Muusikauudised

Kontsert Aare Kruusimäe loomingust

6. juunil kell 18 annab segakoor Meriko Tallinna Õpetajate majas kontserdi Aare Kruusimäe loomingust. Kavas pealkirjaga „Käänüpäiv“ on helilooja laulud läbi kolme aastakümne: 2009. aasta laulupeo tellimusteos „Maailma avastamine“, milles teeb kaasa Jakob Westholmi Gümnaasiumi lastekoor (koormeistrid Siiri Veskimäe ja Grete Koik), „Minu erakond“ (2004), „Paar palvid“ (2011), „Nii vaikseks kõik on jäänud“ (2000), „Meie isa palve“, „Kolm vaimulikku laulu“ (2003), „Mitte sõna enam armust!“ (2010), „Ma olen karjapoisike“ (2005) ja „Laulja“ (1999). Solistid on Maarja Aalmann ja Rasmus Erismaa, teksti loeb Vello Mäeots. Koori juhatavad Merike Toro ja Rasmus Erismaa.

Aare Kruusimäe (1972) on õppinud loomingut Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis Alo Põldmäe juhendamisel ja lõpetanud 1997. aastal Eesti Muusikaakadeemia kompositsiooni erialal Raimo Kangro õpilasena. Kruusimäe töötab aastast 2000 Eesti Rahvusmeeskoori kutselise lauljana (bass) ning tegeleb vokaalimprovisatisooniga ansamblis Improloo. Kruusimäe loomingus on kesksel kohal vokaalteosed, millest kaaluka osa moodustab vaimulik muusika. Tihe koostöö seob teda Eesti Rahvusmeeskoori ja Tehnikaülikooli Akadeemilise Meeskooriga, kes on olnud mitmete teoste tellijaks, esiettekandjaks ning salvestajaks. Tema kooriteosed on pälvinud mitmeid preemiaid loominguvõistlustel.

2006. aastal asutatud Meriko segakoori lauljate enamik on osalenud ja/või osaleb senini Eesti tuntud kontsertkoorides. Koor on oma kuue tööaasta jooksul salvestanud kaks CD-d: „20. sajandi kroonika” I ja II osa, kolmas osa ootab salvestamist eeloleval sügisel. Selle ajaga on ühtekokku valminud mituteist kava, millest paljudega on koor esinenud korduvalt.

Tagasi