele pühendatud sündmuseid nii Eesti kui ka Skandinaavia majas. Eesti laulukultuuri säilitamise eest tunnustatud Celia Roose rõõmustab publikut haaravate esinemistega mängides laulu saatel torupilli ja karmoškat (lõõtspilli) koos kitarrimängija Ants Johansoniga, kes on tuntud ansambli Johansonid liikmena. Celia Roose juhtimisel saavad New Yorgis resideeriva Eesti kogukonna ja Tormise muusika austajad kogeda Veljo Tormise laulude võlu moodustades ühiselt suure koori regilaulu õpitoas "Laulusumm" New Yorgi Eesti majas 6. aprillil. Linastub Veljo Tormise Virtuaalkeskuse lühidokumentaalfilm "Üks ja ainus", mis tutvustab Veljo Tormise inspireerivat mõju silmapaistvatele isikutele. Veljo Tormise ja New Yorgi sidet rõhutab 7. aprillil Skandinaavia majas toimuv raamatuesitlus koos tunnustatud autori Mimi S. Daitziga. Fookuses on tema põhjalik raamat "Ancient Song Recovered: The Life and Music of Veljo Tormis" (2. trükk), millele järgneb raamatute signeerimine. Digiversioonis jõuab New Yorki ka Kõrveaial olev Tõnu Tormise fotonäitus "Isa ise", mis hõlmab aastatel 1964–2000 võetud 22 fotohetke Veljo Tormisest.
5. aprillil annavad Eesti majas kontserdi "Romantika romantikas" metsosopran Monika-Evelin Liiv ja Dmitry Pavlov klaveril. Esitusele tuleb eesti ja itaalia romantiline muusika – Mart Saar, Artur Kapp, Konstantin Türnpu, Paolo Tosti, Ottorino Respighi jt. Eesti majas annab 6. aprillil kontserdi "Sillad" laulja Alika Milova.
New Yorgi Eesti Kultuuripäevi korraldatakse 1970. aastast Eesti Kultuurifondi toel, mille eesmärk on toetada Eesti kultuuri säilimist Ameerika Ühendriikides. Tänavune sündmus toimub koostöös Veljo Tormise Virtuaalkeskuse, Kultuuriministeeriumi, Eesti Peakonsulaadi ja Eesti Kunsti ja Kirjanduse Sihtasutusega.

4.–28.04 Ansambli Orthodox Singers kontserdid. 4.04 annab ansambel Orthodox Singers (dirigent Valeri Petrov) Hopneri Majas Tallinnas kontsert-loengute sarja "Helisev ajalugu" raames kontserdi ''Ikoonid muusikas'', millega tutvustatakse õigeusu ikoone kogu selle rikkuses ning eri ajastute, maade ja stiilide õigeusu muusikat. Tuntud ikooniloolane Orest Kormašov teeb sissejuhatuse ikoonimaailma, samuti tutvustab ikoone oma isiklikust kollektsioonist, jutustab õigeusu pühadest ja pühade sümboolikast ikoonis. Ansambel Orthodox Singers esitab loengu temaatikaga kooskõlas haruldast õigeusu kirikumuusikat alates 4. sajandist kuni tänapäevani. 7.04 kõlavad Elva kirikus ja 28.04 Haapsalu Maria-Magdaleena õigeusu kirikus ansambli esituses kaunid kreeka, serbia, süüria ja gruusia palvelaulud, samuti Eesti heliloojate õigeusu muusika. Enamikku kavas esindatud vaimulikest teostest saab kontsertettekandes kuulata väga harva.

5.04 Pärt Uusbergi "Õhtu ilu" Kanada esiettekanne. Pärt Uusbergi "Õhtu ilu" segakoorile ja keelpilliorkestrile (2013) tuleb ettekandele Briti Columbia Ülikooli kooride kontserdil Vancouveris Chan Shun Concert Hallis. Uusbergi regiviisidel ja vaimulikel rahvaviisidel põhineva 6-osalise teose esitab ülikooli koor University Singers Graeme Langageri juhatusel.

5.04 Pärnu Linnaorkester. Pärnu päev levimuusikaga "Ronkmust". Tänavu 30. juubelihooaega tähistav Pärnu Linnaorkester annab Pärnu kontserdimajas Riivo Jõgi juhatusel levimuusika kontserdi "Ronkmust". Kavas on orkestrile seatud levimuusika. Seadete autorid on Indrek Palu, Andrus Rannaääre, Riivo Jõgi. Solistide plejaadis säravad tähed nagu Marta Lotta Kukk, Laura Junson, Eve Pärnsalu, Chris Sommer, Vello Toomemets ja Hardi Volmer ning bändidest astub lavale Sibyl Vane.

