Muusikauudised

Londonis toimub festival „Sounds of Estonia“Londoni sündmuskeskuses Kings Place astuvad 25. ja 26. märtsil üles eesti muusikud, kõlab eesti muusika ning linastub dokumentaalfilm „Laulev revolutsioon”.

Džässpianist ja helilooja Kristjan Randalu annab kontserdi koos Rootsi kammerorkestriga O/Modernt, kavas Arvo Pärdi, Erkki-Sven Tüüri ja Kristjan Randalu enda looming. Inglismaa esiettekande saab Tõnu Kõrvitsa „Järvede laul” (klarnetisolist Sacha Rattle). Orkestrit juhatab Hugo Ticciati.

Eesti Filharmoonia Kammerkoor Tõnu Kaljuste juhatusel toob ettekandele kavas pealkirjaga „The Deer’s Cry”, kus on vaid Eesti muusika, nii tuntud ilmalikud kui vaimulikud teosed armastatud autoritelt, sh Cyrillus Kreegi „Õnnis on inimene”, Arvo Pärdi „Magnificat”, „The Deer’s Cry”, Toivo Tulevi „Rejoice, Rejoice, Rejoice!”, Veljo Tormise „Raua needmine”, „Eesti kalendrilaulud” ja palju muud.

Lisaks annavad kontserdid laulja, viiuldaja ja elektrooniline artist Maarja Nuut ning muusik, laulja ja helilooja Mari Kalkun.

„Sounds of Estonia” on mõtteline järg samas 2011. aastal toimunud festivalile EestiFest. Nii toona kui täna on festivali initsiaatoriks ja kaaskorraldajaks Eesti saatkond Londonis.

Vaata ka: https://www.kingsplace.co.uk/whats-on/sounds-of-estonia/
Kuula Johan Randvere intervjuud Londoni Eesti Suursaatkonna kultuurinõuniku Kersti Kirsiga Vikerraadio saates „Koor”.

Tagasi