Muusikauudised

Peeter Sarapuu soleerib Williamsi fagotikontserdis

ERSO sarja „Klassikud“ II kontserdil 8. novembril kell 19 Estonia kontserdisaalis soleerib John Williamsi fagotikontserdis “Viis püha puud“ Peeter Sarapuu, Eesti Riiklikku Sümfooniaorkestrit juhatab Olari Elts.

Kontserdi kava:

Robert Schumann – Sümfoonia g-moll “Zwickau” (lõpetamata)
John Williams – “Viis püha puud” (fagotikontsert)
Ludwig van Beethoven – Sümfoonia nr. 2 D-duur, op. 36

Peeter Sarapuu on ERSO fagotirühma kontsertmeister ja tunnustatud kammermuusik, kelle puhul on esile tõstetud nii probleemitut tehnilist suutlikkust kui kuulamapanevat musitseerimislaadi.

“Sarapuu pole sära taotlev solist ega tehnikaga epateeriv virtuoos. Tema esitatu on kuidagi aus ja lakikihita, ent elus ning südamlik.” (Heili Vaus-Tamm, Sirp 18.05.2007).

Ameerika helilooja, dirigent ja pianist John Towner Williams on maailma filmimuusika vaieldamatu megastaar, just tema on kirjutanud muusika sellistele filmidele nagu “Tähesõjad”, “Superman”, “Indiana Jones”, “Jurassic Park”, “Schindleri nimekiri”, “Harry Potteri” kolm esimest filmi jpt. Ta on võitnud viis Oscarit, neli Kuldgloobust, seitse Briti Filmiakadeemia auhinda ning 21 Grammyt. Oma 47 Oscari-nominatsiooniga on ta Walt Disney järel enimnomineeritute nimekirjas teisel kohal. 1995. aastal New Yorgi Filharmoonikute 150. aastapäeva puhul loodud “Viis püha puud” on kirjutatud selle orkestri esifagotist Judith LeClairile. Teose viis osa on pühendatud keldi mütoloogias pühaks peetud puudele.

Tagasi