Uudised

Ansambel Una Corda kontsert Arvo Pärdi Keskuses

Laupäeval, 12. juunil kell 17 toimub pärast pikka pausi esimene avalik kontsert Arvo Pärdi Keskuses. Unikaalse koosseisuga ansambli kontserdi „Vaikuse labürint“ fookuses on erinevate heliloojate muusika kokkupuutepunktid Arvo Pärdi loomingu ja mõttemaailmaga.

X Pühalepa muusikafestivali avab Eesti Riiklik Sümfooniaorkester

Pühalepa muusikafestivali kümnenda festivalisuve avab 12. juunil Kärdla kirikus Eesti Riiklik Sümfooniaorkester peadirigent Olari Eltsi juhtimisel. Kavas on Tüüri ja Beethoveni teosed.

Ansambel U: nüüdismuusikat tutvustav sari “URR” tähistab 30. saadet Morton Feldmani muusikaga

Teisipäeval jõuab Klassikaraadio eetrisse ansambel U: sarja “URR” 30. saade ning sel korral on kontsert pühendatud Morton Feldmani muusikale.

Kontsert Riho Esko Maimetsa meeskooriloomingust

10. juunil kell 19 annab Eesti Rahvusmeeskoor Estonia kontserdisaalis kontserdi pealkirjaga „… mis ilmutab mulle hiis“, kus tuleb ettekandele Riho Esko Maimetsa uus meeskoorilooming. Helilooja doktorikontserti juhatab koori peadirigent Mikk Üleoja, otseülekande teeb Klassikaraadio.

Jüri Reinvere orkestriteose esiettekanne Saksamaal

Jüri Reinvere uus orkestriteos „Maria Anna, wach, im Nebenzimmer“ tuleb maailmaesiettekandele 9. juunil Mozartfestil Bambergi Kontserdimajas, kus Bambergi Sümfoonikuid juhatab dirigent Andris Nelsons.

Naissoo konkursi võitis kollektiiv Neon Fir

Uno Naissoo nimelise loomingu- ja interpretatsioonikonkursi võitis Otsa kooli õpilaste kollektiiv Neon Fir võistlustööga „In the Meantime“.

Mati Turi ja Martti Raide teevad kummarduse Georg Otsale

Tunnustatud lied-duo Mati Turi ja Martti Raide toovad publikuni valiku lauludest, mille kaudu mäletame Georg Otsa. Kontserdid „Kummardus Georg Otsale“ toimuvad 5. juunil Kihelkonna rahvamajas Saaremaal ning 6. juunil Estonia kontserdisaalis.

Corelli Music lõpetas jõulufestivali maikuus ning jätkab tiheda muusikasuvega

Kontserdiagentuuri Corelli Music 2020. aasta jõulufestivali raames ärajäänud kontserdid leidsid lõpuks aset selle aasta maikuus. Publik sai nautida nii sopran Pirjo Jonase ja Corelli Barokkorkestri kui ka Kadri Voorandi ja Mihkel Mälgandi etteasteid. Suvekuudel astuvad kontsertidega üles ansambel Rondellus, keelpillikvartett Prezioso ja Andre Maaker, Katrin Lehismets koos Peeter Kaljumäega ning muusikasuve lõpetab sari “Eesti mõisad” koos Jüri Kuuskemaaga.

Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri hooaja lõppkontserdil kõlab Jüri Reinvere, Mirjam Tally ja Ludwig van Beethoveni muusika

ERSO hooaja lõppkontserdi peateoseks on Beethoveni 9. sümfoonia, mille kõrval tulevad esmakordselt Eestis ettekandele kaks Beethovenist inspireeritud teost: Mirjam Tally „Lament” ja katkendid Jüri Reinvere ooperist „Minona”. Orkestrit juhatab Olari Elts.

Käesoleva aasta juunikuus toimub esmakordselt Tallinna keelpillifestival

Esmakordselt toimuva festivali avavad 3. juunil kell 19 Mustpeade majas viiuldaja Anna-Liisa Bezrodny ja pianist Maksim Štšura Maurice Raveli ja Ludwig van Beethoveni viiulisonaatidega. Järgneva kahe nädala jooksul on võimalik nautida tunnustatud eesti ja soome artistide esitusi nii solistidena kui ka erinevates ansamblikoosseisudes, kes toovad publikuni nii keelpillimuusika šedöövreid kui ka harva esitatavaid pärleid barokist nüüdismuusikani.