Ingrid Roose

14.10.1990, Tallinn

Ingrid Roose on lõpetanud Tallinna Muusikakeskkooli kooridirigeerimise erialal õpetaja Ingrid Kõrvitsa klassis ning omandanud samal erialal bakalaureusekraadi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias (EMTA) Hirvo Surva käe all. 2016. aasta sügissemestril täiendas ta ennast Stockholmi Kuninglikus Muusikakõrgkoolis. 2017. aastal lõpetas Roose EMTA magistrikraadiga orkestridirigeerimise erialal prof. Jüri Alperteni juhendamisel. Ta on osalenud Järvi Suveakadeemias (2016 ja 2017) ning pälvinud I koha Euroopa Kooriühingu korraldatud 9. Rahvusvahelisel noorte dirigentide konkursil Pariisis (2019) ja eripreemia dirigeerimiskonkursil „Choeur de l’orchestre de Paris“ (2019).

2013. aasta kevadel asutas Ingrid Roose neidudekoori Kammerhääled, mis on edukalt osalenud vabariiklikel konkurssidel. 2015. aastal pälvis koor I koha kaasaegse muusika kategoorias, jagas II-III kohta nais- ja meeskooride kategoorias ning sai eripreemia helilooja Arvo Pärdi teose „Zwei Beter“ kujundamise eest koorikonkursil Tallinn 2015. Kammerhääled on lindistanud kaks CD-d Pärt Uusbergi muusikaga („Luiged läevad“, 2016) ja Rasmus Puuri loominguga („Noore naise mõtted“, 2017).

2017. aasta jaanuarist töötab Ingrid Roose Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli sümfooniaorkestri dirigendi ning dirigeerimise ja partituuri õppejõuna. 2018. aasta sügisest on ta segakoori HUIK! peadirigent. Ta on juhatanud lastekoore 2017. aasta laulupeol „Mina jään“ ning naiskoore 2019. aasta peol „Minu arm“.

Ingrid Roose on juhatanud Eesti Riiklikku Sümfooniorkestrit, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia sümfooniaorkestrit, Stockholmi Kuningliku Muusikakõrgkooli sümfooniaorkestrit, Uppsala Kammerorkestrit (Nya Kammarorkestern i Uppsala), Tallinna Kammerorkestrit ja Järvi Akadeemia sümfooniaorkestrit. 2019. aasta detsembris dirigeeris ta Eesti Rahvusmeeskoori jõulukontserte „Talvevärvid“ Tartus, Valgas ja Tallinnas.

2016. aasta kevadel tuli Roose algatusel ning dirigeerimisel ettekandele Benjamin Britteni kammerooper „Kruvipööre“ koostöös Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ning Eesti Kunstiakadeemiaga (solistid Arete Kerge, Kadi Jürgenson, Kadri-Liis Kukk jt). 2017. aasta sügisel tõi ta koos segakooriga HUIK! kahel korral publikuni Einojuhani Rautavaara koguöise jumalateenistuse „Vigilia“ – kontserdid toimusid Tallinna Niguliste kirikus ja Uspenski katedraalis Helsingis ning juhatas Klassikaraadio sarjas „Noorte stuudio“ Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli sümfooniaorkestri ja kooli solistide kontserti Eesti Raadio 1. stuudios. 2019. aasta oktoobris oli Roose eesti ooperile pühendatud kontserdi „Vikerlastest sündinud ooper“ kunstiline juht ja dirigent. Eesti ooperilugu läbi 90 aasta esitasid segakoor HUIK!, Estonia Seltsi Segakoor, Rahvusooper Estonia noormeestekoor ja Eesti Riiklik Sümfooniaorkester.

© EMIK 2020

EMIKi koduleheküljel olevad tekstid on kaitstud autoriõiguse seadusega. Tekste võib kasutada mittekommertsiaalsetel eesmärkidel koos viitega autorile (kui on märgitud) ja allikale (Eesti Muusika Infokeskus).