Muusikauudised

Pianist Kadri-Ann Sumera esitleb uut CD-d Lepo Sumera klaverimuusikast


19. aprillil esitleb pianist Kadri-Ann Sumera Vanemuise väikese maja ovaalsaalis CD-plaati „Lepo Sumera – Piano Music“, millele ta on salvestanud oma isa, helilooja Lepo Sumera peaaegu kogu klaveriloomingu.

Kadri-Ann Sumera: “Siia plaadile on kogutud praktiliselt kogu Lepo Sumera klaverilooming – ühele ning kahele klaverile pluss Klaverikontsert. Need teosed on kirjutatud mitme aastakümne vältel ning just neisse on koondunud erinevad katsetused, eksperimendid, väikevormidele omane vaimukus ning teravus. Ühtset stiili- või meeleolukirjeldust on pea võimatu anda, siin on nii paroodiat kui igatsust, dodekafooniat kui minimalismi, selgelt väljakirjutatud muusikat ja improvisatsioonilisust. Kui tahta siiski ühist nimetajat leida, siis on see ilmselt tugev rütmiline alge – rõõm rütmidega mängimisest, pulsatsioon ja pinge.“

Plaadiesitlus toimub 19. aprillil Vanemuise väikeses majas peale balletietendust “GO – mäng kahele”, mille koreograaf Teet Kask on loonud Lepo Sumera muusikale ning kus interpreetidena on laval ka helilooja tütred, pianist Kadri-Ann Sumera ja viiulisolist Eva-Maria Sumera.

Vaata ka:
Vanemuine
EMIKi Muusikapood

Tagasi