5.–20.04 Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri kontserdid. 5.04 juhatab ERSOt Estonia kontserdisaalis dirigent Matthew Halls. Nende esituses kõlab Beethoveni avamäng "Egmont" op. 84, Henning Kraggerudi "Victimae Paschali", Max Bruchi Viiulikontsert nr 1 op. 26 (solist Henning Kraggerud) ja Sibeliuse 3. sümfoonia. Sümfooniakontserdile eelneb kell 18 toimuv eelkontsert, kus ettekandele tuleb Sibeliuse Keelpillikvartett "Voces intimae" op. 56. I ja II osa ning kõneleb ERSO toimetaja Anita Maasalu. 8.04 leiab aset ERSO kammerkontsert Käina Huvi- ja Kultuurikeskuses. Esinevad Linda Vood (flööt), Heli Ernits (oboe), José Carlos Domínguez Almela (klarnet) ja Maarja Nuut (marimba). Nende esituses kõlavad teosed sellistelt heliloojatelt nagu Malcolm Arnold, Bill Douglas, Nathan Daughtrey, Robert Muczynski, Isao Tsuruhara, Hedda Gabler ja Tõnu Kõrvits. 11.04 leiab Estonia kontserdisaalis aset 8. sümfoonilise lõuna kontsert, mille raames esitatakse Robert Schumanni Klaverikontserdi I osa (solist Misora Ozaki) ja Mozarti 36. sümfoonia. ERSOt juhatab Henri Christofer Aavik. 12.04 esitatakse samas koosseisus lisaks eelmainitud teostele ka Felix Mendelssohni avamäng "Hebriidid" op. 26. 19. ja 20.04 esitab ERSO kahel õhtul Antti Rissaneni dirigeerimisel Eero Koivistoineni mitmekihilistes sümfoonilistes arranžeeringutes Thelonius Monki muusikat. Saksofonil soleerib Eero Koivistoinen. Need kontserdid toimuvad 19.04 Estonia kontserdisaalis ja 20.04 Pärnu kontserdimajas.

6.04 Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor annab kontserdi Tallinnas Mustpeade majas. Kontserdil "Tartu hääled" on kavas nii Eesti koorimuusika klassikasse kuuluvat loomingut, kui ka kontrastseid Ladina-Ameerika rütme ja meloodiaid. Koori juhatab Triin Koch.

6.04 Üheskuulamine. Kanon pokajanen. Arvo Pärdi Keskuse sündmuste sarjas "Üheskuulamine" on sel korral tähelepanu all Arvo Pärdi kõige ulatuslikum a cappella kooriteos, 1997. aastal patukahetsuskaanoni tekstile loodud "Kanon pokajanen". Juttu tuleb teose sünniloost ning uuritakse, millest kõnelevad Arvo Pärdi Keskuses leiduvad arhiivimaterjalid. Milliseid jälgi loomeprotsessist peidavad helilooja visandivihikud ja skeemid? Milliste teoste sündi on patukahetsuskaanoni tekst veel mõjutanud? Kuidas on ajas teisenenud teose interpretatsioon? Ühtlasi kuulatakse suurteose erinevaid osi ECM Recordsi 1998. aastal ilmunud heliplaadilt Eesti Filharmoonia Kammerkoori esituses Tõnu Kaljuste juhatusel. Teost aitab avada Hele-Mai Poobus.

6.04 Ensemble Auftakti kevadkontsert. Ensemble Auftakt koosseisus Soo-Young Lee (klarnet), Miina Laanesaar (viiul) ja Maila Laidna (klaver) annab kevadkontserdi Ülenurme Muusikakoolis, kus tuleb ettekandele Harri Otsa, Jörg Widmanni ja Paul Schoenfieldi looming.

6. ja 27.04 Hortus Musicuse kontserdid Väravatornis. Armastatud vanamuusikaansambel Hortus Musicus esitab 6.04 kontserdil "See magus piin" 16.–17. sajandi Itaalia muusikat. 27.04 kontserdil "Folia. Muusikast hullunud" kõlavad Ortizi, Encinai ja de la Torre teosed.

6.–29.04 Kontserdid Paavo Järvi juhatusel Inglismaal, Saksamaal, Hispaanias, Itaalias ja Ungaris. 6.04 juhatab Paavo Järvi London Royal Festival Hallis Londoni Filharmooniaorkestrit. Kavas on Stravinski Viiulikontsert (solist Leila Josefowicz) ja Bruckneri 7. sümfoonia. 9.–13.04 dirigeerib Järvi viiel Saksamaal toimuval kontserdil Bremeni Kammerfilharmoonikuid, kus on kavas Schuberti 1. ja 2. sümfoonia ning Brahmsi Viiulikontsert op. 77 (solist Veronika Eberle). Kontserdid leiavad aset 9., 11., ja 12.04 Die Glocke kontserdisaalis Bremenis, 10.04 Hamburgis Elbphilharmonie suures saalis ja 13.04 Heidelbergi ülikooli Neue Universität saalis. 13.04 kõlab vaid Brahmsi Viiulikontsert ja Schuberti 2. sümfoonia. 15.–21.04 esinetakse Itaalias ja Hispaanias. Esitatakse Schuberti 1. ja 2. sümfooniat ja Max Bruchi 1. viiulikontserti op. 26 (solist María Dueñas). Kontserdid Hispaanias toimuvad 15.04 Oviedos, 16.04 Valèncias ja 17.04 Alicantes. Itaalia kontserdid toimuvad 20.04 Perugias Teatro Morlacchis ja 21.04 Bolognas Teatro Manzonis. 26.–29.04 dirigeerib Järvi Ungaris neljal kontserdil Budapesti Festivaliorkestrit. Kavas on Erkki-Sven Tüüri "Aditus", Robert Schumanni 1. sümfoonia ja Jean Sibeliuse 5. sümfoonia. Kontserdid toimuvad 26., 27. ja 29.04 Müpa Budapestis Béla Bartóki Rahvuslikus Kontserdisaalis ja 28.04 Pécsis Kodály Centeris.

