Anto Õnnis

Anto Õnnis
16.08.1979, Tallinn

Anto Õnnis on lõpetanud aastal 1997 Tallinna Muusikakeskkooli löökpilli ja koorijuhtimise erialal õpetajate Rein Roosi ja Erki Pehki juhendamisel ning aastal 2002 Eesti Muusikaakadeemia Rein Roosi löökpilliklassis. Ta on täiendanud end aastal 2002 Groningenis Noord Netherlands Conservatorium´is, juhendajateks Rein Niemeijer ja Luuk Nagtegaal ning aastatel 2003–2006 Sibeliuse Akadeemias Olli-Pekka Martikaineni, Timothy Fercheni ja Lassi Erkkilä klassis. Lisaks on ta õppinud laulmist Vilja Slizhevski juhendamisel.

Anto Õnnis on töötanud aastast 1997 Rahvusooper Estonia orkestris löökpillimängijana ning olnud ühtlasi 1999–2004 löökpilliõpetaja Tallinna Muusikakoolis. Aastast 2003 õpetab ta löökpille Vanalinna Hariduskolleegiumi Muusikakoolis. Anto Õnnis on osalenud paljude orkestrite ja kammerkoosseisude töös sh Tallinna Kammerorkester, NYYD Ensemble ja Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, lisaks on ta on aastal 2001 loodud löökpilliansambli PaukenFest asutajaliige ning tegutseb ansamblis tänaseni. Anto Õnnis on osalenud paljude Eesti heliloojate sh Toivo Tulevi, Jüri Reinvere, René Eespere, Helena Tulve, Tõnis Kaumanni ja Margo Kõlari teoste esiettekannetel, ta on astunud üles solistina nii Eestis sh festivalidel „NYYD“, „Jazzkaar“ja „Improvizz“, Eesti Muusika Päevad, kui ka välismaal (Soome, Holland). Aastate pikkune koostöö on olnud akordionist Jaak Lutsojaga, kellega Anto Õnnis on esinenud nii laval kui ka televisioonis. Koos on nad publiku ette toonud mitmete eesti heliloojate teoste esiettekandeid sh Mirjam Tally, Jüri Reinvere, Mari Vihmandi, Timo Steineri ja Ardo Ran Varrese looming.

Lisaks löökpillimängule tegeleb Anto Õnnis laulmisega (tenor) kuuludes aastast 2001 sakraalmuusikaansamblisse Heinavanker ja aastast 2010 ansamblisse Vox Clamantis, millega on osalenud kontsertidel ja festivalidel üle Euroopa ja USA. Lisaks seob Anto Õnnist alates 2011 aastast koostöö ansambliga Hortus Musicus, millega astub üles vokaalsolistina.

 

© EMIK 2013

EMIKi koduleheküljel olevad tekstid on kaitstud autoriõiguse seadusega. Tekste võib kasutada mittekommertsiaalsetel eesmärkidel koos viitega autorile (kui on märgitud) ja allikale (Eesti Muusika Infokeskus).