Muusikauudised

Pärnu Muusikafestivalil avalikustas solistid ja kava


Paavo Järvi ja Eesti Festivaliorkester Pärnu kontserdimajas. Foto: Kaupo Kikkas

9.–19. juulil toob XIV Pärnu muusikafestival suvepealinnas publiku ette rahvusvahelised tippsolistid Kirill Gersteini (klaver), Alisa Weilersteini (tšello) ja Ksenija Sidorova (akordion). Nende kõrval on publikumagnetiks Eestist pärit rahvusvahelised solistid Hans Christian Aavik, Indrek Leivategija ja Tähe-Lee Liiv.
 
Mullu 29 Euroopa parima klassikalise muusika festivali hulka valitud Pärnu muusikafestivali selle aasta kava on tänasest avalik. Festivali loovmeeskond lubab veel mõned üllatused varuks jätta, kuid www.parnumusicfestival.ee lehe kontserdiplaanid näitavad, kes on kohal.
 
„Eriliselt hea meel on, et avakontserdil juhatab maestro Neeme Järvi noori, kelle jaoks on see kindlasti suurepärane ja põnev kogemus. Paavo Järvi ja Eesti Festivaliorkester annavad Pärnus neli kontserti. Ootame lavale ka Kristjan Järvi ja Läänemere Filharmoonikute uut kontserdiprojekti „Põhjala luiged" ja klassikalise muusika piire ületavat kontserdielamust,“ ütleb Pärnu muusikafestivali peakorraldaja Kristjan Hallik. 

„Igal aastal on festivalil ka mõned uuendused varuks. Sel aastal oleme kutsunud Pillifondi gala kunstiliseks juhiks viiuldaja Hans Christian Aaviku, kelle käe all õhtu kava kokku pannakse. Samuti teeme koostööd hiljuti Pärnus ametisse asunud dirigendi Henry Christopher Aavikuga ja tema juhatusel Pärnu Linnaorkestriga, kes sisustavad öökontserdi,“ jätkab Hallik.
 
Festival algab 9. juulil eelkontsertidega Tallinnas ja Arvo Pärdi Keskuses, kus Järvi Akadeemia Sinfonietta ning ambitsioonikas ja rahvusvaheline Järvi Akadeemia dirigeerimiskursus esimest korda publiku ees kohtuvad.
 
10.–19. juulil toob festival kümneks päevaks Pärnusse arvuka muusikute ja muusikasõprade kogukonna. Kontserdid toimuvad igal õhtul ning selle ümber täitub suvepealinn festivalimeluga.
 
Pärnu kontserdimaja laval toimuvast muusikasündmusest on võimalik osa saada üle ilma Pärnu Muusikafestivali TV kaudu: https://parnumusicfestival.tv/pmf
 
Pärnu muusikafestival on üks tuntumaid rahvusvahelisi klassikalise muusika festivale Eestis, mis ühendab Järvi Akadeemia ehk õpitoad noortele muusikutele, kõrgetasemelise kontsertprogrammi ning Paavo Järvi juhtimisel ja juhatamisel tegutseva Eesti Festivaliorkestri, mis on tuuritanud väärikates kontserdimajades üle Euroopa, samuti esinenud BBC Promsil Albert Hallis. Orkester esineb alati kord aastas kodupubliku ees Pärnus, Pärnu muusikafestivalil. Lähem info: www.parnumusicfestival.ee 
 

Tagasi