Muusikauudised

Rahvusooper Estonia poistekoor võitis Venemaal vaimuliku muusika konkursil Grand Prix'Rahvusooper Estonia poistekoor osales 5.-7. juunil Venemaal Petrozavodskis II rahvusvahelisel vaimuliku muusika festivalil, pälvides Grand Prix' ning eripreemia vaimuliku teose parima ettekande eest.

II rahvusvahelisel vaimuliku muusika festivalil, mille raames toimus konkurss, osales kokku 12 laste- ja noortekoori. 2018. aastal Eesti Kooriühingu „Aasta koori“ tiitliga auhinnatud Rahvusooper Estonia poistekoori juhatas Hirvo Surva, kaasas olid ka koormeister Maret Alango, vokaalpedagoog Kaja Post ja kontsertmeister Andres Lemba. Konkursi kavas oli ette nähtud kolme teose ettekandmine: vaimulik teos, kodumaise helilooja teos ning rahvamuusika teos või töötlus.

Rahvusooper Estonia poistekoori kunstiline juht ja peadirigent Hirvo Surva sõnul oli konkursi žürii poistekoori esinemisega väga rahul ning tõi välja, et žüriiliige, Peterburi Riikliku Konservatooriumi dotsent Larissa Jarutskaja kiitis Rahvusooper Estonia poistekoori väga, lisades, et sellist vene muusika interpretatsiooni ja esitust ei olnud Jarutskaja varem kuulnud, isegi mitte vene kooride esituses.

Rahvusooper Estonia poistekoor esitas konkursil vaimuliku teosena Sergei Rahmaninovi „Bogoroditse Devo" („Богородице Дево, радуйся"), kodumaise helilooja teosena esitati Arvo Pärdi „Solfeggio" ning emakeelse rahvamuusika teosena Veljo Tormise „Küla kuuleb".

Petrozavodskis toimunud vaimuliku muusika festivali raames leidis aset ka Hirvo Surva meistriklass. Avatud proov oli osavõtjaterohke ja väga suurt huvi tunti Eesti koorilaulutraditsioonide vastu.

Rahvusooper Estonia poistekoori asutas 1971. aastal professor Venno Laul Riikliku Aakadeemilise Meeskoori poistekoorina, hiljem kandis see üle kümne aasta ka Eesti Poistekoori nime. Alates 1997. aastast kuulub koor Rahvusooper Estonia koosseisu ning 2001. aastal asus kunstilise juhi ja peadirigendina ametisse Hirvo Surva.
 

Tagasi