Muusikauudised

Pärnus tuleb esiettekandele Mihkel Keremi uudisteos

Neljapäeval, 28. veebruaril kell 19 toimub Pärnu kontserdimajas Pärnu Linnaorkestri kontsert, kus maailmaesiettekandele tuleb eesti helilooja Mihkel Keremi viiulikontsert.

Soleerib ERSO kontsertmeister Triin Ruubel – noor ja andekas viiuldaja, kes on silma paistnud mitmetel rahvusvahelistel konkurssidel ning seisnud orkestrite ees nii Eestis kui välismaal. Pärnu Linnaorkestrit juhatab Mikk Murdvee.

„Mihkel Keremi viiulikontserdi esmaettekandest tõotab tulla tähtis sündmus. Uus ja omanäoline teos on kolmeosaline ning meeldejäävat muusikalist materjali on palju. Esimene osa vastandab lüürilist ja dramaatilist, teine osa on virtuoosne skertso ning kolmas osa unenäo- või muinasjutulaadne jutustus. Olen väga põnevil, milliseks kujundab selle nõudliku soolopartii meie suurepärane solist Triin Ruubel!“, sõnas Murdvee.

„Keremi viiulikontserti on kaua oodatud – ta on ju ise viiuldaja ning kirjutanud palju keelpillidele väga hästi istuvat muusikat. Huvitav kokkusattumus ning õnnelik juhus on see, et saame esiettekande teha Pärnu Linnaorkestriga justnimelt Pärnus, kus on helilooja isapoolse suguvõsa juured – sedakaudu on Kerem  pärnakatele pooleldi nagu oma poiss“, lisas dirigent.

Mõte kirjutada viiulikontsert tekkis Mihkel Keremil juba ammu. “Minu kui viiuldaja ja helilooja jaoks ühilduvad selles kaks professionaalset maailma. Seni olin tundnud, et ma ei ole piisavalt küps, kirjutamaks loomingulist allkirja, millega ise rahule jääksin”, avas autor oma teose tagamaid. Tema sõnul sündis viiulikontsert suuresti tänu dirigent Mikk Murdveele, kes järjekindlalt lubatud teost meelde tuletas ja soovis, et too selle juba paberile paneks. “Aasta aega tagasi lisas Pärnu Linnaorkester viiulikontserdi oma kavva, mis andis viimase tõuke selle kallal tööle asumiseks”, sõnas Kerem.

Lisaks uudisteose esiettekandele, kõlab neljapäevasel kontserdil veel Wolfgang Amadeus Mozarti avamäng ooperile „Don Giovanni“ ning Ludwig van Beethoveni Sümfoonia nr. 5 c-moll, op. 67.

Vaata ka: PLO

Tagasi