Heliteoste kataloog

Noppeid EMIKi muusikakalendrist alanud nädalaks (23.–29. november)

Pianist Irina Zahharenkova astub üles soolokavaga Ludwig van Beethoveni loomingust; Urmas Sisaski sünnipäeva tähistatakse helilooja kahe uudisteose esiettekandega; algab II Virumaa Muusikafestival. Need ja teised sündmused alanud nädalaks EMIKi muusikasündmuste kalendrist.

Pärnu kontserdimaja tähistab sünnipäeva Urmas Sisaski juubelile pühendatud kontserdiga

28. novembril tähistab Pärnu kontserdimaja oma sünnipäeva Urmas Sisaski autorikontserdiga, kus tuleb esmaettekandele Tšellokontsert „Must auk M-87” op. 161 (2019) ja „Naage sümfoonia” op. 164 (2020).

Heliloojate Liit soovib peale 100. juubeliaastat avada Nüüdismuusika Keskuse

Eesti Heliloojate Liit on 4 aasta pärast ees ootava 100. juubeliaasta missiooniks võtnud Nüüdismuusika Keskuse rajamise, mille kohaselt 2025. aastaks on Tallinnas Eesti Nüüdismuusika Keskus, mis on tunnustatud koostöö- ja kompetentsikeskus eesti heliloojatele ja nende partneritele nii Eestis kui ka välismaal. Täna täitub ühel Eesti vanimatest loomeliitudest 96. tegutsemisaasta.

Ansambli Vox Clamantise uus plaat Kreegi muusikaga kandideerib Edison Klassiek muusikaauhinnale

2020. aasta kevadel plaadifirma ECM alt ilmunud Vox Clamantise plaat “The Suspended Harp of Babel” on nomineeritud Hollandi muusikaauhinnale Edison Klassiek. Plaadil kõlavad Cyrillus Kreegi rahvakoraaliseaded ja Taaveti laulud ning nükkelharfi ja kandle esituses instrumentaalvahepalad.

VHK keelpilliorkester esitleb kontsertidega Cyrillus Kreegi autoriplaati

Vanalinna Hariduskolleegiumi (VHK) keelpilliorkester annab 18.–30. novembrini kolm kontserti helilooja Cyrillus Kreegi muusikaga Paides, Tartus ja Tallinnas, et tähistada orkestri debüütplaati ilmumist.

Varajase muusika festival „Tallinn feat. Reval“ 2020

21.–29. novembrini toimub III rahvusvaheline varajase muusika festival „Tallinn feat. Reval“. Festivali kavas on kümme kontserti lisaks Tallinnale ka Tartus, Narvas ja Pukas ning varajase muusika esituspraktika seminar. Tuntud Eesti interpreetidele, Reinut Tepile, Ene Salumäele ja Gamut Consordile, astuvad fesitvalil üles ka tunnustatud tippmuusikud välismaalt: tšellist Mime Yamahiro Brinkmann, klavikordimängija Anna Maria McElwain, barokkviiuldaja Eva Saladin ja klavessinist Dirk Börner ning Venemaa, Poola ja Saksamaa orkestrite muusikud Pavel Serbini juhatusel.

Noppeid EMIKi muusikakalendrist (16.-22. november)

Algab mikrotonaalse muusika festival Sound Plasma; Schuberti „Talvine teekond“ saab Martin Kuuskmanni ja Kristjan Randalu esituses jazziliku tõlgenduse; Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia uus esindusfestival „müriaadFEST“ pakub rikkalikku kontsertide ja etenduste programmi. Need ja teised sündmused alanud nädalaks EMIKi muusikasündmuste kalendrist.

Jõulumuusika festival „Kirikupühad Maarjamaal”

Corelli Music rõõmustab juba 11. korda publikut aastal 2010 alanud jõulumuusika festivaliga „Kirikupühad Maarjamaal“. See kestab kogu pika pühadeaja 28. novembrist 2020 kuni 6. jaanuarini 2021. Festivalil kõlab muusika renessansist ja barokist kuni tänapäeva improvisatsioonide tulevärgini.

ECM andis välja Erkki-Sven Tüüri kammermuusikaalbumi

Eelmisel nädalal ilmus saksa plaadifirmalt ECM Erkki-Sven Tüüri autoriplaat, mis on pühendatud helilooja kammermuusikale. Teoseid esitavad Harry Traksmann (viiul), Leho Karin (tšello), Marrit Gerretz-Traksmann (klaver), Signum Quartett, Florian Donderer (viiul) ja Tanya Tetzlaff (tšello).

Selgusid 2020. aasta Eesti keelpillimängijate konkursi tulemused

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia suures saalis toimunud Eesti keelpillimängijate konkursi finaalvooru tulemused selgusid 13. novembri õhtul rahvusvahelise žürii otsusel.