Muusikauudised

Uue Tänava Orkester lõpetab Mendelssohni sarja Pärnus ja Tallinnas

Eeloleval nädalavahetusel lõpetab Uue Tänava Orkester järjekorras teise kontserdisarja, mis on pühendatud Felix Mendelssohni sümfooniatele. Kui esimesel hooajal pühendus 2016. aastal loodud Uue Tänava Orkester ambitsioonikale plaanile esitada järjest kõik Ludwig van Beethoveni sümfooniad, siis käesolevat hooaega on läbiva joonena ühendanud Felix Mendelssohni sümfooniad.
Tsükkel jõuab sel korral väärikalt finaali suisa kahe kontserdiga – 3. novembril Pärnu kontserdimajas kell 19 ja 4. novembril Estonia kontserdisaalis kell 16. Koos solistidega Arete Kerge (sopran), Tuuri Dede (metsosopran) ja Mehis Tiits (tenor) ning segakooriga HUIK! tuuakse ettekandele helilooja üks populaarsemaid teoseid – sümfoonia-kantaat „Ülistuslaul”.

„Ülistuslaul“ on Uue Tänava Orkestri dirigendi Kaspar Mändi sõnul Mendelssohni sümfooniatest kõige suursugusem ja pidulikum teos. „Sümfoonia-kantaadi eeskujudeks on Beethoveni 9. sümfoonia ja Bachi kantaadid,” sõnab Mänd. „Mendelssohni roll Bachi loomingu taaselustamisel oli omal ajal võtmetähtsusega ning Bachi mõjusid kuuleb ka selles teoses väga selgelt. Ometi on see selgelt mendelssohnlik oma kauniduses ja ilusas meloodiajoones.” Eriliselt rõõmustab dirigenti see, et esimest korda jõuab orkester oma kontserdiga ka Tallinnast välja. „Ääretult hea meel on esineda Pärnu kontserdimajas, mida pean isiklikult parimaks saaliks Eestis.”
Möödunud aasta septembris alanud teekonnal on Mendelssohni sümfooniate kõrval kõlanud ka 20. sajandil kirjutatud kaasaegsem muusikat. „Oleme ette kandnud näiteks Esa-Pekka Saloneni, Eino Tambergi, Uno Naissoo, Olivier Messiaeni ning Maurice Raveli põnevat loomingut, mis ehk Eesti kuulajale vähem tuntud,” sõnab orkestri dirigent Kaspar Mänd.  

Läbi kahe tegutsemisaasta on Uue Tänava Orkester koostööd teinud nii väljapaistvate Eesti kui ka välismaa interpreetidega. Orkestri ees on soleerinud Triin Ruubel, Peep Lassmann, Linda-Anette Verte, Riivo Kallasmaa, Tuuri Dede, Mati Turi, Kädy Plaas, Tamar Nugis, Johan Randvere, Theodor Sink, Kärt Ruubel, Marten Altrov, Alec Frank-Gemmill (Suurbritannia) ning Klara Wośkowiak (Poola). Orkestri kunstiline juht ja eestvedaja on dirigent Kaspar Mänd.

Tagasi