Muusikauudised

Antakse välja koori- ja puhkpillimuusika aastapreemiad

Pühapäeval, 26. jaanuaril jagab Eesti Kooriühing koori- ja puhkpillimuusika aastapreemiaid. Aastapreemiate gala toimub kell 15 Estonia kontserdisaalis. 12 kategoorias kandideerib aastapreemiatele 81 nominenti.

Kooriühing annab välja aasta koori, puhkpilliorkestri, kooridirigendi, dirigent-muusikaõpetaja, orkestridirigendi ja noore dirigendi tiitlid. Samuti tunnustatakse aasta toetajat, korraldajat, koori/orkestriheliloojat ja aasta tegu, antakse välja aasta koori/orkestriplaadi tiitel ja aasta koostööpreemia. Lisaks Kooriühingu aastapreemiatele antakse üle Uno Järvela stipendiumifondi preemiad. Kultuuriministeeriumi tänukirjad saavad need dirigendid, kes on aasta jooksul edukalt esinenud vabariiklikel ja rahvusvahelistel konkurssidel.

Kontserdi kunstiline juht on Kuldar Schüts, lavastaja Helen Rekkor, videokunstnik Alyona Movko-Mägi ja valguskunstnik Priidu Adlas.
Kontserdil esinevad:
Kammerkoor Voces Tallinn / Risto Joost
Kuusalu Keskkooli lastekoor / Taavi Esko
Segakoor HUIK! / Ingrid Roose
VENÜ naiskoor Vanaemad / Silvia Mellik ja Reet Ratassepp
Kaitseliidu Pärnumaa maleva puhkpilliorkester Saxon / Kaido Kivi
Raul ja Gustav Talmar
Kontserdi salvestab Klassikaraadio.

17. korda toimuv Eesti Kooriühingu aastakontsert väärtustab koori- ja puhkpillimuusika valdkonnas tegutsevaid inimesi ja kollektiive ning tunnustab valdkonna toetajaid ja koostööpartnereid. Vaata nominentide nimekirja.

Eesti Kooriühing tänab toetajaid ja koostööpartnereid: Kultuurkapital, Kultuuriministeerium, Haridus- ja Teadusministeerium, Tallinna linn, Klassikaraadio ning Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutus.

Piletid hinnaga 15/10 eurot müügil Piletilevis ja Piletimaailmas.

Tagasi