Muusikauudised

Kontserdisari Heli ja Keel esitleb: Elu saade: Timo Steiner ja Ben Okri

Kontserdisarja “Heli ja Keel” järgmised kontserdid on pühendatud helilooja Timo Steineri ja ühe tuntuma ja tunnustatuima kaasaegse Aafrika luuletaja ning proosakirjanik Ben Okri (Inglismaa/Nigeeria) loomingule. Kontserdid leiavad aset 31. mail kell 20:30 Tallinnas Hopneri Majas ja 2. juunil kell 19 Tartu Ülikooli aulas.

Kavas on Steineri loomingust “Ballaad” klaverile (2008), uudisteos Ben Okri teksti põhjal klaverikvintetile, “Elu saade” mudilaskoorile ja keelpillikvartetile (2013), “Ilu_inetus_vabadus” klaverile (2012), “Kena on sind kuulata” vioolale ja klaverile (2004) ning “Kusagilt tuleb meelde... nagu lõõts?... karmoška?” klaverile (2013). Ben Okri loeb katkendeid raamatutest “Jumalaid hämmastades“ ja “Näljutatud tee“.

Üles atuvad Keelpillikvartett Prezioso, Diana Liiv (klaver), Lasteekraani Muusikastuudio koolieelne koor (Tallinna kontserdil) ja laulustuudiote “Fa-Diees” ja “Laulupesa” mudilaskoorid (Tartu kontserdil). Pärast kontserti toimub Ben Okri luulekogu “Aafrika eleegia” eestikeelse tõlke esitlus.

Timo Steiner: “Ben Okrit lugedes tabas mind selge teadmine, et tahan kirjutada midagi, mis võrsub tema tekstidega samast häälestusest – ehk siis midagi sooja, tumedat, niisket ja loitsivat, midagi värvikirevalt sündmusterikast, ka kaastundele ärgitavat, elu ja surma piire ületavat…”.

2012. aastal alguse saanud kontserdisarja Heli ja Keel eesmärk on kogeda heli- ja sõnakunsti vahelisi seoseid ja sünergiat ning tajuda loomeisiksuste vahelisi erilisi sidemeid. Iigal hooajal on plaanis neli kontserti. Kui esimesel hooajal ühendas heli ja keelt – heliloojaid ja kirjanikke perekondlik lähedus, siis teisel hooajal on kirjanikke ja heliloojaid ühendavaks lüliks loominguline lähedus ja vastastikune inspireerimisvõime. Muusikat esitavad silmapaistvad eesti interpreedid ja tekste loevad enamjaolt autorid ise. Sarja eesmärk on kogeda heli- ja sõnakunsti vahelisi seoseid ja sünergiat ning tajuda loomeisiksuste vahelisi erilisi sidemeid.

Tagasi