Muusikauudised

Hiina võlu ja valu - tütarlastekoori Ellerhein kontserdireis Hiina


Foto: Sigrid Leppmets

15 päeva, 6 lennureisi, 24 tundi õhus, 3 kiirrongi, 13 tundi kiirrongis, 6 erinevat linna, Peking-Taiyuan-Yinchuan-Shanghai-Nantong-Wuhan-Peking, 6 kontserti, 8 hotelli, 12 tundi laulmist, 6 tunnine ajavahe, 5 lõhutud kohvrit - tütarlastekoori Ellerhein kontserdireis Hiina Rahvavabariiki.

Tallinna Huvikeskus Kullo tütarlastekoor Ellerhein saabus neljapäeval, 31. oktoobril tagasi kodumaale oma kahenädalaselt ning väga värvikalt kontserdireisilt Hiina Rahvavabariiki. Koor külastas kahe nädala jooksul kuute erinevat linna ning andis sama palju kontserte. Peale igat kontserti toimus koorilauljatel kohtumine austajatega, keda oli palju! Koorilauljad said tunda ennast tõeliste staaridena signeerides plaate ning poseerides fotodel.

Koori peamine eesmärk kontserdireisil mandariinimaale oli tutvustada Eesti kultuuri ja koorimuusikat, tugevdada kultuurilisi sidemeid kahe riigi vahel ning saada ka ise tuttavamaks Hiina kultuuriga. Kontsertide kavas oli Arvo Pärdi, Veljo Tormise, Olav Ehala, Mart Saare, Ko Matsushita, Alice Ping Yee Ho jt looming.

Koori peadirigent Ingrid Kõrvits turneest: “Hiina pakkus üllatusi igal sammul. Sealne kultuur on ikka väga-väga erinev meie omast. Olin kuulnud, et hiina publik on suhteliselt jahe ja ei näita oma emotsioone väga välja. Tahtsime oma kontsertidega seda müüti purustada ja publiku “üles sulatada”. See meil tõepoolest õnnestus ja selle üle on väga hea meel! Hea meel on ka, et hoolimata pikast reisist ja vintsutustest olid lauljad kogu reisi vältel rõõmsas meeleolus ja esinesid kontsertidel kindlalt. Kontserdisaalid olid uhked ja hea akustikaga, rahvast kuulamas palju ning vastuvõtt soe, esinemisi kuulati tähelepanelikult ja elati kaasa. Aga minu jaoks jäi Hiina siiski võõraks ja kaugeks, ja ilmselt lähiajal ma sinna väga tagasi minna ei igatse… Tabasin end ka mõttelt, et küll on hea, et olen sündinud Eestis...”

Tütarlastekoori Ellerhein Hiina kontserdireisi iga päev oli täis mitmesuguseid üllatusi ja ootamatusi. Turnee oli pingeline, ajakava (eelkõige reisi teine pool) tihe, muutusi ja teadmatust üksjagu. Kokkuvõttes oli reis Hiina Rahvavabariiki siiski väga kirgastav. Kultuurišokk paneb ilmselt veel mõnda aega õhku ahmima.

Pikemalt saab koori kontserdireisi kohta lugeda kodulehel www.ellerhein.ee ja Facebookis.

Tagasi