Muusikauudised

VHK keelpilliorkester tähistab Ester Mägi 100. sünniaastapäeva kolme kontserdiga

Vanalinna Hariduskolleegiumi keelpilliorkester ja dirigent Rasmus Puur annavad alanud nädalal kolm kontserti helilooja Ester Mägi muusikaga. Kontsertidega Viljandi Pärimusmuusika aidas, Karksi-Nuia Kultuurikeskuses ja Arvo Pärdi keskuses tähistatakse maestra 100. sünniaastapäeva. Soleerivad viiuldajad Kaija Lukas ja Arp Reindla. Kontserdid toimuvad 1. detsembril kell 19 Viljandi Pärimusmuusika aidas, 2. detsembril kell 18 Karksi-Nuia Kultuurikeskuses ja 4. detsembril kell 17 Arvo Pärdi keskuses.

VHK orkestri dirigent Rasmus Puuri sõnul toimus noorte orkestrantide esmane lähem kokkupuude Ester Mägi ning tema muusikaga viis aastat tagasi, mil Tallinnas Mustpeade majas toimunud kontserti külastas toona 95. aastane helilooja ka ise.


VHK keelpilliorkester ja helilooja Ester Mägi aastal 2017
Foto: erakogu

Eelolevatel kontsertidel kõlavad orkestri esituses uued keelpilliorkestri seaded Ester Mägi koori- ja instrumentaalmuusikast. Kavas on näiteks algselt viiulile ja klaverile loodud "Kuus eesti rahvaviisi" ja "Koolivalss" aga ka tuntud kooriteosed "Siin mu rõõmumaa", "Kerko-kell", "Pieta", "Laulikutele", "Murdunud aer" ja "Vahtralt valgõ pilve pääle".

VHK keelpilliorkestri abituriendist vioolamängija Annabel Soode sõnul viib Ester Mägi muusika kuulaja haprasse ja nüansirohkesse keskkonda. “Mägi muusikas liigutab mind ausus ja pieteeditunne,” räägib Soode. “Esile kerkivad nüansid ja peen tekstitundlikkus, olgu see siis sõnaline või instrumentaalne.”

Möödunud hooajal 25. tegutsemisaastat tähistanud VHK keelpilliorkester koosneb Vanalinna Hariduskolleegiumi õpilastest. Orkestris musitseerivad noored vanuses 13–19 eluaastat ning repertuaar koosneb valdavalt Eesti muusikast. Orkester on koostööd teinud mitmete inspireerivate interpreetidega eri žanridest Johan Randvere, Marten Altrovi, Linda-Anette Verte, Kirke Karja, Joel ja Heikko Remmeli, Peedu Kassi, Mari Kalkuni, Liisi Koiksoni, Mari Jürjensi, Jarek Kasari ja Jaan Pehkiga. Orkestri dirigent on alates 2015. aastast Rasmus Puur.

Tagasi