Muusikauudised

Tallinna Rahvusvaheline Orelifestival

Möödunud neljapäeval algas pealinnas XXVII Tallinna Rahvusvaheline Orelifestival, mis kestab selle nädala lõpuni. Selle ühe Eesti vanima muusikafestivali kontserdipaikadeks on Tallinna kirikud, aga ka kirikud Pärnus, Kodaveres, Tormas, Iisakul, Lohusuus, Emmastes, Kärdlas, Vastseliinas, Räpinas ja Valgas. Programm sisaldab enam kui 40 kontserti, nende hulgas „orelimatkad“ – reisid ajalooliste orelite juurde, meistrikursused, II Tallinna rahvusvahelise noorte orelifestivali kontserdid ning loengud.

Festivali avakontsert 1. augustil Pärnu kontserdimajas ja 2. augustil Tallinna Jaani kirikus oli pühendatud helilooja Max Bruchi 175. sünniaastapäevale, kus esinesid USA organist James David Christie, Mari-Liis Uibo (viiul), Aare Tammesalu (tšello) ja Klaaspärlimäng Sinfonietta Naoki Sugiyama juhatusel.

Lisaks nimekatele väliskülalistele osalevad festivalil eesti organistid Andres Uibo, Ines Maidre, Piret Aidulo, Ulla Krigul, Denis Kasparovitš, Anna Humal ja Aare-Paul Lattik. 10. augustil kell 16 annab Nigulistes kontserdi ka vanamuusikaansambel Hortus Musicus. Lõppkontserdil 11. augustil kell 20 Tallinna Jaani kirikus tuleb esiettekandele Andres Uibo Viiulikontsert Andres Mustoneni (viiul, dirigent) ja Klaaspärlimäng Sinfonietta esituses. Festivali kunstiline juht on selle asutaja – organist Andres Uibo.

Täpne kava: Eesti Kontsert

Tagasi