Muusikauudised

Tšellist Marcel Johannes Kits debüteeris Berliini Filharmoonia suures saalis

Pühapäeval 27. novembril toimus Berliini Filharmoonia suures saalis enam kui 2000 kuulajaga kontsert, kus hinnatud eesti tšellist Marcel Johannes Kits esitas Dmitri Šostakovitši Esimese tšellokontserdi. Kits soleeris Berliinis tegutseva orkestri Sinfonie Orchester Schöneberg ees, dirigeeris Lam Tran Dinh.

Tänavu kevadel pälvis Marcel Johannes Kits kolmanda koha kõrgetasemelisel Queen Elisabethi konkursil Brüsselis. Sügisel osales ta kontsertturneel Eesti Festivaliorkestri ja dirigent Paavo Järviga, esitades koos Triin Ruubel-Lillebergiga Johannes Brahmsi Topeltkontserdi viiulile ja tšellole. Kits pälvis tänavu ka Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia ning PLMF „Noore muusiku“ preemia.


Marcel Johannes Kits
Foto: Kaupo Kikkas

Tšellisti sõnul on Berliini Filharmoonia suure saali puhul tegemist ühe kõige tšellosõbralikuma saaliga, kus ta seni on mänginud. See on ka ühe tema unistuse täitumine. Sinfonie Orchester Schöneberg on Berliinis 30 aastat tagasi loodud kollektiiv, mis annab kaks korda aastas kontserte ka Berliini Filharmoonia suures saalis. Enamasti seisab dirigendipuldis mõni Berliini Filharmoonikute liikmetest.

Tagasi