Muusikauudised

MustonenFest 2013

MustonenFest 2013 toimub 1.–9. veebruarini. Festivalikavas on 12 kontserti, mis leiavad aset Tallinnas Estonia kontserdisaalis, Rahvusooperis Estonia, Jaani kirikus ja Mustpeade majas, Jõhvi Mihkli kirikus, Pärnu Eliisabeti kirikus ja Tartus Vanemuise kontserdimajas.

Festivali avakontsert „Credo“ 1. veebruril tõi Estonia kontserdisaali kaks väljapaistvat muusikut – helilooja Krzysztof Penderecki ja tšellisti Miša Maiski. Ettekandele tuli Penderecki Eestis seni kõlamata „Credo“, esitajateks rahvusvaheline solistide koosseis, kelle hulgas väljapaistvad Eesti vokaalsolistid: Helen Lokuta, Monika Evelin Liiv, Mati Turi ja Priit Volmer.

Lisaks nimekatele solistidele astuvad festivalil üles Peterburi mungakloostri koor Optina Pustõn Aleksander Semjonovi juhatusel, Belgia vanamuusikaansambel B’rock, Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Hortus Musicus, Kremerata Baltica ja Klaaspärlimäng Sinfonietta.

Festivali mitmekesine muusikaline kava sisaldab teoseid barokkmuusikast kuni jazzi ja nüüdismuusikani, kavas on ka näiteks Wolfgang Rihmi, John Cage ja Erkki-Sven Tüüri teosed. 2. veebruaril etendus Rahvusooper Estonia G. F. Händeli ooper „Julius Caesar“.
Erkki-Sven Tüüri „Salve Regina“ versioon viiulile ja orkestrile (2005/2012) on kavas 7.02 Kremerata Baltica ja Hortus Musicuse ühiskontserdil Estonia kontserdisaalis.

Festivali kunstiline juht on viiuldaja ja dirigent Andres Mustonen.

Festivali täpne kava Eesti Kontserdi lehel

Tagasi