Muusikauudised

Pärnu Linnaorkester toob lavale romantilisest poeesiast tulvil kontsertetenduse


  Pärnu Linnaorkester ja Maria Listra.
  Foto: Carine Isand
Sel reedel, 15. novembril kell 19 kõlavad Pärnu kontserdimaja laval Eino Tambergi hiilgavate puhkpillimaailngutega aariad, duetid ja tertsetid. Orkestri ette astuvad Maria Listra (sopran), Oliver Kuusik (tenor) ja Andreas Väljamäe (bariton). Õhtut juhatab dirigent Risto Joost.

“Kontsertetendus “Cyrano” on inspireeritud Prantsuse kirjaniku Edmond Rostand’i näidendist “Cyrano de Bergerac”, mille ainetel on Jaan Krossi libretole kirjutanud muusika Eino Tamberg. Romantilisest poeesiast tulvil tuntuimast Eesti ooperist kuulete aariaid ja ansambleid noorte Eesti solistide esituses,” tutvustas Joost, kes on aastase pausi järel taas Pärnu orkestrit juhatamas.

“Reedeõhtuse kontserdi avab Prantsuse ühe tuntuima barokkhelilooja Jean-Philippe Rameau’ särav avamäng ooperile “Le temple de la Gloire”, lisaks tuleb esitusele Ludwig van Beethoveni Sümfoonia nr 2 D-duur, mille helilooja on kirja pannud Prantsuse revolutsiooni- ja vabadusevaimustuses, selles on optimismi ja vitaalsust”, lisas ta. “Mul on väga hea meel musitseerida taaskord Pärnu Linnaorkestriga, kellega seob meid juba üle tosina aastat koostööd”, sõnas Joost.

Vaata ka: Pärnu Linnaorkester

Tagasi