Muusikauudised

Tõnu Kõrvitsa autorikontsert „Hümn sinisele taevale“ ja sünnipäevanädal Klassikaraadios

Helilooja Tõnu Kõrvits tähistab 9. aprillil oma 50. sünnipäeva  koos sõprade ja loominguliste partneritega Estonia kontserdisaalis, kus ettekandele tulevad „Hümn sinisele taevale“, „Thule koraalid“, „Päikeselaul“, „Lahkumine Elbalt“ ja „Kreegi vihik“. Laval on Tallinna Kammerorkester, Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Riho Sibul (kitarr), Ulla Krigul (orel), Virgo Veldi (saksofon), Lena Willemark (vokaal) ja dirigent Tõnu Kaljuste.

Klassikaraadio tähistab armastatud helilooja Tõnu Kõrvitsa 50. sünnipäeva eriprogrammiga ajavahemikus 8. aprillist kuni 13. aprillini. Sünnipäevanädalal on eetris helilooja mõtted loomingust, muusika olulisematelt heliplaatidelt ning erilised hetked kontserdisaalist. 9. aprillil saab kuulata otseülekannet Tõnu Kõrvitsa autorikontserdilt.

Tõnu Kõrvits lõpetas 1994. aastal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Raimo Kangro kompositsiooniklassi ning täiendas end magistriõppes Jaan Räätsa juures. Aastast 2001 on Tõnu Kõrvits Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kompositsiooni ja orkestratsiooni õppejõud. Kõrvitsa mitmekesine looming hõlmab kõiki traditsioonilisi muusikažanre alates orkestriteostest, instrumentaalansamblitest ja teostest soolopillidele ning lõpetades koorimuusika, soololaulude ja ooperitega. Tema poeetiline ja nägemuslik muusika viib kuulaja hüpnootilistele rännakutele looduse ja rahvapärimuse, inimhinge ja alateadvuse maastikele. Kõrvitsa loomingu oluliseks inspiratsiooniallikaks saanud eesti rahvalaul, aga mõnikord ka teiste põhjarahvaste laulutraditsioon ja orientaalne meloodika. Tõnu Kõrvits on pälvinud Eesti Kultuurkapitali Helikunsti sihtkapitali aastapreemia (2004, 2014), Eesti Muusikanõukogu aastapreemia (2007), Eesti Vabariigi kultuuripreemia (2011, 2016), Aasta Koorihelilooja tiitli (2014), Aasta Muusiku tiitli (2015), Lepo Sumera nimelise heliloomingu preemia (2018) jt.

Vaata ka:
Eesti Kontsert
Klassikaraadio

Tagasi