Salvestused

Novembris alustab festival “Tallinn feat. Reval”

23. novembrist kuni 1. detsembrini toimub II varajase muusika festival “Tallinn feat. Reval”, mis toob kuulajateni 11 kontserti mitmel pool Eestis. Meie esinejate kõrval astuvad üles külaliased Poolast, Itaaliast, Hollandist, Šveitsist ja Amesterdamist.

Pärnu Linnaorkester toob lavale romantilisest poeesiast tulvil kontsertetenduse

15. novembril kõlavad Pärnu kontserdimajas katkendid Eino Tambergi romantilisest ooperist “Cyrano de Bergerac” (libreto: Jaan Kross) solistide Maria Listra, Oliver Kuusiku ja Andreas Väljamäe ning Pärnu Linnaorkestri esituses, juhatab Risto Joost. Lisaks on kontserdi kavas veel Jean-Philippe Rameau’ ja Ludwig van Beethoveni muusika.

Collegium Musicale annab nädalavahetusel kaks kontserti Poolas

Eesti tippkammerkoor Collegium Musicale Endrik Üksvärava juhatusel annab eeloleval nädalavahetusel, 16. novembril kontserdi Varssavis rahvusvahelisel festivalil Eufonie ja 17. novembril Eesti päevadel Białystokis. Kavas on eesti muusika kõrval (Arvo Pärt, Erkki-Sven Tüür, Tõnu Kõrvits jt) ka Pawel Łukaszewski teose Poola esiettekanne.

Ansambel Una Corda toob esiettekandele Galina Grigorjeva ja Ülo Kriguli uudisteosed

Sel laupäeval 16. novembril kell 19 toimub Niguliste kiriku Antoniuse kabelis ansambel Una Corda kontsert „Tundmatu muusiku portee“, kus kantakse ette kaks uudisteost: Galina Grigorjeva „Evening Bells“ ja Ülo Kriguli „Quilty pleasures in open D from the Real Fakebook“ . Viimses teoses teeb kaasa vokaalsolistina Andrus Kallastu.

Ansambel U: Torontos ja Tallinnas, taasleidmas kompromissitut Udo Kasemetsa

Udo Kasemetsa 100. sünniaastapäeva puhul toimub ansambel U: eestvõttel rida sündmusi, mis on pühendatud Udo Kasemetsale. Käesoleva nädala esimeses pooles on ansambel U: Torontos, kus koostöös Toronto Ülikooli ja Kanada Muusika Keskusega toimuvad õpitoad ning kontserdid, kus fookuses on Udo Kasemetsa looming.

Konverents „Seletades universumit – süsteemid, kunst ja inimesed“ on pühendatud helilooja Udo Kasemetsa 100. sünniaastapäevale

16. novembril 2019 möödub 100 aastat helilooja Udo Kasemetsa sünnist. Sellele sündmusele on pühendatud rahvusvaheline konverents, samuti toimuvad kontserdid, kus astuvad üles ansambel U:, EMTA Uue Muusika Ansambel ning Eesti Elektroonilise Muusika Seltsi Ansambel.

Eesti Filharmoonia Kammerkoor toob esiettekandele Ülo Kriguli uue teose

Eesti Filharmoonia Kammerkoori (EFK) juures sel aastal resideeriv helilooja Ülo Krigul kirjutas koorile uue teose „Aga vaata aina üles“, mis tuleb peadirigendi Kaspars Putniņši juhatusel esiettekandele kontsertidel „Hingus“ 12. novembril Tartu Pauluse kirikus ja 13. novembril Tallinna Niguliste kirikus.

Raimo Kangro/Andres Valkoneni rokkooperi „Põhjaneitsi“ kontsertettekanne

1980. aastal Vanemuises esietendunud teadaolevalt eesti esimene rokkooper tuuakse ligi 40 aastat hiljem taas kuulajateni 9. novembril Estonia kontserdisaalis ja 10. novembril Vanemuise kontserdimajas. Laval on solistid Mikk Tammepõld, Tamar Nugis, Tanel Padar, Nele-Liis Vaiksoo, Kärt Tomingas, Geir Luht, Karel Tohv, Rahvusooper Estonia ooperikoori naisrühm, Eesti Rahvusmeeskoor ja Eesti Riiklik Sümfooniaorkester Kristjan Järvi juhatusel.

Hiina võlu ja valu - tütarlastekoori Ellerhein kontserdireis Hiina

Tallinna Huvikeskus Kullo tütarlastekoor Ellerhein saabus neljapäeval, 31. oktoobril tagasi kodumaale oma kahenädalaselt ning väga värvikalt kontserdireisilt Hiina Rahvavabariiki. Koor külastas kahe nädala jooksul kuute erinevat linna ning andis sama palju kontserte. Koori peamine eesmärk kontserdireisil mandariinimaale oli tutvustada Eesti kultuuri ja koorimuusikat, tugevdada kultuurilisi sidemeid kahe riigi vahel ning saada ka ise tuttavamaks Hiina kultuuriga. Kontsertide kavas oli Arvo Pärdi, Veljo Tormise, Olav Ehala, Mart Saare, Ko Matsushita, Alice Ping Yee Ho jt looming.

Eesti kammermuusika kontserdid Itaalias

MTÜ Loovüksus ja Rahvusvaheline Artur Kapp’i Ühing viivad Itaalia publiku ette 12 Eesti helilooja teosed. Kontserdid toimuvad 2. ja 3. novembril Napoli lähedal Maddalonis, laval on pianist Maila Laidna, viiuldaja Arvo Leibur ja tšellist Aare Tammesalu.