7.04 Lossimuusika kontsert "Bach kahele". Ansambel Floridante koosseisus Villu Vihermäe (viola da gamba, barokktšello) ja Saale Fischer (klavessiin) esitavad pühapäevase "Lossimuusika" kontserdisarja raames Kadrioru lossis muusikat baroki polüfooniameistri Johann Sebastian Bachi teoseid. Kõlavad Andante Sonaadist d-moll BWV 964 (Floridante seade tšellole ja klavessiinile), Tšellosüit C-duur BWV 1009, Partiita D-duur BWV 828 ning Sonaat viola da gamba’le ja klavessiinile G-duur BWV 1027.
"Lossimuusika" on pühapäevaste kontsertide sari, mille eesmärk on pakkuda kõrgetasemelist klassikalist muusikat ainulaadse akustikaga Kadrioru lossi barokses peasaalis. Kontserdisarja kunstiline juht on Aare Tammesalu.

8. ja 10.04 Heli Veskuse ja Jaanika Rand-Sirbi kontserdid. Sopran Heli Veskus ja pianist Jaanika Rand-Sirp annavad kaks kontserti: 8.04 Rakvere Vabaduse Koolis ja 10.04 kontserdisarja "Meistrid laval" raames EMTA Kontserdi- ja Teatrimaja suures saalis. Kavas on Mahler, R. Strauss, René Eespere, Eduard Oja jt. Kaasa teevad Maano Männi viiulil, Kaija Lukas vioolal ja Mart Laas tšellol.

9.–12.04 Kontserdid "Bach ja Õnnepalu". Pianist Irina Zahharenkova ja kirjanik Tõnu Õnnepalu annavad koos neli kontserti, kus ühiselt kombineeritakse ajatu Johann Sebastian Bachi ning armastatud kirjaniku ja luuletaja Tõnu Õnnepalu loomingut. Kontserdid toimuvad 9.04 Vanemuise kontserdimajas, 10.04 Pärnu kontserdimajas, 11.04 Estonia kontserdisaalis ja 12.04 Jõhvi kontserdimajas.

11. ja 12.04 Anu Tali juhatab Turu Filharmooniaorkestri kontserte, kavas Erkki-Sven Tüüri "Tormiloits". Anu Tali on kahel õhtul Turu Filharmooniaorkestri ees juhatamas kava "Tormiloits". Kontserdi nimiteoseks on Erkki-Sven Tüüri "Tormiloits" (2014), Mishka Rushdie Momen soleerib Mozarti Klaverikontserdis nr 23 A-duur, kontserdi lõpetab Antonín Dvořáki Sümfoonia nr 9 "Uuest maailmast". Kontserdid toimuvad 11. ja 12.04 Soomes Turu kontserdimajas.

11. ja 17.04 Kristjan Randalu uue albumi "Poeedi armastus" esitluskontserdid. 5. aprillil ilmub plaadifirmalt Berlin Classics pianisti ja helilooja Kristjan Randalu sooloalbum "Schumann. Dichterliebe" ("Schumann. Poeedi armastus"). Robert Schumanni “Poeedi armastus” on 16-osaline laulutsükkel, mille helilooja kirjutas 1840. aastal pühitsemaks armastust oma tulevase abikaasa Clara Wiecki vastu. Randalu uued ja nüansirohked Schumanni-töötlused, mille esmaettekanne toimus 2021. aasta veebruaris Tallinnas Estonia kontserdisaalis, toovad selgelt esile pianisti meisterlikkuse. Tuginedes klassikalise traditsiooni süvitsi tundmisele, esitavad Randalu variatsioonid kaasaegse nägemuse, mis täiendab Schumanni romantilist algmaterjali improvisatsioonivabaduse, džässi spontaansuse ja rikkaliku harmooniaga. Temaatiliste liinide ja meloodianüansside muljetavaldav spektrum, mille Randalu on suutnud sellest romantilise klaverimuusika tähtteosest esile tuua, muudab tema töötluse ainulaadseks tervikuks, mis seisab ühe jalaga meie muutuvas olevikus, teisega aga kindlalt igikestvas traditsioonis. Albumi "Poeedi armastus" esitluskontserdid toimuvad 11.04 Kuressaare kultuurikeskuses ja 17.04 Viimsi Artiumis.

11.–29.04 Kontserdid Kristiina Poska dirigeerimisel Norras ja USAs. 11.04 juhatab Kristiina Poska Norras Stavanger Konserthusis Stavangeri Sümfooniaorkestrit. Kavas on Sibeliuse Viiulikontsert (solist Inmo Yang) ja 1. sümfoonia. 18.–20.04 juhatab Poska kolmel kontserdil USAs Minneapolises Orchestra Hallis Minnesota Orkestrit. Kavas on Coplandi "Appalachian Spring", Tšaikovski "Variatsioonid rokokoo teemale" tšellole ja orkestrile op. 33 (solist Sterling Elliott) ja Beethoveni Sümfoonia nr 8. 27.–29.04 annab Poska juhatusel kolm kontserti Oregon Symphony. Esinetakse USAs Portlandis Arlene Schnitzer Concert Hallis. Kavas on Britteni "Four Sea Interludes" ja Viiulikontsert (solist Baiba Skride) ning Beethoveni Sümfoonia nr 8.

