Muusikauudised

Robert Jürjendal esitleb uut plaati „Valguse palsam”

 24. aprillil kell 19 esitleb kitarrist ja helilooja Robert Jürjendal Kloostri aidas oma uut sooloplaati „Valguse palsam/Balm of Light” (Iapetus Media 2015).

Võrreldes Jürjendali palju kiitust kogunud esimese sooloplaadiga „Rõõmu allikas/Source Of Joy“ on uus plaat kitarrikesksem. Läbivaks teemaks on valgus, selle olemasolu või puudumine. Plaadil oleva muusika salvestas ja miksis Robert Jürjendal oma Aaviku talus jaanuaris ja veebruaris, aasta kõige hämaramal ajal. „Ilmajaama andmetel paistis päike jaanuaris 2015 Eestis keskmiselt 19 tundi,“ kirjeldab Jürjendal keskkonda, milles sündis uue plaadi muusika.

Plaadi kõla loovad erinevad kitarrid: semiakustiline Breedlove, 12-keelne kitarr, klassikaline kitarr ning kaheksakeelne U8 Deluxe puutekitarr ehk touch guitar. Värvi annavad ka talu lähedal salvestatud loodushelid, eksootilised keelpillid, inimhääl, elektroonika, klavessiin ning tšello. Plaadil teevad külalistena kaasa Signe Jürjendal häälel, Anti Jürjendal tšellol ning Iti Jürjendal klavessiinil.

Jürjendali sõnul sündis plaadi idee 2014 aaasta kevadel Riho Västriku loodusfilmile „Hoidmise vägi“ loodud muusikast. „Valguse palsam“ on eklektiline ning värvikas. Erinevad muusikalised pildid vahelduvad sundimatult. Ligi tunnisel plaadil on kokku kaksteist lugu ning lisalugu, mida Robert Jürjendal nimetab oma plaadi alternatiivseks kokkuvõtteks.

Plaadi koostas ja masterdas Indrek Patte Matrix Stuudiost. Fotode autor on Tauno Pääslane, klaasikunsti autor Lotte Jürjendal, kujundaja Tarvo-Kaspar Toome. Plaat on müügil kauplustes Rahva Raamat, Lasering ning Apollo.

Plaadi „Valguse palsam“ esitluskontsert toimub 24. aprillil kell 19 kohvikus Kloostri Ait Vene tn 14. Kontserdil esinevad Robert Jürjendal (kitarrid) ning Anti Jürjendal (tšello).

Vaata ka: Iapetus Media

Tagasi