Muusikauudised

Tübingeni muusikafestivalil tuleb esiettekandele Mari Vihmandi orkestriteos


Mari Vihmand. Foto: Andreas Fink

29. septembril kannavad Württembergi Filharmoonikud Tübingeni Muusikafestivali avakontserdil ette Mari Vihmandi vastloodud orkestriteose „Herz, mein Herz“. Dirigendipuldis on orkestri peadirigent Ariane Matiakh.

Seekordne Tübinger Musikfest on pühendatud naisheliloojatele, fookuses 19. sajandil Tübingenis elanud Josephine Lang ning kolm edasist tolle aja heliloojat: Emilie Mayer, Luise Adolpha Le Beau ja Ethel Smyth. Tegemist on ulatusliku üritusega, kus 10 päeva jooksul toimub lisaks kontsertidele veel ettekandeid, filmilinastusi, näitus ja konkurss lauluduodele.

Mari Vihmandi „Herz, mein Herz“ on inspireeritud Josephine Langi samanimelisest laulust soolohäälele, tšellole ja klaverile, mis kõlab samuti nimetatud kontserdil. Kontserdi salvestab Edela-Saksa Raadio (SWR).

Festivali lõppkontserdil 7. oktoobril esitab sama koosseis Annedore Neufeldi juhatusel Vihmandi orkestriteose „Floreo“, mis pälvis 1996. aastal rahvusvahelisel heliloojate rostrumil I preemia.

Lisaks on 30. septembri koorikontserdi kavas Galina Grigorjeva „In paradisum“ (2012), esitajaks Ensemble Horizons Matthias Klosinski dirigeerimisel.

Lisainfo:
Tübinger Musikfest
Württembergische Philharmonie Reutlingen

Tagasi