Muusikauudised

Laupäeval toimub Pärnu kontserdimajas Mihkel Keremi autorikontsert


Mihkel Kerem. Foto: mihkelkerem.com

28. jaanuaril annab Pärnu Linnaorkester Mikk Murdvee juhatusel Mihkel Keremi autorikontserdi. Triin Ruubel-Lillebergi soleerimisel tuleb ettekandele Keremi esimene suurem instrumentaalkontsert – Viiulikontsert – mille esiettekanne toimus samade esitajate poolt Pärnus 28. veebruaril 2019. Maailmaesiettekandele jõuab Tšellokontsert (2020), milles soleerib Kanada päritolu Hollandi tšellist Willem Stam. Samuti on kavas 6. sümfoonia (2020), mis on Keremi sümfooniate seast oma koosseisult ainus Pärnu Linnaorkestri põhikoosseisule lähedane teos. Kontserdile eelneb neli päeva salvestust Mihkel Keremi teostest.

Willem Stam sündis ja kasvas üles Kanadas Calgarys. 2006. aastal kolis ta Haagi. Tema laiaulatuslik repertuaar hõlmab kogu tšello ajalugu ja kaugemalegi. Ta teeb sagedast koostööd elavate heliloojatega, peab oluliseks võimalust jagada kaunist muusikat ebatavalistes pillikombinatsioonides koos publikuga ning koos töötada ja julgustada noori muusikud.

Triin Ruubel-Lilleberg on hinnatud viiulisolist, ansamblist ja kontsertmeister. Ta on ERSO kontsertmeister, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia õppejõud, juhendab noori viiuldajaid Järvi Suveakadeemias Pärnus ning meistrikursustel Saksamaal ja Portugalis ning kuulub ka Eesti Festivaliorkestri koosseisu.2017. aastal pälvis ta Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia kui särav solist ja kontsertmeister, tunnustati tema kõrgetasemelist muusikutööd orkestrites ja ansamblites.

Viiuldajast helilooja Mihkel Keremi loomingu hulka kuulub üle saja teose: see sisaldab 8 sümfooniat, hulgaliselt orkestriteoseid, kaks instrumentaalkontserti, 10 keelpillikvartetti ning arvukalt muid kammermuusikateoseid. Alates 2002. aasta sügisest elab Mihkel Kerem Londonis.

Lisainfo: Pärnu Linnaorkester

Tagasi