Muusikauudised

Tallinna Filharmoonia toob lavale uue kontsertetenduse noortele

Tallinna Filharmoonia toob igal aastal lavale ühe uue Eesti oma muusikateose noortele. Sel nädalal saab lavaküpseks noore helilooja Kristo Matsoni ja lastekirjaniku Ilmar Tomuski kogupere kontsertetendus „Trikiga küsimus”.

„Meie eesmärk oli luua vaimukas lugu võlumaailmast, kus kõik on võimalik. Etenduse keskseks teemaks valisime mustkunsti, mis on üks neid universaalseid kunstivorme, mida siiralt naudivad nii lapsed kui ka täiskasvanud,” ütles helilooja Kristo Matson.

„Panime etenduse sisse salapära, millel on oluline roll inimeste loovuse arendamisel. Olles tegelenud lastele ja noortele muusikalise loovuse õpetamisega, olen hakanud tähele panema, et loovus on tähtis ka täiskasvanute maailmas,” rääkis Kristo Matson. „Mida me loovuse all mõtleme? On see tarkus või kavalus või hoopis võime lahendada olukordi uuel viisil. Muusikaline loovus annab sageli lastele hilisema enesekindluse mistahes elukutsel tegutseda. Kontsertetenduses saab näha, kui väga on vaja unistada!“

„Trikiga küsimus” on etendus noortelt muusikutelt noorele publikule. Lavastuses teevad kaasa Tallinna Muusikakeskkooli 10. klassi laulu eriala õpilane Annaliis Telgmaa, Klassikatähtedest tuntud fagotimängija Jakob Peäske, sel aastal laulupeodebüüdi teinud dirigent Edmar Tuul ja Tallinna Kammerorkester.

Kristo Matsoni/Ilmar Tomuski kontsertetendus „Trikiga küsimus“ esietendub laupäeval, 14. oktoobril kell 14 Tallinna Filharmoonia Mustpeade Majas. Kolme Tallinna kooli (Tallinna Audentese Kooli ja Õismäe Gümnaasiumi, Gustav Adolfi Gümnaasiumi) õpilased saavad kontsertetendust näha koolis 12. ja 13. oktoobril.
 
Kristo Matsoni/Ilmar Tomuski „Trikiga küsimus” pakub nalja ja põnevust just sellises stiilis nagu koolinoored seda armastavad. Lavalaudadele astub mustkunstnik Meelis Kubo, keda päevast-päeva harjutavad muusikud võtavad nõuks paljastada.

Lugu, mille „Trikiga küsimus” vaatajatele jutustab, on järgmine:

Ühe igati tavapärase, ent väga püüdliku ja andeka Eesti koolitüdruku Marleen-Desiree unistuseks on saada lauljaks. Ent nagu igaühel meist, keda ootavad ees tähtsad eluvalikud, kipuvad ka teda kimbutama kahtlused, kuidas, ja kas üldse, oma eluunistust on võimalik ellu viia. Päevast päeva laulmisega tegeledes ja harjutades tuleb tal aga püsida järjel ka kõigi ülejäänud koolitöödega.

Ajaliselt pealesuruva koolitöö pärast otsustab Marleen-Desiree oma ema soovitusel teha intervjuu kuulsa mustkunstnikuga. Pidades küll  trikitamist tobedaks inimeste pettuseks, otsustab Marleen-Desiree siiski mustkunstnikuga kohtuda ja tõestada otse vaataja silme ees – otse kontserdisaalis,  et mustkunstnikul ei ole tegelikult mingeid erilisi võimeid.

Näib, et nüüd läheb alles põnevaks, sest nii lihtne, nagu Marleen-Desiree loodab, see siiski pole. Otse publiku silme ees rulluvad lahti ülipõnevad ja maagilised hetked, mille tunnistajaks olemisest ei tahaks naljalt keegi loobuda.
 
Kristo Matsoni/Ilmar Tomuski „Trikiga küsimus” on kolmas teos Tallinna Filharmoonia „Noorte Filharmoonia” sarjas, mis kord aastas toob lavale uue muusikateose Eesti heliloojatelt noortele. Varasemalt on samas sarjas valminud kontsertjutustust RasmusPuur/Eno Raud „Sipsik” ja Rein Rannap /Andrus Kivirähk „Vana Saabas”.

Vaata ka: www.tallinnafilharmoonia.ee

Tagasi