Muusikauudised

Homme algab VI Pühalepa muusikafestivalHomme, 4. augustil algab Hiiumaal Pühalepa kirikus kolm päeva kestev ja järjekorras juba kuues Pühalepa muusikafestival. Festivalil kõlab Erkki-Sven Tüüri uudisteose „Lichttürme” Eesti esiettekanne.

VI Pühalepa muusikafestival toob taas kuulajateni nii vanamuusikat kui kaasaja heliloojate loomingut. Festivali avakontserdi annab reedel, 4. augustil kell 18 ansambel Hortus Musicus.

„Meil on väga hea meel võõrustada Hiiumaal tänavu oma 45. tegutsemisaastat tähistavat ansamblit Hortus Musicus eesotsas dirigent Andres Mustoneninga, ” ütles festivali korraldaja Kerema Kultuurikoja esindaja Tõnis Peikel. „Samuti oleme rõõmsad, et nende aastate jooksul on Pühalepa muusikafestival leidnud koha kohalike elanike südametes ja kalendrites. Loomulikult rõõmustame ka kõikide külaliste üle, kes selleks ajaks siia sabuvad.“

Avapäeva õhtukontserdil, kell 20 tuleb ettekandele J. S. Bachi looming, kuid seda veidi erilisemas võtmes, nimelt kõlab eesti suurepärase džässmuusiku Jaak Sooääre esituses seal ka elektrikitarr. Kontserdil on kaastegevad Ivo Sillamaa (klaver) ja Endrik Üksvärav (tenor).

Festivali teise päeva pühendavad korraldajad tänavu talvel meie hulgast lahkunud eesti ühele tuntumale ja mõjukamale heliloojale Veljo Tormisele. Kui ennekõike on Tormis tuntud kui koorihelilooja, siis festivalil kõlab lisaks kooritsüklile „Unustatud rahvad” ka kimbuke tema soololaule. Soololauludega kontserdi algus on kell 15 ja seal on lisaks muusikutele sõnalise poolega kaastegev muusikateadlane Maret Tomson. Kell 17 algaval koorimuusikakontserdil astub üles äsja Karjalast naasnud kammerkoor Collegium Musicale, kes kontserdiga Hiiumaal lõpetab oma esimese EV100 raames toimuvale retke „Unustatud rahvaste radadel”.

Festivalile paneb särava punkti Hiiumaalt pärit helilooja Erkki-Sven Tüüri uudisteose „Lichttürme“ Eesti esiettekanne ansambel Yxus esituses pühapäeval, 6. augustil kell 13.

Koostöös Allika hosteliga on festivali ajal Pühalepa kiriku juures telgis avatud festivalikohvik „Gustav”. Reedel, 4. augustil kuulub festivalikohvik ühtlasi Kärdla kohvikute päeva eelkohvikute programmi ning on Pühalepa kiriku juures avatud kell 12–20.

Festivali piletid on saadaval Piletilevi müügipunktidest üle Eesti ja enne algust kohapeal. Saadaval ka festivali passid.

Festivali toetavad Pühalepa vald, Hiiumaa Koostöökogu MTÜ, Kultuuriministeerium, Kultuurkapital, Hiiumaa Sõprade Selts, Selver, Liviko, raadio Kadi, Muusikaelu.

Festivali korraldaja on MTÜ Kerema Kultuurikoda, festivali kunstiline juht Endrik Üksvärav.

Vaata ka: www.keremakultuurikoda.ee

Tagasi