12.04 Olari Eltsi juhatusel kõlavad Soomes mitmed esiettekanded. Kontserdil "Flow to the Future. From Wasteland to Wonderland" juhatab Olari Elts Tampere Hallis Tampere Filharmooniaorkestrit. Nende esituses kõlavad Kalevi Aho "Syvien vesien juhla", Soome esiettekanded Cecilia Damströmi teosest "Wasteland" ja Unsuk Chini teosest "Alice in Wonderland: Puzzles and Games". Samuti saab kuulda Eetu Lehtoneni "Hymni" maailma esiettekannet. Solistina astub üles sopran Piia Komsi.

12.–14.04 40. Uno Naissoo nimeline heliloomingu konkurss-festival. Uno Naissoo nimeline heliloomingu konkurss on aastast 1983 toimuv noortele heliloojatele mõeldud loominguvõistlus, mida korraldas Georg Otsa nimeline Tallinna Muusikakool ja mida alates eelmisest aastast korraldab Tallinna Muusika- ja Balletikool ehk MUBA. Käesoleva aasta konkursile laekus kokku 37 võistlustööd, millest 9-liikmeline žürii valis välja 16 finalisti. Kõik lood tulevad ettekandele 14.04 toimuval finaalkontserdil MUBA suures kammersaalis, kus 5-liikmeline žürii valib välja ka selleaastased laureaadid. 12.04 toimub MUBA suures saalis kummarduskontsert Uno Naissoole "Elame veel!". Kontsert-mälestusõhtul astuvad üles: Lembit Saarsalu, Olav Ehala, Toomas Rull, Toivo Unt, Marko Naissoo, Kristian Naissoo, Tiina Adamson, EMTA solistid ja TMK Bigband.

13.04 Tõnu Kõrvitsa soololaulu "Moonlight, Summer Moonlight" Austraalia esiettekanne. Austraalia metsosopran Jenny Duck-Chong on oma järgmise kontserdi kavasse võtnud Tõnu Kõrvitsa teose "Moonlight, Summer Moonlight" häälele, viiulile, klaverile ja tšellole (tekst Emily Jane Brontë, 2014). Kontserdil teeb kaasa laulja 1998. aastal loodud ansambel Halcyon. Austraalia esiettekande saavad lisaks Tõnu Kõrvitsa laulule ka Hilary Tanni (UK/USA) ja Jeremy Thurlow (UK) teosed. Kontsert "Night Tides" toimub Chippendale'i linnas Chippen Street Theatre'is.

13.04 Baieri Ooperiteatri sopran Mirjam Mesak annab salongikontserdi. Põltsamaa Kultuurikeskuses viib Euroopa ühe mainekama ooperiteatri lavale lennanud sopran Mirjam Mesak koos pianist Ewa Danilewskaga kuulaja rännakule läbi maailma tuntuimate heliloojate ooperite. See õhtu toob ooperižanri lähemale ka suurimale ooperivõhikule ning esitleb seda kunsti kuulajale sellisena, nagu seda tehti juba 16. sajandil. Pärast kontserti toimub intervjuu Mirjam Mesakuga ning avaneb võimalus küsida temalt ka küsimusi. Päev varem, 12.04, annavad Mirjam Mesak ja Ewa Danilewska Lüdigi saali kevadhooaja lõppkontserdi.

13.04 James MacMillani autorikontsert. Estonia kontserdisaalis toimub šoti helilooja James MacMillani autorikontsert, kus esinevad Tõnu Kaljuste juhatusel Eesti Filharmoonia Kammerkoor ja Tallinna Kammerorkester. Kontserdil kõlab esiettekandes James MacMillani uudisteos kammerkoorile ja kammerorkestrile "Composed in August". See on kirjutatud šoti luuletaja Robert Burnsi samanimelise luuletuse tekstile. Teose on tellinud Eesti Filharmoonia Kammerkoor ning Šoti Kammerorkester. Teose maailma esiettekanne toimus 21. märtsil 2024 Edinburgh’is. Samuti tulevad ettekandele "Í" (meditatsioon Iona saare teemal), Klaverikontsert nr 2 (solist Sten Heinoja) ja "Domine non secundum peccata nostra".

13.–14.04 Lauluragin 2024. VIII rahvusvahelisel pop/jazz konkurss-festivalil kooridele ja duettidele astuvad võistlustulle Võru Muusikakooli lastekoor "Ritsik", Segakoor Siller, Tallinna Ülikooli vokaalansambel Vox Nova, Võru noortekoor, Viljandi Gümnaasiumi noortekoor ning 31 erinevat duetti. Galakontserdil astuvad üles Karmen Rõivassepp ja Hugo Kähri. Festivali kunstiline juht on Toomas Voll, korraldaja Valga Kultuuri- ja Huvialakeskus.

