Muusikauudised

Viinis esietendus Tarkovski aineline elektrooniline kammerooper


  Fotod: Barbara Pàlffy

 

1. oktoobril esietendus Viinis etenduskunstide keskuses WUK Thomas Desi elektrooniline kammerooper “Tarkovski – 8. film”. Järgnesid etendused 2. ja 3. oktoobril, video-esiettekanne toimus veebi vahendusel 3. oktoobril 2020 kell 20:30 (19:30 Viinis), mis on jälgitav aadressil: https://www.youtube.com/channel/UCXAGOQN0nyFQ8bMVICpUYOw

Etenduse muusika on loonud ning ühtlasi osaleb ettekannetel elektroonilise muusika trio NIHE (Ekke Västrik, Taavi Kerikmäe, Tarmo Johannes).

Etenduse eelproovid toimusid  Tallinnas detsembris 2019, kus Eesti Kontsert viis läbi ooperit tutvustava pressikonverentsi.
Eesti esiettekanne toimub novembris 2021 Eesti Kontserdi ja filmifestivali PÖFF koostöös.

Teose inspiratsiooniks on saladuslikud asjaolud, mis on seotud Andrei Tarkovski mitte kunagi valminud 8. filmiga, tõstatades küsimusi filmist kui meediumist  ning inimlikust eksistentsist üldse. Tarkovski rollis astub üles Gilbert Handler, augmented reality, robootika jm tehnilised lahendused: Peter Koger.

NIHE alustas tegevust 2017. aastal, kui trio osales rahvusvahelisel tuuril “C3 – the Club Contemporary Classical” ja festivalil Cross-linx  kõrvuti artistidega nagu Hauschka, Efterklang, My Brightest Diamond. NIHE otsib kokkupuutepunkte erinevate süvitsi minevate elektronmuusika voolude vahel.

Vaata ka: WUK

Tagasi