Muusikauudised

Sound Plasma festivalTallinna Uue Muusika Ansambel esitleb Sound Plasma mikrotonaalse muusika minifestivali, mis ühendab  endas mikrotonaalsele muusikale pühendatud kontserte, õpitubasid ja loenguid.

Festival leiab aset kahes osas: 2.–6. oktoobril Tallinnas ning 19.–21. oktoobril Berliinis. Tallinnas toimuval minifestivalil toimub 4 kontserti, mitmed õpitoad ja loengud, mida annavad heliloojad-interpreedid, nagu näiteks prof. Klaus Lang, Dror Feiler ja Erik Drescher.

Sound Plasma festival algab rootsi-iisraeli päritolu muusiku Dror Feileri ja EMTA üliõpilaste  improvisatsiooni kontserdiga 4. oktoobril kell 17 Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia orelisaalis, millele järgneb saksa külalissolisti Erik Drescheri (flööt, glissandoflööt) soolokontsert kell 19 (EMTA orelisaalis).

5. oktoobril kell 19 toimub prof. Klaus Langi orelikontsert Tallinna Jaani kirikus ning 6. oktoobril kell 14 loeng-kontsert kaasaegsest orelimuusikast (EMTA orelisaalis).

Minifestivali lõpetab Tallinna Uue Muusika Ansambli kontsert Eesti Ajaloomuuseumis Suurgildi hoones reedel, 6. oktoobril kell 18, kus tulevad esiettekandele austria helilooja prof. Klaus Langi, kanada helilooja Marc Sabati ja Dror Feileri uudisteosed, mis on kõik kirjutatud Tallinna Uue Muusika Ansamblile.
Lisaks eelpool mainitud heliloojate teoste maailma esiettekannetele kõlab kontserdil rumeenia helilooja Horatiu Radulescu, ameerika helilooja William Dougherty ja Liisa Hirschi teos „4 Glides“ ansamblile.

Tallinna Uue Muusika Ansambel, mis on asutatud aastal 2012, on pühendunud uue ja värske muusika esitamisele ning noorte heliloojate tutvustamisele laiemale avalikkusele.

Sound Plasma mikrotonaalse muusika minifestival toimub koostöös Acker Stadt Palastiga Berliinis, Berliini Kunstide Ülikooliga (UdK) ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiaga.

Vaata ka: www.sound-plasma.com

Tagasi