13. ja 14.04 Vanalinna Muusikamaja kooride sünnipäevakontsert "Karjase päev". Vanalinna Muusikamaja mudilas- ja lastekoorid tähistavad käesoleval õppeaastal oma 30. tegevusaastat. Kooride dirigendid on Kaiu Põld ja Maarja Soone. Vanalinna Muusikamaja kooridele pandi alus 1993. aastal, kui Vanalinna Hariduskolleegiumi õpilastest loodi tütarlastest koosnev mudilas- ja lastekoor. Tänaseks on välja arenenud neljaastmeline õppestruktuur. Kontsertidel 13. ja 14.04 KUMU auditooriumis tulevad ettekandele eesti rahvalaulud ning Veljo Tormise, Cyrillus Kreegi, Ester Mägi ja Andres Lemba koorilooming. Kaastegevad Tuule Kann ja Ella Maidre kanneldel.

14.04 Peep Lassmann soleerib EMTA puhkpilliorkestri ees. EMTA Kontserdi- ja Teatrimaja suures saalis kõlavad Toomas Vavilovi juhatusel EMTA puhkpilliorkestri esituses Igor Stravinski teosed: Oktett puhkpillidele, süit "Sõduri lugu" ja Kontsert klaverile ja puhkpillidele. Viimases astub solistina üles armastatud pianist ja klaveriprofessor Peep Lassmann.

15. ja 21.04 Tüüri ja Pärdi teosed Antwerpeni Kevadfestivalil. 15.–21.04 toimuv klassikalise muusika festival kontserdipaigas Handelsbeurs Antwerpen algab kontserdiga "Spiegel im Spiegel", mille annab orkester Casco Phil festivali kunstilise juhi Benjamin Haemhoutsi juhatusel ning solistid Gen Tomuro (klaver) ja Elise Bertrand (viiul). Ettekandele tuleb Erkki-Sven Tüüri "Deep Dark Shine" (Belgia esiettekanne), Arvo Pärdi "Aliinale" ja "Peegel peeglis" ning Johann Sebastian Bachi, Ryuichi Sakamoto, John Adamsi jt looming. Arvo Pärdi muusika kõlab ka festivali viimasel päeval Ludwig van Beethovenile pühendatud kontserdil, mil Casco Phil toob ettekandele Pärdi orkestriteose "Orient & Occident". Kontserdil astub üles metsosopran Kadi Jürgens, kes on solist Wim Henderickxi Triin Soometsa sõnadele loodud teoses "Only Darkness and Shadows" ("Ainult pimedus ja varjud"), mis kõlab selles versioonis esmakordselt.

16.04 Steinway gala Pärnu kontserdimajas. Tuliuue Steinway klaveri esitlusgala on kokku pandud eesmärgiga näidata kõige erinevamaid klaverimänguvõtteid ning -värve. Kontserdil astuvad üles kolm isikupärase stiiliga eesti tipp-pianisti – Age Juurikas, Sten Heinoja, Sten Lassmann – ja kaks Pärnu muusikakooli õpilast, kes on alles interpreeditee alguses. Ettekandele tuleb Lepo Sumera "Pala aastast 1981", Katri Rebase "Klaveriloomade karneval", Beethoveni, Brahmsi, Chopini, Debussy ja Szymanovski teosed.

17.04 Mihkel Polli soolokontsert. EMTA Kontserdi- ja Teatrimaja suures saalis esitab armastatud pianist Mihkel Poll ulatusliku soolokava. Kõlavad Fryderyk Chopini Noktürnid op. 9, Skertso nr 4 E-duur op. 54 ja Ballaad nr 4 f-moll op. 52, Maurice Raveli "Öine Gaspard" ning Béla Bartóki "Vabas õhus".
SA Postimehe Fondi ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia koostöös sündinud uus kontserdisari "Klaverikunst" toob lavale rahvusvaheliselt tunnustatud klaverikunstnikud, kelle esituses kõlab eri ajastute kaunis ja virtuoosne klaverimuusika. Sarja eesmärgiks on avada publikule klaverikunsti ilu kogu selle mitmekesisuses ja rikkuses, pakkudes võimalust nautida klaverimuusika kuldvarasse kuuluvaid teoseid hinnatud pianistide esituses.

17. ja 18.04 Jüri Reinvere orkestriteose "Maria Anna, wach, im Nebenzimmer" Šveitsi esiettekanne. Jüri Reinvere "Maria Anna, wach, im Nebenzimmer" ("Maria Anna, ärkvel, kõrvaltoas", 2021) tuleb ettekandele Michael Sanderlingi juhatusel kahel Luzerni Sümfooniaorkestri kontserdil. Õhtu peateoseks on Anton Bruckneri 6. sümfoonia, samuti on kavas Pjotr Tšaikovski "Variatsioonid rokokoo teemale" (solist Edgar Moreau). Kontserdid toimuvad Luzerni kultuuri- ja kongressikeskuse kontserdisaalis.

