Muusikauudised

Vilniuses toimus rahvusvaheline üliõpilaste kammermuusikafestival

11.–13. aprillini Vilniuses, Leedu Muusika- ja Teatriakadeemias  toimunud rahvusvahelisel üliõpilaste kammermuusikafestivalil osalesid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiast professor Marje Lohuaru ja trio Aleksandra  Ilves (viiul), Silvia Ilves (tšello) ja Johan Randvere  (klaver).

Peale Eesti osalesid festivalil ka Läti, Leedu, Poola, Soome ja Norra tudengiansamblid. Festivali raames leidis aset hulgaliselt kammermuusika meistrikursusi, mida viisid läbi professorid  Maia Nosowska (F. Chopini nimeline Muusikaülikool, Varssav), Robert Kwiatkowski (Gdanski Muusikaakadeemia), Gunta Sproģe (Jāzeps Vītolsi nimeline Läti Muusikaakadeemia), Per Anders Lundberg (Norra Muusikaakadeemia), Martti Rautio (Sibeliuse Akadeemia) ja Marje Lohuaru (EMTA).  Eesti tudengid osalesid neljas meistriklassis ja andsid kontserdi, kus esitati Arvo Pärdi, Dmitri Šostakovitši ja Ástor Piazzolla teoseid.
 


 Marje Lohuaru
Paralleelselt festivaliga toimus ka ulatuslik rahvusvaheline konverents, kus professor Marje Lohuaru  tegi ettekande „The Changes in the Concept of Chamberness: on the Examples of New Estonian Chamber Music“. Ettekande muusikalisteks näideteks olid Tõnu Kõrvitsa, Erkki Sven Tüüri, Helena Tulve ja Kristjan Kõrveri ansambliteosed. Konverentsi materjalid avaldatakse trükisena.

Ühtlasi tähistati Leedu Muusika- ja Teatriakadeemia kammermuusikaosakonna  50. sünnipäeva.
Balti riikide üliõpilaste kammermuusikafestival on toimunud alates 1975. aastast ja on oma    järjepidevusega suurepäraseks näiteks  kammermuusika valdkonna  rahvusvahelisest koostööst. 2011. aastal Tallinnas toimunud festival  oli ühendatud  ECMTA (European Chamber Music Teachers Association) aastakonverentsiga. Järgmine festival toimub 2015. aastal Riias.

Vaata ka: http://lmta.lt/index.php?id=8682

Tagasi