Muusikauudised

Malle Maltise ja Jüri Reinvere muusika kõlab sarja Musica Sacra raames


Malle Maltis
25. oktoobril kell 16 toimub Pärnu Eliisabeti kirikus sarja Musica Sacra raames kontset, kus esinevad Leonora Palu (flööt) ja Diana Liiv (klaver). Kontserdi kava koosneb muusikast, mis on kirjutatud elektroonikale või elektroonikale koos akustiliste pillidega.
Jüri Reinvere
 

Kõlavad Malle Maltise „Jääb järele vihm“ flöödile, klaverile, lugejale ja elektroonikale (video autor Sander Tuvikene, teoses on kasutatud  katkendeid Hasso Krulli luulest, 2005), Jüri Reinvere elektrooniline teos „Luft-Wasser-Erde-Feuer-Luft“ („Õhk-vesi-maa-tuli-õhk“) (2003) ning Pavel Karmanovi ja Tōru Takemitsu muusika.

Musica Sacra on pärnu professionaalsete muusikute kontserdisari, mille eesmärk on kanda ette pärnu heliloojate muusikat, anda pärnu interpreetidele võimalus teostada kunstiliselt eredaid kontserdikavu, kaasata pärnakatele lisaks kõrgel tasemel külalismuusikuid ning viia kontserdiprojekte Pärnust välja. Kontserdid toimuvad laupäeviti kell 16 Pärnu Eliisabeti kirikus. Pärast iga kontserti toimub esinejate ja publiku vestlusring. Kontserdisarja korraldab Pärnu Ooper, kunstiline juht on Andrus Kallastu.

Tagasi