Robert Traksmann

30.01.1995, Tallinn
Eesti Interpreetide Liidu liige alates 2019

Robert Traksmann alustas viiulimänguga 4-aastaselt õpetaja Tiiu Peäske juhendamisel ning jätkas Peäske viiuliklassis ka Tallinna Muusikakeskkoolis, mille lõpetas 2014. aastal. Bakalaureuse kraadi omandas ta 2018. aastal Berliinis Hanns Eisleri nimelises Muusikakõrgkoolis professor Kolja Blacher juures. Hetkel jätkuvad Berliinis sama õppejõu käe all ka magistriõpingud. Ta on täiendanud end Ulrike Danhoferi, Florian Dondereri, Arvo Leiburi, Jüri Gerretzi, Robert Rozeki ja Ivry Gitlise juures. Konkurside tulemustest väärikamad on II koht III ESTA Eesti üleriigilisel noorte konkursil Tallinnas (2007) ja I koht ning eripreemiad Rahvusvaheliselt Eduard Tubina Ühingult ja Pärnu Linnaorkestrilt II Pärnu Viiuldajate Konkursil (2010).

Robert Traksmann on esinenud mitmete mainekate orkestrite ja ansamblite koosseisus, nende hulgas Gürzenich Orchester Köln, Orchester der Karajan Akademie Berliner Philharmoniker, Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Tallinna Kammerorkester, Eesti Festivaliorkester, vokaalansambel Vox Clamantis, nüüdimsuuikaansambel YXUS jt. Lisaks on ta üles astunud kontsertmeistrina mitmetes noorteorkestrites ning külaliskontsertmeistrina Eesti Riiklikus Sümfooniaorkestris ning Vanemuise Sümfooniaorkestri 2018. aasta hooaja avakontserdil. Solistina on Robert Traksmann esinenud Tallinna Kammerorkestri, Saksa Noorte Sümfooniaorkestri (Tübingen), Pärnu Linnaorkestri, Virumaa Kammerorkestri, Haapsalu Festivaliorkestri ning Tallinna Muusikakeskkooli keelpilliorkestri ja -sümfooniaorkestri ees.

Aktiivse kammermuusikuna on ta mänginud koos mitmete nimekate muusikutega. Ta on astunud üles Berwaldhallenis Baltic Sea Festivalil Stockholmis, Mozartiana Festivalil Gdanskis, XXVII Üldlaulupeol jm. Kõige pikemaajalisem koostöö seob teda ansambliga Trio 95’ koos pianist Rasmus Andreas Raide ja tšellist Marcel Johannes Kitsega. Trio on täiendanud Francis Goutoni ja Aleksander Bondurianski käe all, astunud üles Eesti tähtsamates kontserdimajades ja võitnud auhindu mitmetel festivalidel, sh I preemia rahvusvahelisel Illmari Hannikaineni nimelisel klaverikammermuusikakonkursil Soomes (2020) ja I koht rahvusvahelisel konkursil „Pavasario Sonata” Leedus (2012). Lisaks kuulub Robert Traksmann 2020. aastal loodud keelpillikvarteti M4GNET koosseisu.

Robert Traksmann mängib Giuseppe Gagliano ja tema venna Antonio ühistööna aastatel 1775–1780 valminud viiulil ja Joseph Artur Vigneroni 1890. aastal valminud poognal, mis on tema kasutusse antud Eesti Pillifondi poolt.

© EMIK 2021

EMIKi koduleheküljel olevad tekstid on kaitstud autoriõiguse seadusega. Tekste võib kasutada mittekommertsiaalsetel eesmärkidel koos viitega autorile (kui on märgitud) ja allikale (Eesti Muusika Infokeskus).