Muusikauudised

Püha Mauritiuse Barokiõhtu Mustpeade Majas


Sarjas "Püha Mauritiuse Barokiõhtud" astuvad 13. märtsil kell 19 Mustpeade maja Vennaste toas üles Ivo Posti (kontratenor), Alina Sakalouskaya (mandoliin), Oksana Sinkova (flööt), Ene Nael (klavessiin) ja Villu Vihermäe (barokktšello). Kavas „Armastuse laulud“ tulevad ettekandele John Dowlandi, Henry Purcelli ja Georg Friedrich Händeli laulud ja instrumentaalteosed. Esitusele tulevaid teoseid tutvustab Villu Vihermäe.

Ivo Posti on tavatult mitmekülgne isiksus, kes on õppinud Tartu Ülikoolis ajalugu, Elleri nimelises muusikakoolis ja Haagi Kuninglikus Konservatooriumis klassikalist laulu, täiendanud end laulu alal mitmel pool mujal maailmas ning omandab praegu Tartu Ülikoolis religiooniantropoloogia erialal magistrikraadi. Ta on töötanud politoloogiaõpetajana keskkoolis ja lauljana Vanemuise teatris, kuulunud Tartu linna volikokku ja mänginud Hollandis De Nederlandse Operas. Ta on üks väheseid eestlasi, kes on esinenud maailma ühes juhtivas kontserdisaalis – Amsterdami Concertgebouw´s. Samuti on ta laulnud prints Orlovski rolli Johann Straussi operetis „Nahkhiir“ Hollandis, Belgias ja Saksamaal.

Sarja „Püha Mauritiuse Barokiõhtud“ kontserdid toimuvad küünalde ja kaminatulega õdusas õhkkonnas Mustpeade maja Vennaste toas, kus üles astuvad ajastutruus rõivastes muusikud. Iga kontserdi avab Vanalinna Hariduskolleegiumi Muusikakooli laps-barokkartist.

Tallinna Filharmoonia koduleht

Tagasi