Muusikauudised

Heljo Sepp 90

15. oktoobril tähistab pianist ja pedagoog Heljo Sepp oma 90. sünnipäeva.

Esmaspäeval, 15. oktoobril 2012 tähistatakse Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kammersaalis (Rävala pst 16) algusega kell 18 väljapaistva pianisti ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kauaaegse pedagoogi Heljo Sepa 90. juubelit kontserdiga sarjast „Jubilate“. Kontserdile järgneb raamatu "Kodumaine viis. Heljo Sepa muusikutee" (2012) esitlus.

Kontserdil astuvad üles Heljo Sepa endised õpilased Peep Lassmann, Marje Lohuaru, Niina Maiorova (klaver) ja Iren Lill (klavessiin) ning kaasa teevad EMTA õppejõud Nadia Kurem (sopran) ja Urmas Vulp (viiul) ning vilistlane Sten Lassmann (klaver). Kavas on Heino Elleri, Tõnu Kõrvitsa, Sergei Rahmaninovi, Jean-Philippe Rameau, Richard Straussi ja Pjotr Tšaikovski muusika. Kontserdi lõpul esineb sõnavõtuga Heljo Sepast muusikateadlane dotsent Tiia Järg.

Juubilar ei saa kahjuks halvenenud tervise tõttu ise oma austamisõhtule kohale tulla, kuid tema värsked mõtted oktoobri algul Klassikaraadiole saateks "Eesti interpreedid. Heljo Sepp" antud intervjuust toob saalisviibijateni toimetaja Kersti Inno tehtud saatelõik.

Kontsert on vaheajata ja sissepääs üritusele on tasuta.

Raamatu "Kodumaine viis. Heljo Sepa muusikutee" koostas Heljo Sepa õpilane Iren Lill ning kirjastus "TEA" annab selle käesoleval aastal välja Heljo Sepa juubeliks. Esitlusel on võimalik ka raamatut kaasa osta.

Heljo Sepp (15.10.1922) alustas klaveriõpinguid Valga Muusikakoolis Emilie Kuuse juures ning võttis lisaks eraviisiliselt Tartus klaveritunde Anna Ellerilt ja teooriatunde Heino Ellerilt. 1938. aastal võitis Sepp rahvusvahelisel noorte pianistide konkursil Londonis Briti Muusikanõukogu muusikaauhinna ja 3-aastase stipendiumi, millega ta täiendas end Londoni Kuninglikus Muusikaakadeemias Vivian Langerishi juures. 1947. aastal lõpetas Sepp Tallinna Riiklikus Konservatooriumis Bruno Luki klaveriklassi ning jätkas õpinguid aastatel 1949-1952 Moskva Konservatooriumi aspirantuuris Heinrich Neuhausi juhendamisel.

Heljo Sepp on töötanud pedagoogina Tallinna Muusikakoolis ja aastatel 1952-1995 Tallinna Riiklikus Konservatooriumis, hilisemas Eesti Muusikaakadeemias. Tema õpilaste hulka kuuluvad lisaks eelpool nimetatutele Lilian Semper, Mart Humal jt.

Heljo Sepp pühendus pianistina Heino Elleri loomingu tutvustamisele, ta on esinenud kontsertpianistina aktiivselt nii Eestis kui välismaal ja teinud salvestusi Eesti Raadiole ning mitmele kogumikplaadile.

Tagasi