Uudised

Sten Lassmanni töö Heino Elleri klaverimuusikaga jõudis seitsmenda plaadi ilmumiseni

Pianist Sten Lassmann on esimesena ette võtnud Heino Elleri klaveriloomingu tervikliku lindistamise. Juba aastakümme tagasi alustas ta Londoni plaadifirmaga Toccata Classics sarja „Heino Eller: Complete Piano Music“, mille seitsmes helikandja on nüüd kättesaadav.

Algab Arvo Pärdi Keskuse 4. hooaeg

Hooaja avakontserdil 19. septembril algusega kell 17 rändab klaveritrio koosseisus Anna-Liisa Bezrodny, Jan-Erik Gustafsson ja Mackenzie Melemed ühes kuulajatega 20. sajandi külluslikus helimaailmas, kus keskse teosena tuleb Eestis esiettekandele Claude Debussy poeetiline ja tundesügav „La mer” („Meri”) Sally Beamishi seades. Lisaks on kavas Tõnu Kõrvitsa „Kolm pala viiulile ja klaverile“, Arvo Pärdi „Fratres“ viiulile ja klaverile ning „Mozart-Adagio“ klaveritriole, Esa-Pekka Saloneni „YTA III“ soolotšellole ning Leoš Janáčeki „Pohádka“ tšellole ja klaverile.

Reedel algab Tartus XIV Rahvusvaheline Kandlefestival

Tänavusel festivalil on ainukordne võimalus keskenduda eestlastest kandlemängijatele. Kolme päeva jooksul saab kuulda nii autentset rahvamuusikat, kannelt koos elektroonikaga kui ka orkestri saatel kandlekontserti esitamas. Kontserdid toimuvad Heino Elleri Muusikakoolis, Eesti Rahva Muuseumis, Erinevate Tubade Klubis ja tARTu poes.

Ilmus uus eesti jazzi noodikogumik

Septembri alguses ilmus uus noodikogumik „Eesti jazz noodis 2“, mis koondab enda alla Eesti jazzmuusikute hetkel aktuaalse loomingu. Väljaandes on esindatud 68 helilooja teosed, kogumiku annab välja Read Kirjastus.

Algab Pärnu Rahvusvaheline Ooperimuusika Festival PromFest

Pühapäeval, 12. septembril algab Pärnu Endla teatris Gioacchino Rossini koomilise ooperiga „Türklane Itaalias“ festival PromFest. Ooperilavastus, mille muusikaline juht ja dirigent on Erki Pehk ning lavastaja Andrus Vaarik, valmis koostöös Kaunase Riikliku Muusikateatriga ning etendub Endlas veel kahel järgneval õhtul.

Collegium Musicale tähistab Arvo Pärdi sünnipäeva kontsertidega Tšehhis ja Poolas

Kammerkoor Collegium Musicale alustab täna kontserdireisi, mille raames antakse kontserdid Tšehhis ja Poolas. Kontsertidel kõlab Arvo Pärdi muusika ning nendega tähistatakse helilooja 86. sünnipäeva.

Aare Tammesalu ja Irina Zahharenkova esinevad Itaalias

Tšellist Aare Tammesalu ja pianist Irina Zahharenkova esinevad 10. ja 11. septembril kontsertidega Itaalias Carinolas. Kavades kõlab eesti heliloojate Mirjam Tally, Andrus Kallastu ja Arvo Pärdi teoste kõrval ka Fryderyk Chopini, Felix Mendelssohni, Luigi Boccherini, Ludwig van Beethoveni, Jean Philippe Rameau’ ja Maurice Raveli muusika.

Rahvusooper Estonia tähistab 115 aasta juubelit

13.–19. septembrini tähistavad estoonlased juubelinädalat, mille kõrghetkeks on 16. september, mil teater saab 115-aastaseks.

Kammerkoorid alustavad kontserdihooaega Tartus

12. septembril astuvad Tartu Pauluse kirikus Eesti Kammerkooride Liidu kontserdisarjas „Kuulajale“ üles kammerkoor Helü ja Veronika Portsmuthi kooriakadeemia kammerkoor. Kahe koori ühine kontsert „Hing, hinga, hinga …“ on sissejuhatus hoogsale kontserdihooajale kammerkooride tegevusmaastikul.

Duo Joonatan Jürgenson ja Rene Laur annab välja oma esikplaadi

Tulemas on uus klassikalise muusika album eesti kammermuusikaga saksofonile ja klaverile, kus kõlavad nii kuldvarasse kuuluvad teosed kui ka tuliuus tellimustöö noorelt eesti heliloojalt.