Muusikauudised

Irina Zahharenkova esineb Tallinna Raekojas

7. mail kell 19.00 toimub Tallinna Raekojas taaskord Pille Lille Muusikute Fondi kammermuusikakontsert. Seekord esineb oma generatsiooni üks väljapaistvamaid ja omanäolisemaid pianiste Eestis, Irina Zahharenkova. Ettekandele tulevad teosed heiloojatelt Ludwig van Beethoven ja Edvard Grieg.


  Irina Zahharenkova
 
Irina Zahharenkova on õppinud Tallinna Georg Otsa nimelises Muusikakoolis, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ja Helsingi Sibeliuse Akadeemias. Ta on võitnud peapreemiad mitmetelt rahvusvahelistelt konkurssidelt nagu Johann Sebastian Bachi konkurss Leipzigis (2006), Alessandro Casagrande konkurss Itaalias (2006), Georges Enesco konkurss Rumeenias (2005), Prémio Jaén konkurss Hispaanias (2004). Eestis äratas ta suurt tähelepanu VI Eesti pianistide konkursil (2002) pälvides diplomi, ERSO preemia ja publiku tulise poolehoiu.

Irina on esinenud festivalidel Itaalias, Saksamaal, Soomes, Norras ja Eestis ning olnud solist ERSO, Tallinna Kammerorkestri, Helsingi Linnaorkestri, Iisraeli Filharmoonikute, Orchestre de la Suisse Romande’i, Orchestre National de Lorraine’i ja mitmete teiste orkestrite ees. Tähelepanu on äratanud ka tema plaadistused. Eriti positiivseid hinnanguid on saanud Scarlatti sonaatide CD, mis ilmus 2012. aastal Moskva filma Classical Records alt.

Pille Lille Muusikute Fond toetab professionaalseid muusikuid pakkudes neile täiendõppe- ning esinemisvõimalusi nii kodu- kui välismaa kontserdilavadel.

Vaata ka: Pille Lille Muusikute Fondi koduleht

Tagasi