Muusikauudised

Tallinna Poistekoor osaleb koorifestivalil Moskvas

 Tallinna Poistekoor osaleb Moskvas II rahvusvahelisel laste koorikunsti festivalil „Družat deti na planete“, mis leiab aset 6.–10. maini. Kutse festivalil osalemiseks sai koor peakorraldajalt Arnold Amparilt. Lisaks Tallinna Poistekoorile võtavad festivalist osa veel koorid Aserbaidžanist, Armeeniast, Valgevenest, Moldovast, Venemaalt ja Ukrainast. Kooride ühis- ja omaette kontserdid toimuvad Moskvas ja Vladimiris Tanejevi-nimelises saalis. Eesti Poistekoor oma peadirigendi Lydia Rahula juhatusel esitab muusikat Veljo Tormiselt, Cyrillus Kreegilt, Urmas Sisaskilt, Gennadi Tanielilt, Erki Meisterilt, Rein Rannapilt jt.

Festivali organiseerib V. S. Popovi nimeline Koorikunsti Akadeemia. Festival püüab noorte ja laste kunstilise loometegevuse kaudu tugevdada ja arendada sidemeid erinevate maade vahel ning aidata kaasa koorimuusika kultuuri traditsioonide säilivusele ja järjepidevusele.

Tallinna Poistekoor on asutatud koori kunstilise juhi ja peadirigendi Lydia Rahula poolt 1988. aastal, koormeistri ja dirigendina tegutseb Tomi Rahula. Kontsertkoosseisus laulab vastavalt kavale 35–60 lauljat. Poistekoori laiahaardelisse repertuaar kuulub muusikat alates gregooriuse koraalist kuni vokaalsümfooniliste suurvormideni, eesti heliloomingust kuni neegrispirituaalideni ja popmuusikani.

Tallinna Poistekoor on teinud koostööd paljude Eesti tuntud kollektiividega (sh Eesti Riiklik Sümfooniaorkester) ja muusikutega (Andres Uibo, Jüri Leiten, Villu Veski, Virgo Veldi, Annely Peebo, Tanel Padari & TheSun, Dave Benton, Siiri Sisask, Tõnis Mägi, Ivo Linna, Janika Sillamaa, Maarja-Liis Ilus, Birgit Õigemeel, Koit Toome jt). Üheskoos on lauldud Ameerika Poistekoori, Viini Poistekoori jt maailmas tuntud poistekooridega. Koori on juhatanud Eri Klas, Neeme Järvi, Paavo Järvi, Leo Krämer, Arvo Volmer, Nikolai Aleksejev, Robert Sund, Andres Mustonen, James Litton, Carl Hogset, Jorma Panula, Bobby McFerrin jt. Kooripoisid on teinud kaasa ka mitmes Rahvusooper Estonia ooperilavastuses.

Tallinna Poistekoori on lindistatud Eesti, Jaapani, Hollandi, Saksa raadiotes ning Eesti, USA, Jaapani televisioonides. Koos Tapiola Kammerkooriga plaadistati Soomes K. Penderecki Stabat Mater. Koor on osalenud paljudel festivalidel ning võitnud mitmeid auhinnalisi kohti erinevatel koorikonkurssidel. Kontserdireisid on koori viinud Rootsi, Saksamaale, Soome, Austriasse, Norrasse, Lätti, Leetu, Hollandisse, Ungarisse, Portugali, Prantsusmaale, Ameerikasse, Kanadasse, Jaapanisse, Venemaale jm.

Agnes Toomla

Tagasi