Muusikauudised

Linnaorkestri advendikontserdid loovad jõulumeeleolu

Sel neljapäeval, 5.detsembril kell 19 Pärnu kontserdimajas ja laupäeval, 7. detsembril kell 19 Viljandi Baptistikirikus toimub Pärnu Linnaorkestri jõuluootuskontsert “Veni, Veni Emmanuel”.

“Tähtteosena tuleb esitusele Bachi Brandenburgi kontsert nr 5, kus Eesti ühe parima klavessinisti Reinut Teppiga soleerivad orkestri oma solistid Leonora Palu flöödil ning Anu Mänd viiulil. Lisaks on laval Pärnu Kammerkoor ning Mõisaküla kammerkoor Kungla, kes kannavad ette kauneimaid jõululaule läbi aegade,” tutvustas linnaorkestri peadirigent Kaspar Mänd.


  Reinut Tepp
“Reinut Tepp on aktiivselt tegev erinevates kammeransamblites. Näiteks Kammerorkester Kremerata Baltica koosseisulise klavessinistina on ta pälvinud klassikalise muusika Grammy. Aastal 2010 tunnustati Teppi Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemiaga silmapaistva muusikalise partnerluse eest paljudes kollektiivides, tänavu pälvis ta aastapreemia pedagoogi töö eest Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias,” sõnas Mänd.

Suurt heameelt tunneb Mänd ka Mõisaküla kammerkoori Kungla ja Pärnu Kammerkoori osalemisest kontserdil. “Mõisaküla omad võitsid viimase üldlaulupeo eelproovides hinnatud “Kandle” ning on juba mitmel laulupeol silma paistnud väga korraliku ettevalmistuse ning puhta, kauni kõla poolest. Huviga ootan koostööd Pärnu Kammerkooriga, kellega isiklikult kohtun esmaskordselt,” lisas ta.

Pärnu Kammerkoori dirigent Elo Kesküla sõnul on advendikontserdil osalemine koori jaoks põnev väljakutse. “Rõõm, et saame Mõisaküla kammerkoori näol uue muusikalise sõbra. Mis seal salata – kuuldused, et siinsamas lähedal, Viljandimaal, tegutseb üks suurepärase lauluoskusega koor, on jõudnud ka meie kõrvu. Ootame nendega koostööd väga, ja muidugi ka Pärnu Linnaorestriga,” sõnas Kesküla.

Tagasi