17.–21.04 XIII Klavessiinifestival. Kogu Euroopas unikaalsel festivalil astuvad külalistena üles väljapaistvad esinejad Itaaliast, Prantsusmaalt, Rootsist ja Taanist. Festivali lõpetab pidulik Eesti klavessiinimängijate galakontsert, kus astuvad üles Reinut Tepp, Saale Fischer, Ene Nael, Julia Ageyeva Hess ja Imbi Tarum. Kaastegev on Barokkansambel koosseisus Meelis Orgse, Mari Targo (viiul), Eva-Maria Sumera (vioola), Johanna Randvere (tšello) ja Andres Kungla (kontrabass). Esiettekandele tuleb Tõnis Kaumanni uudisteos "Ivo igatsedes". Kontserdid toimuvad Ungern-Sternbergi palees, Niguliste kiriku Antoniuse kabelis ja Kadrioru lossis. Festivali kunstiline juht on Imbi Tarum.

18.04 Erkki-Sven Tüüri Viiulikontsert nr 2 kõlab Soomes Triin Ruubeli soleerimisel ja Olari Eltsi juhatusel. Joensuu Linnaorkestriga on Joensuus Carelia saali laval viiuldaja Triin Ruubel ja dirigent Olari Elts. Ettekandele tuleb Erkki-Sven Tüüri Viiulikontsert nr 2 "Angel's Share" (2018), Franz Schuberti avamängud D-duur, D.590 ja C‑duur op. 170 ning Wolfgang Amadeus Mozarti Sümfoonia nr 31 D‑duur "Pariisi".

18.04 Aavik Salzburgis ehk Mozarti viis viiulikontserti. Sarja "Aavik Salzburgis" raames esitab Hans Christian Aavik solisti kui kontsertmeistrina koos Tallinna Kammerorkestriga Mozarti viis viiulikontserti. Sarja neljandal kontserdil Mustpeade maja Valge saalis kõlavad Mozarti Viiulikontsert nr 4 ja Sümfoonia nr 41, samuti Kristjan Randalu arranžeering Mozarti teosest “O wie will ich triumphieren”. Sarja kunstiline juht on Tõnu Kaljuste.

19.04 Vaasa Linnaorkester annab kontserdi Eesti muusikast. Vaasa Linnaorkester Risto Joosti juhatusel annab Vaasa raekojas kontserdi pealkirjaga "Tere tulemast!". Ettekandele tulevad Tõnu Kõrvitsa "Thule eleegiad", Arvo Pärdi "Tabula rasa", Ester Mägi Klaverikontsert ja Eduard Tubina "Süit eesti tantsudest": Klaverisolist sel kontserdil on Tähe-Lee Liiv.

19. ja 20.04 Organist Piret Aidulo soolokontserdid. Hinnatud organist Piret Aidulo annab aprillis kaks soolokontserti: 19.04 Tallinnas Niguliste muuseumis ja 20.04 Haapsalu Jaani kirikus. Kavas on Johann Sebastian Bachi Kaks koraalieelmängu, Petr Ebeni "Verset", Anti Marguste "Para-phrazein", Ester Mägi "Kyrie", Tõnis Kaumanni uudisteos "Orelimissa", Max Regeri "Melodia" op. 59 nr 11 ning "Te Deum" op. 59 nr 12.

20.04 Norra Solistidekoor esitab Oslos Evelin Seppari kooriteose "Seesama meri". Norra Solistidekoor – Euroopa üks juhtivaid kammerkoore annab kontserdi Oslo Jakobi kirikus (Kulturkirken Jakob), mille kavas on ka Evelin Seppari "Seesama meri" (tekst Jaan Kaplinski, 2019). Kontserdi kava iseloomustatakse kui muusikalist ajarännakut 17. sajandist tänapäevani teostega, mis on kirjutatud tekstidele täis pinget, meeleheidet ja lootust. Kontserti juhatab Yuval Weinberg.

20.04 Eesti Puhkpilliorkestrite Turniir. Eesti Puhkpillimuusika Ühingu konkursi eesmärk on populariseerida puhkpillimuusikat ja saada ülevaade Eesti puhkpilliorkestrite hetkeolukorrast. Orkestreid hinnatakse viies erinevas grupis rahvusvahelise žürii poolt. Kohustuslikud teosed on Valdo Rüütelmaa "Melody" ja Kristo Matsoni "Miraaž" (esiettekanne). Konkurss toimub 20.04 Estonia kontserdisaalis.

21.04 Sarjas "TKO kammermuusika" annab kontserdi M4GNET kvartett. Mustpeade maja Valges saalis astub üles M4GNET kvartett koosseisus Robert Traksmann (viiul), Katariina Maria Kits (viiul), Mart Kuusma (vioola) ja Siluan Hirvoja (tšello). Esiettekandele tuleb Kristjan Randalu "QR-tet", lisaks on kavas Robert Schumanni Keelpillikvartett op. 41 nr 1 a-moll ja Johannes Brahmsi Keelpillikvartett op. 51 nr 1 c-moll. Sarja kunstiline juht on Leho Karin.

21.04 Kieli Filharmooniaorkester toob ettekandele Erkki-Sven Tüüri "Phantasma". Erkki-Sven Tüüri "Phantasma" (2018) tuleb ettekandele Kieli Filharmooniaorkestri kontserdil Kieli Wunderino Arenal koos Ludwig van Beethoveni avamänguga "Coriolanus", millest Tüüri teos ka inspireeritud on. Lisaks teevad Beethoveni vokaalsümfoonilistes teostes kaasa Kieli Filharmoonia Koor ning mitmed teised Kieli koorid. Kontserti juhatab Benjamin Reiners.

