Muusikauudised

Veebruar on rahvusooperis Eesti autorite kuuVeebruaris tähistab Eesti Vabariik 101. sünnipäeva ning selle auks teeb rahvusooper kummarduse Eesti autoritele.

9. veebruaril on võimalik vaadata Toomas Eduri ja Tauno Aintsi balletti „Modigliani – neetud kunstnik“, mis vaid mõned nädalad tagasi etendus Moskva Suure Teatri välja müüdud saalis ning pälvis sealse publiku sooja vastuvõtu ja bravohüüded.

10. ja 23. veebruaril rõõmustab kõiki pisikesi teatrihuvilisi Olav Ehala muusikal „Buratino“. Estonia laval ärkavad armastatud laulude saatel ellu lustakad tegelased ning üheskoos võetakse ette suur seiklus.

Mõtlemisainet eestlusest ja Eestist pakub vabariigi sünnipäeva eel Rasmus Puuri ooper „Pilvede värvid“, mis etendub  12. (Ugala Teater), 16. (Pärnu kontserdimaja) ning 22. veebruaril.

18. veebruaril on publikul taas võimalik nautida kaunist kammermuusikat hubases kohvikuõhustikus. Kontserdisarja „Kammerkontserdid kammersaalis“ teine kontsert on pühendatud Estoniaga tihedalt koostööd teinud Eesti heliloojate kammermuusikale ning kannab alapealkirja „Eesti muusika Estonias“.

Rahvusooper Estonia ja Kanuti Gildi SAALi koostöölavastus „Eesti ajalugu. Ehmatusest sündinud rahvas“ kutsub 20. veebruaril avastama eestlaste kosmilisi juuri.

Kõikidele balletihuvilistele etendub aga 21. veebruaril legendaarne eesti ballett „Kratt“, millega ühtlasi tähistatakse 75 aasta möödumist Eduard Tubina balleti esietendusest Estonia teatris.

Vaata ka: Rahvusooper Estonia

Tagasi