Muusikauudised

Klaaspärlimäng Sinfonietta kontserdid Saksamaal

Klaaspärlimäng Sinfonietta esineb kontsertidega 12. oktoobril Essenis ning 15. oktoobril Kölni Filharmoonia saalis. Ettekandele tuleb Franz Joseph Haydni, Wolfgang Amadeus Mozarti ja Ludwig van Beethoveni looming. Soleerib vene päritolu Austria pianist Lisa Smirnova, dirigent Andres Mustonen.

Klaaspärlimäng Sinfonietta, mis loodi aastal 2008 Tallinn Sinfonietta nime all, sai oma praeguse nime aastal 2012. Hoolimata lühikesest tegutsemisajast on orkester oma emotsionaalse musitseerimisega liigutanud kuulajate südameid ning ergutanud meeli nii Eestis kui välismaal – aastal 2011 mängiti Andres Mustoneni juhatusel kontserdireisidel Šveitsis ja Austrias, osaleti Euroopa suurimatel festivalidel Mittelfest ja Festival Emilia Romagna Itaalias ning astuti esimese eesti orkestrina üles maailma mainekamatel lavadel, milleks olid Kaunite Kunstide Palee Henry Le Boeufi saal Brüsselis ja Concertgebouw suur saal Amsterdamis. Osaleti ka Eesti festivalidel Klaaspärlimäng, Noorte Heliloojate Festivalil Tartus ning David Oistrahhi Festivalil Pärnus (2010).
Orkestri rikkalikus repertuaaris on lisaks klassikalistele meistriteostele ka cross-over projektid. Esitatav muusika pärineb erinevatest ajastutest, ulatudes Bachist Tüürini ning Corellist Piazzollani. 2012. aasta algusest on Tallinn Sinfonietta peadirigendiks Andres Mustonen. Mängijaid ja dirigenti seob sügav veendumus, et ka sajandite tagant pärit muusika on elav ja rõõmutoov tänaseski päevas ning stiilist sõltumata suudab värskendada vaimu, soojendada hinge ja kinkida meelelist naudingut.

Klaaspärlimäng Sinfonietta kodulehekülg
 

Tagasi