Muusikauudised

Kadri-Ann Sumera kontsert Mustpeade Majas

6. märtsil kell 19 toimub Mustpeade Majas kontsertõhtu, kus soolokavaga astub üles pianist Kadri-Ann Sumera. Kontserdil on kõrvutatud kolme eri sajandi saksa helilooja muusikat, esitusele tulevad Johann Sebastian Bachi, Arnold Schönbergi ja Johannes Brahmsi teoseid.

Kava oli ettekandel ka Musica Sacra sarjas 1. märtsil ning tuleb ettekandele veel 12. märtsil Viljandi Muusikakoolis ja 20. märtsil Tartu Ülikooli aulas.


 

Kadri-Ann Sumera on üks Eesti mitmekülgsemaid pianiste, kes on ühtviisi tegev nii solisti, kammermuusiku kui lauljate kontsertmeistrina ning kelle repertuaar hõlmab teoseid barokist kaasaegse muusikani. Sumera on lõpetanud cum laude Eesti Muusika ja Teatriakadeemia prof. Peep Lassmanni juhendamisel ning omandanud magistrikraadi Kölni Muusikakõrgkoolis prof. Arbo Valdma klassis aastal 2004. Aastatel 2000–2001 oli Sumera  Deutsche Akademische Austauschdienst stipendiaat ning aastal 2004–2005 Ensemble Modern`i stipendiaat Frankfurdis.

Kadri-Ann Sumera on esmaesitanud mitmeid talle loodud teoseid sh Märt-Matis Lille Klaverikontsert ja Nicolas Gilbert'i „A rebours“, samuti teinud mitme XX sajandi muusika tähtteose esiettekandeid Eestis sh Karlheinz Stockhauseni „Mantra“ kahele klaverile ja elektroonikale (koos Sabine Simoni ja Hendrik Manookiga), Olivier Messiaeni „Harawi“ sopranile ja klaverile (koos Kai Kallastuga) ja John Cage'i „Kolm tantsu prepareeritud klaveritele“ (koos Hanna Heinmaaga). Ta on esinenud mitmetel festivalidel nii kodu- kui välismaal ning saavutanud tunnustust vabariiklikel ja rahvusvahelistel konkurssidel.
Sumera eestvedamisel on sündinud ka muusikat ja kujutavat kunsti ühendavaid multimeedia projekte sh Kontsert-etendus „Heli:pilt“. Aastast 2009 on Sumera ühtlasi Tartu Uue Muusika Ansambli kunstiline juht.

Kadri-Ann Sumera on Eesti Interpreetide Liidu liige (2004), Interpreetide Liidu stipendiaat (2006, 2007) ning on kuulunud ka liidu juhatusse. Aastast 2007 töötab Sumera Tartus Heino Elleri nimelises muusikakoolis ja tegutseb Klassikaraadio saatejuhina. Lisaks pedagoogilisele ning kontserttegevusele on Sumera koolikontserte korraldava MTÜ Muusikasõprade Seltsi üks eestvedajatest.

Kava:
J.S.Bach – Prantsuse süit nr. 4 Es-duur
A.Schönberg – Süit op. 25
J. Brahms – Variatsioonid ja fuuga Händeli teemale op. 24

Interpreetide Liidu koduleht

Tagasi