Uudised

Saksamaal esietendub Helena Tulve uus ooper "Wölfe"

Saksamaal Schwerinis asuvas Mecklenburgi Riigiteatris esietendub 24. juunil helilooja Helena Tulve dokumentaalne loodusooper „Wölfe“ („Hundid“). Lavateos on loodud Mecklenburgi Riigiteatri tellimusel ning Ernst von Siemensi Muusikafondi toel. Helilooja Helena Tulve sõnul on ooperi üldisemaks sisuks inimese ja looduse kooseksisteerimine ja inimese sisemise muutumise teekond.

Jaapanis ilmus plaat Urmas Sisaski muusikaga

Jaapani plaadifirmalt Studio N.A.T ilmus 16. juunil pianisti Takumi Nashimoto esimene sooloalbum. Plaadil kõlavad Urmas Sisaski Tähistaeva tsüklid lastele.

Eesti Filharmoonia Kammerkoorist ilmus raamat

Eesti Filharmoonia Kammerkooril on ilmund raamat „Kammerlauljad. Eesti Filharmoonia Kammerkoor 40“, mis on välja antud Eesti Filharmoonia Kammerkoori 40. sünnipäeva puhul, mida tähistati 2021. aastal. Raamatu esitlus toimub 21. juunil kell 15.30 Viru Keskuse Rahva Raamatus ning seda tutvustavad koori asutaja ja peadirigent Tõnu Kaljuste, Kristina Kõrver, Kersti Inno ja Allan Vurma, vestlust juhib Miina Pärn.

Ilmus plaat Eesti heliloojate orkestrimuusikaga

10. juunil ilmus plaadifirmalt Alpha Classics CD „Estonian Premieres“, millel Eesti Festivali Orkester Paavo Järvi juhatusel esitleb kuut teost viielt rahvusvaheliselt tunnustatud eesti heliloojalt: Tõnu Kõrvits, Ülo Krigul, Helena Tulve, Tauno Aints ja Lepo Sumera.

MÖÖDA LINNUTEED. Collegium Musicale ja Eesti Sinfonietta küüditatute mälestuskontserdil Jaani kirikus

Teisipäeval, 14.juunil kell 19 toimub Tallinna Jaani kirikus küüditamistes kannatanute mälestusele pühendatud kontsert, kus kõlab Tüüri, Uusbergi ja Silvestrovi looming.

Viiulivirtuoos Kolja Blacher naaseb solisti ja dirigendina Tallinna Kammerorkestri ette

10. ja 11. juunil esineb Tartus Tubina saalis ja Tallinnas Estonia kontserdisaalis Berliini Filharmoonikute kauaaegne kontsertmeister, baltisaksa juurtega viiulivirtuoos Kolja Blacher. Koos Tallinna Kammerorkestriga esitab ta maailmaklassikat heliloojatelt Beethoven ja Prokofjev.

Marianna Liik andis välja oma esimese albumi "Januneb valgust"

"Januneb valgust" on helilooja Marianna Liigi esimene autorialbum, kuhu on valitud akustilist ja elektroonilist instrumentaariumi ühendavad teosed. Muusikat esitavad Merje Roomere (viiul), Aare Tammesalu (tšello), Laura Põldvere (vokaal), Theodor Sink (tšello), Riivo Kallasmaa (oboe) ja Ulla Krigul (orel), albumi helirežissöör on Margo Kõlar.

Kooristuudio Ellerhein tähistab oma 70 aasta juubelit

Kooristuudio Ellerhein tähistab oma 70. sünnipäeva kontserdiga „Teekond sõpradega“ 4. juunil kell 17 Estonia kontserdisaalis. Üles astuvad kooristuudio ettevalmistuskoor, mudilaskoor, lastekoor ning tütarlastekoor. Samuti vilistlaskoor ning mitmed tuntud muusikud ja kollektiivid.

Eesti Muusika Infokeskus kolis uuele aadressile

Ootame teid Tõnismäe Ärimaja esimesel korrusel, aadressil Tõnismägi 3a esmaspäevast reedeni kell 10–16.

CORELLI MUSIC ja juubelitega muusikasuvi UNESCO muusikalinna kavas ja mõisates

Corelli Music jätkab algaval suvel kaunite kontsertidega meie rikkaliku kultuuri- ja arhitektuuripärandi väärtustamiseks. Muusikat saab nautida nii mõisate ballisaalides, aga ka endises uhkes aadlipalees Toompeal. Jätkuvad kontsedid sarjas „Toompea muusikasalong" ja „Mõisaromantika“ ning „Eesti mõisad 2022“.