24. ja 27.04 Kontserdil "Eesti sonaadid" tulevad esiettekandele Liis Jürgensi, Tõnu Kõrvitsa ja Peeter Vähi uued teosed. Hans Christian Aaviku (viiul), Triinu Piirsalu (viiul) ja Karolina Aaviku (klaver) kontserdi kavas on eesti muusika – kõrvuti on uued tellimusteosed ning teada-tuntud-armastatud viiulisonaadid. Esiettekandele tulevad Liis Jürgensi "Kaksikheeliks", Tõnu Kõrvitsa "Bagatellid kahele viiulile" ja Peeter Vähi "Võidujooks Eikuhugi". Kavas on ka Arvo Pärdi "Fratres", Erkki-Sven Tüüri Klaverisonaat ja Eduard Tubina "Kolm pala". Kontserdi lõpetab kõigi keelpillimängijate meelispala, Tauno Aintsi uus seade Jaan Räätsa kontserdist kammerorkestrile. Kontserdid toimuvad 24.04 Pärnu kontserdimajas ja 27.04 Estonia kontserdisaalis. Kontsertide korraldaja on Eesti Kontsert.

25.04 Risto Joost juhatab Norras Bergeni Filharmoonia Noorteorkestrit. Bergeni Filharmoonia noorteorkester Risto Joosti juhatusel alustab oma kontserti Grieghallenis Eino Tambergi orkestripalaga "Avafanfaarid". Ragnhild Hemsingi soleerimisel kõlab Philip Glassi Viiulikontsert nr. 1. Kontserdi lõpetab Johannes Brahmsi Sümfoonia nr 1.

25.04 Eesti Rahvusmeeskoori kontsert "Da pacem Domine" Tallinna Metodisti kirikus. Kavas on hinnatud Ukraina helilooja Victoria Poleva "Simeon’s Word", Ukrainas sündinud soome helilooja Vladimir Agopovi "Da pacem Domine" ning Andres Lemba Missa meeskoorile ja orelile. Solist on Tuuri Dede (metsosopran), orelil Ene Salumäe. Koori juhatab Mikk Üleoja.

25.04 Kontsert "Eesti meloodiad" Tallinna Keskraamatukogus. MTÜ Kammermuusikute sarjas "Kammermuusikud linnas" astuvad Keskraamatukogu suures saalis üles sopran Kristina Vähi ja Diana Liiv klaveril. Kõlab Ester Mägi, Juhan Aaviku, Arvo Pärdi, Urmas Sisaski jt Eesti heliloojate muusika.

25. ja 26.04 Erkki-Sven Tüüri Viiulikontserdi nr 3 "Kõnelused Tundmatuga" Saksamaa esiettekanne. Möödunud aastal Ameerika Ühendriikides esmakordselt ettekantud Viiulikontsert nr 3 "Kõnelused Tundmatuga" valmis Frankfurdi Raadio Sümfooniaorkestri (hr-Sinfonieorchester), Göteborgi Sümfooniaorkestri ja Oregoni Sümfooniaorkestri ühistellimuena. 25. ja 26.04 toimub Frankfurdi Alte Operis teose Saksamaa esiettekanne. hr-Sinfonieorchesteri ees soleerib Vadim Gluzman, teost juhatab Nicholas Collon. Lisaks on kavas Magnus Lindbergi "Chorale" ja Richard Straussi "Alpisümfoonia".

26.04 Pärnu Linnaorkestri kontsert "Rändavad laulud. Smaragdroheline" Pärnu kontserdimajas. 2010. aastal Eesti Muusika Päevadel esietendunud Tauno Aintsi / Madis Kalmeti laulutsükkel "Rändavad laulud" on üks Pärnu Linnaorkestri ajalukku jäädvustunud ettevõtmistest, mida orkestri liikmed oma juubelihooajal soovivad taas ette kanda. Nagu toona, nii on ka nüüd dirigendiks Mihhail Gerts. Solistid on Sepo Seeman ja Karin Tammaru. Lisaks tuleb ettekandele Mozarti Sümfoonia nr 41 "Jupiter".

26. ja 28.04 Kontserdid Hendrik Vestmanni juhatusel Saksamaal. Hendrik Vestmann juhatab kahel õhtul Cottbusi Riigiteatris Cottbusi Filharmooniaorkestrit (Philharmonisches Orchester des Staatstheater Cottbus). Kavas on Veljo Tormise Avamäng nr 2, Prokofjevi 3. klaverikontsert (solist Sheng Cai) ning Sibeliuse 1. sümfoonia.

