Muusikauudised

Malle Maltise ja Hasso Krulli looming sarjas "Heli ja Keel"

23. ja 24. jaanuaril jätkub Tallinnas ja Tartus kontserdisari „Heli ja Keel“ kontsertidega, mis seekord on pühendatud helilooja Malle Maltise ja kirjanik Hasso Krulli loomingule. Kontserdil pealkirjaga „Kooskõlast sünnib maailm“ tuleb ettekandele Maltise „Res“ (2003), „Wavescape with Eight Players“ („Lainemaastik kaheksa mängijaga“, 2013, esiettekanne), „Jääb järele vihm“ (2005, tekst: Hasso Krulli eeposest „Meeter ja Demeeter“), „Kandlekirjad“ (2013, esiettekanne), „Kooskõlast sünnib maailm“ (2012, Eesti esiettekanne), „Dolce“ (2012), „A Match“ (2012) ja „Counterflow“ (2011) ning valik Hasso Krulli luulet ja proosat.

Esinevad Olga Voronova (viiul), Leho Karin (tšello), Sandra Klimaité (vioola, Leedu), Leho Karin (tšello), Indrek Pajus (kontrabass), Diana Liiv (klaver), Natalia Suharevich (klaver, Venemaa), Vambola Krigul (löökpillid), Leonora Palu ja Eneli Hiiemaa (flööt), Helena Tuuling (bassklarnet), Rait Erikson (metsasarv), Iris Oja (metsosopran), Kristi Mühling (kannel), Sander Tuvikene (video), Malle Maltis (elektroonika) ja Hasso Krull (sõna).

Kontserdid toimuvad 23. jaanuaril kell 19 Tallinnas Õpetajate Majas ja 24. jaanuaril kell 19 Tartu Ülikooli aulas.

2012. aastal alguse saanud kontserdisarja „Heli ja Keel“ korraldaja on MTÜ Muusikasõprade Selts. Sarja eesmärk on kogeda heli- ja sõnakunsti vahelisi seoseid ja sünergiat ning tajuda loomeisiksuste vahelisi erilisi sidemeid. Igal hooajal on plaanis neli kontserti. Kui esimesel hooajal ühendas heli ja keelt – heliloojaid ja kirjanikke perekondlik lähedus, siis teisel hooajal on kirjanikke ja heliloojaid ühendavaks lüliks loominguline lähedus ja vastastikune inspireerimisvõime. Järgmisel kahel kontserdil tulevad esitusele Jüri Reinvere ja Sofi Oksaneni ning Timo Steineri ja nigeeria kirjaniku Ben Okri looming. Muusikat esitavad silmapaistvad eesti interpreedid ja tekste loevad enamjaolt autorid ise.

Tagasi