Muusikauudised

Kristel Aer esineb Luksemburgi protestantlikus kirikus

18. oktoobril astub Luksemburgi protestantlikus kirikus üles eesti organist Kristel Aer. Kavas on Johann Sebastian Bachi, Carl Philipp Emanuel Bachi ja Dietrich Buxtehude looming, eesti heliloomingust tuleb ettekandele Peeter Süda Prelüüd g-moll, Rudolf Tobiase Fuuga d-moll ning Ester Mägi „Dialoog“. Kontserdi korraldab Luksemburgi Eesti Selts.

Kristel Aer on lõpetanud Eesti Muusikaakadeemia koorijuhtimise erialal Prof. Kuno Arengu juures ning õppinud samas orelit Prof. Hugo Lepnurme ja Ines Maidre juhendamisel. Aastatel 1992–1999 õppis ta Sibeliuse Akadeemia kirikumuusika osakonnas, kus omandas kirikumuusika magistrikraadi ja organisti diplomi. Aastatel 1996–1998 täiendas Kristel Aer end Kopenhaageni Kuninglikus Konservatooriumis Prof. Hans Fagiuse juures. Lisaks on ta osalenud Luigi Fernando Tagliavini, Andrea Marconi, Ludger Lohmanni, Jacques van Oortmersseni, David Sangeri jt. meistrikursustel.

Hetkel töötab Kristel Aer oreliõpetajana Georg Otsa nim. Tallinna Muusikakoolis ning alates 2001. aastast EELK Usuteaduste Instituudi kirikumuusika osakonnas. Kristel Aer on esinenud mitmetes Eestimaa kirikutes, ka Tallinna rahvusvahelisel orelifestivalil ning andnud kontserte Lätis, Põhjamaades, Saksamaal, Hollandis ja Venemaal. Ta on osalenud ka orkestriprojektides ning teinud koostööd erinevate kooride ja solistidega. Tema orelimängu võib kuulda kolmel CD-plaadil, Juuru, Kadrina ning Tallinna Metodisti kiriku orelil.

Kristel Aer kuulub Hugo Lepnurme Muusikaühingu juhatusse ja on tegev orelifondides Kadrinas ning Tartu Pauluse kirikus. 2007. aasta suvest korraldab ta kontserdisarja “Juuru Orelisuvi”. Alates 2008. aasta lõpust on ta Muinsuskaitseameti juurde kuuluva Muusikainstrumentide ekspertkomisjoni esimees, samuti on ta Eesti Orelisõprade Ühingu (EOÜ) juhatuses.

Kontsert Luksemburgi Eesti Seltsi kodulehel

Tagasi