26.04–5.05 Balti ja Eesti Muusika Päevad. Kohaliku nüüdismuusika olulisim suursündmus Eesti Muusika Päevad hõlmab 2024. aastal ka Läti ja Leedu uut muusikat, kandes tänavu laiendatud nime Balti ja Eesti Muusika Päevad ning toimub esmakordselt tervikuna Euroopa kultuuripealinnas Tartus. Tänavuse festivali teemaks on "Omailm", mis festivali teemana on ühelt poolt otseselt Tartuga seotud mõiste, teisalt aga pöördeliselt globaalne kontseptsioon, mille tähtsus ja tähendus on ajaga pärast selle Jacob von Uexkülli poolt sõnastamist järjest olulisemaks saanud. Festivalil kõlavad maailma esiettekanded järgmistelt heliloojatelt: Tatjana Kozlova-Johannes, Helena Tulve, Ülo Krigul, Timo Steiner, Lauri Jõeleht, Age Veeroos, Liisa Hõbepappel, Margo Kõlar, Paul Beaudoin, Doris Hallmägi, Jakob Juhkam, Matis Leima, Markus Robam, Marius Baranauskas, Mykolas Natalevičius, Andrus Kallastu, Alo Põldmäe, Riho Esko Maimets, Toivo Tulev, Marianna Liik, Liina Sumera, Malle Maltis, René Eespere ja Karmella Tsepkolenko. Publiku ette astuvad festivali vältel paljud tuntud tippkollektiivid ja hinnatud interpreedid: Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Defunensemble (Soome), Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Tempus Balticus trio, Ansambel U:, EMTA Sinfonietta, Repoo Ensemble, LENsemble (Leedu), Altera Veritas (Läti) jt. Jätkuvalt on aset leidmas kaks olulist heliloomingu konkurssi, mille preemiafondi on välja pannud LHV Pank. Konkursi "Noor helilooja 2024" finaalkontsert toimub 27.04 Tartus Heino Elleri Muusikakooli Tubina saalis. "LHV uue heliloomingu Au-tasu 2024" laureaat kuulutatakse välja 28.04. Festivali kunstilised juhid on Märt-Matis Lill, Helena Tulve ja Timo Steiner. Festival on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist.

28.04 Karin Tuule autorikontsert "Vaata ja sa näed". Kontserdil tuleb esitusele 30. sünnipäeva tähistava helilooja ja koorijuhi Karin Tuule viimase kümne aasta jooksul loodud looming. Kavas on tema tuntumad teosed ("Me hoiame nõnda ühte", "Kodu", "Vaata ja sa näed"), kaks tsüklit koos orkestriga Ventum ning kaks esiettekannet. Mustpeade maja laval on kammerkoor Encore, Tallinna Tehnikaülikooli Akadeemiline Naiskoor ja orkester Ventum. Juhatavad Karin Tuul ja Edmar Tuul.

30.04 Pärt Uusbergi autorikontsert. Juhan Liivi 160. sünniaastapäeva tähistatakse kirjanduskonverentsi ja Pärt Uusbergi autorikontserdiga Alatskivi lossi sõiduhobuste tallis. Kell 11 algaval konverentsil "Juhan Liiv eesti kultuuri keskmes ja maailmakirjanduse lävel" esinevad Jüri Talvet, Liina Lukas, Mart Velsker, Ene-Reet Soovik, Rahel Ariel Kaur, Saara Lotta Linno, Joonas Hellerma ja Tanar Kirs. Konverentsil kuulutatakse välja tänavune Liivi luuleauhinna laureaat. Kell 19 toimub Pärt Uusbergi autorikontsert, kus Juhan Liivi tekstidele loodud muusikat esitavad kammerkoor Head Ööd Vend, kammermeeskoor JÕUD ja solist Mikk Dede Pärt Uusbergi juhatusel. Sündmust korraldab Liivi Muuseum.

30.04 Vanemuise fuajeekontsert. Seekordsel fuajeekontserdil astuvad üles kaks loomingulist kooslust Vanemuise sümfooniaorkestri keelpillirühmast. Kontserdi esimeses pooles tulevad tšellistide Olja Raudoneni ja Camillo Cabassi duetina esitusele Barrière’i sonaat kahele tšellole ning Elizondo "Ladina-Ameerika tantsud". Kontserdi teises pooles on publiku ees Liam Keneally, Juan José Restrepo Duarte, Hanno-Mait Maadra ning Ernests Cirulise keelpillikvartett. Nende esituses kõlab Antonín Dvořáki ja Ástor Piazzolla looming.
 

2024
Jaanuar
Veebruar
Märts

2023
Jaanuar
Veebruar
Märts
Aprill
Mai
Juuni
Juuli
September
Oktoober
November
Detsember

2022
Jaanuar
Veebruar
Märts
Aprill
Mai
Juuni
Juuli
September
Oktoober
November
Detsember

2021
Jaanuar
Veebruar
Juuni
Juuli
August
September
Oktoober
November
Detsember

2020
Jaanuar

Veebruar
Märts
Juuli
August
September
Oktoober
November
Detsember

2019
Jaanuar

Veebruar
Märts
Aprill
Mai
Juuni
Juuli
August
September
Oktoober
November
Detsember

2018
Jaanuar
Veebruar
Märts

Aprill
Mai
Juuni
Juuli
September
Oktoober
November
Detsember

2017
Jaanuar
Veebruar
Märts
Aprill
Mai
Juuni
Juuli
August
September
Oktoober
November
Detsember

2016
Jaanuar

Veebruar
Märts
Aprill
Mai
Juuni
Juuli
August
September
Oktoober
November
Detsember

2015

Jaanuar
Veebruar
Märts
Aprill
Mai
Juuni
Juuli
August
September
Oktoober
November
Detsember

2014
Jaanuar
Veebruar
Märts
Aprill
Mai
Juuni
Juuli
August
September
Oktoober
November
Detsember