Muusikauudised

Kontserdid „Mu suul ei ole sulgejat – Eesti lugu“


ETV tütarlastekoor ja dirigent Aarne Saluveer
Foto: Kaupo Kikkas
 

Ajavahemikus 22.–25. veebruar toimub Tallinnas, Tartus ja Jõhvis kokku kolm kontserti, kus dirigent Aarne Saluveeri juhatusel astuvad üles Ivo Linna, Eesti Televisiooni tütarlastekoor ja Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli Big Band. Kontsertidel pealkirjaga „Mu suul ei ole sulgejat – Eesti lugu“ kõlavad laulud kodust ja maast – muusika läbi aegade, milles on peidus tundlik ja eriline sõnum.
Kavas on Olav Ehala, Veljo Tormise, Miina Härma, Rein Rannapi, Alo Mattiiseni, René Eespere jt looming.

Kontserdid toimuvad täna, 22. veebruaril kell 15 Estonia kontserdisaalis, 23. veebruaril kell 18 Jõhvi kontserdimajas ja 25. veebruaril kell 19 Vanemuise kontserdimajas.

Eesti Televisiooni tütarlastekoor kasvas välja Lasteekraani laulustuudiost, mis sai Eve Viilupi ja Aarne Saluveeri initsiatiivil alguse 1990. aastal. Koori repertuaari kuuluvad nii klassikaline ja kaasaegne muusika, vaimulik muusika kui ka pop- ja folkmuusika. ETV tütarlastekoor on saavutanud erinevaid auhinnalisi kohti tunnustatud koorikonkurssidel ning kontserdireisid on koori viinud nii Ameerika Ühendriikidesse kui ka pea kõikjale Euroopas.

Koori peadirigent Aarne Saluveer on õppinud Tallinna Riiklikus Konservatooriumis muusikapedagoogikat ja koorijuhtimist. Ta on olnud üldlaulupidudel mudilaskooride ja lastekooride üldjuht ning noorte laulupeo “Ilmapuu” (2007) kunstiline juht. Käesoleval ajal on Aarne Saluveer Tallinna Georg Otsa nimelise Muusikakooli direktor, Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia õppejõud ja Eesti Kooriühingu esimees. Ta on pälvinud mitmeid preemiaid (Aasta muusik 2007, Aasta dirigent 2007 jt).

Laura Vaikma

Tagasi